تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

آشنایی با کیا اسپورتیج 2022

اسپورتیج 2022
شیگلم

سرانجام خودروی شاسی‌بلند کیا اسپورتیج ۲۰۲۲ با طراحی کاملا مدرن و متفاوت در نسل پنجم، برای عرضه در بازارهای جهانی رونمایی شد.

این مدل بازطراحی شده، اکنون وارد نسل پنجم خود شده است و با طراحی کاملا جدید که به گفته‌ی این خودروساز مبتنی بر فلسفه‌ی طراحی «تضادهای متحد» (Opposites United) است، یک ظاهر مدرن را به نمایش می‌گذارد. این فلسفه‌ی طراحی ابتدا با خودروی الکتریکی کیا EV6 آغاز به‌کار کرده بود.

برخلاف کراس‌اوور EV، کیا اسپورتیج ۲۰۲۲ با عناصر نوری به‌کار رفته دارای جذابیتی است که مدل کیا K5 را یادآوری می‌کند. از سوی دیگر این نخستین نسل کیا اسپورتیج است که لوگوی جدید کیا روی آن نقش بسته است.

در کیا اسپورتیج جدید همچنین نسخه‌ی تازه‌ی جلوپنجره‌ی مشبک «تایگر نوز» (Tiger Nose) دیده می‌شود که اکنون «دیجیتال تایگر فیس» (Digital Tiger Face) نام گرفته است. جلوپنجره‌ی مشبک سراسر نمای جلوی خودرو را دربر می‌گیرد و چراغ‌های روز بومرنگ‌شکل، آن را از چراغ‌های اصلی جلو که در ارتفاع پایین‌تری قرار گرفته‌اند، جدا می‌کنند.

در نمای کناری خودرو، نسل پنجم اسپورتیج دارای خطوط تمیزی است که به جلوه‌ی بیشتر بدنه کمک کرده‌اند. مدل اصلی این شاسی‌بلند کامپکت از یک سقف مشکی انتخابی بهره می‌برد و در بخش چرخ‌ها هم یکپارچگی بیشتری با طراحی دیگر بخش‌های خودرو دیده می‌شود. از سویی عقب خودرو هم دارای نمایی پهن‌تر و چراغ‌های LED افقی است.

در درون خودرو کیا اسپورتیج ۲۰۲۲ با نمایشگر خمیده و ترکیبی از ابزارهای اطلاع‌رسانی و سرگرمی، یک طراحی مدرن را به نمایش می‌گذارد. حتی دریچه‌های هوا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که داشبورد خودرو رو برجسته‌تر کنند. صندلی‌ها و تزئینات خودرو هم که در دو طیف رنگی ارائه می‌شوند، هماهنگی کاملی با طراحی بیرونی خودرو دارند.

به گفته‌ی کیا بسته به تیپ خودرو و کشوری که این خودرو در آن عرضه می‌شود، رنگ‌های جذابی برای مواد با کیفیت بالای کابین داخلی استفاده خواهد شد.

با این حال، این خودروساز فاش کرد که تیپ کاملا جدید «اسپورتیج ایکس-لاین» (Sportage X-Line) از سپر، قاب رکاب و باربند منحصربه‌فردی بهره می‌برد. در داخل ایکس-لاین هم صندلی‌ها دارای امضای سبز خاکستری یا سیاه به همراه تشک برجسته و رنگ چوب فلز سیاه خواهند بود.

کیا اسپورتیج ۲۰۲۲ در اواخر سال جاری میلادی (پاییز) با ارائه‌ی جزئیات بیشتری درباره‌ی آن، از جمله سیستم پیشرانه در بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.