تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

بهترین هاست بازار ایران از نظر مردم [100% واقعی و غیر تبلیغاتی]

بهترین هاست

خرید هاست با کیفیت همواره، یکی از اصلی ترین دغدغه های افرادی می باشد که قصد راه اندازی یک وب سایت اینترنتی را دارند. قطعا انتخاب صحیح یک میزبانی خوب و با کیفیت شما را از اعصاب خوردی ها و دردسرهای احتمالی آینده که اغلب شاهد آن هستیم، مصون می سازد. مهم نیست که شما یک طراح وب حرفه ای باشید و یا یک وبمستر تازه کار؛ مهم است بدانید خرید و انتخاب بهترین هاست هدف اصلی تمام فعالان حوزه اینترنت می باشد. از مهم ترین عوامل برای خرید هاست مطمئن و با کیفیت می توانیم به سرعت، پایداری شبکه، امنیت و پشتیبانی آن اشاره کنیم. اهمیت این موضوع آن قدر زیاد است که قصد به نوشتن مقاله ای غیر تبلیغاتی در این باره کرده ایم. این بار قصد داریم با مشارکت شما شرکت هایی که واقعا کیفیت بالایی در ارائه خدمات هاستینگ را دارند؛ معرفی کنیم.

همچنین از شما عزیزان خواهشمندیم پس از مطالعه مقاله، حتما بهترین هاست از نظر خودتان را با ذکر دلیل در ادامه این مقاله با ما به اشتراک بگذارید. تا اینگونه هر شخصی بتواند بهترین شرکت را برای میزبانی سایت خود انتخاب کند. تا دیگر هیچ شخصی، سردرگم انتخاب فضای میزبانی بر اساس تبلیغات پوچ و دروغین قرار نگیرد.

ویژگی های بهترین هاست

مموری رم هاست (RAM)

به نظر شما یک هاست خوب چه امکاناتی دارد؟ همان طور که می دانید با صرفه نظر از زبان برنامه نویسی سایت شما و چگونگی نحوه بهینه سازی آن زبان؛ همواره بهترین هاست باید از منابع سخت افزاری به خصوصی بهره مند باشد. تا شما را در اجرای درخواست های تان که تحت عنوان زبان برنامه نویسی تحب وب از آن یاد می‌شود یاری کند. بهترین هاست از نظر ما هاستی می باشد که بالاترین سرعت را داشته باشد. حال شاید سوالی برایتان مطرح شود. با این عنوان، که برای تجربه سرعت بالاتر چه فاکتوری در انتخاب هاست، پراهمیت است؟ قطعا وبمستر های حرفه ای می دانند، که میزان رم اختصاص یافته شده به هر هاست می تواند نقش به سزایی در اجرای درخواست های کاربران داشته باشد. پس به عنوان اولین فاکتور می توان گفت: بهترین هاست، هاستی می باشد که میزان رم بیشتری را به شما عرضه کند.

تاثیر مقدار رم برای انتخاب بهترین هاست

هرچه میزان رم اختصاص یافته به شما بیشتر باشد؛ سرعت بالاتری را تجربه خواهید کرد. پس می توانیم اینگونه نتیجه گیری کنیم که شرکت هایی که میزان رم اختصاص یافته به شما را در هنگام خرید سرویس، به شما اعلام نمی کنند. از همین ابتدا با شما صادق نخواهند بود. و اینگونه قصد دارند؛ پس از خرید هاست، شما را در عمل انجام شده قرار دهند.

هارد هاست (HDD – SSD – NVME)

فاکتور دوم، در انتخاب بهترین هاست، دانستن نوع هارد و میزان فضای میزبانی شما بر روی سرور های شرکت های هاستینگ می باشد. فضای میزبانی به میزان فضای هاستی گفته می شود که به شما اختصاص می دهند. میزان فضای میزبانی اختصاص یافته به شما، متناسب با پلن های انتخابی تان، قطعا متغییر خواهد بود. اما نکته حائز اهمیتی که در انتخاب بهترین هاست باید آن را در نظر بگیرید. انتخاب نوعی از فضای میزبانی می باشد که باز هم بتواند سرعت بیشتری را برای کاربران شما به ارمغان بیاورد. برای وبمستر های تازه کار در این باره بگوییم: سرعت انتقال داده در هاردهای HDD تقریبا 180MB/s می باشد. که این روزها دیگر در شرکت های هاستینگ بسیار ضعیف هم از این نوع هارد ها استفاده نمی شود.

بهترین هاست ها از چه هاردی استفاده می کنند؟

پیشنهاد ما انتخاب فضای میزبانی با هارد SSD و یا صدالبته NVME می باشد. سرعت نوشتن و خواندن اطلاعات روی هاردهای SSD تقریبا 550MB/s می باشد. که این میزان به طور حدودی 3.5 برابر هارد های HDD می باشد. اغلب هاستینگ ها این روزها از فضای میزبانی SSD برخوردار هستند. تا اینگونه هاست شان را با سرعت بهینه تری به مشتریان خود عرضه کنند. اما بهترین هاست، هاستی است که فضای میزبانی NVME واقعی داشته باشد! شاید با خود بگویید منظورمان از واقعی چیست؟ قبل از توضیح این مورد باید بگوییم سرعت نوشتن و خواندن اطلاعات روی هاردهای NVME حدودا 3.500MB/s می باشد. پس فکر نمیکنم نیازی به توضیح بیشتری در این رابطه وجود داشته باشد.

تبلیغات دروغ بهترین هاستینگ های ایرانی

با وجود محدودیت بسیاری که از طرف شرکت های هاستینگ مختلف ایرانی وجود دارد. عده زیادی از این شرکت ها برای نشان دادن برتری هاست های خود نسبت به رقبا ادعا می کنند از هاست های NVME برخوردار هستند. اما این یک دروغ بسیار بزرگ، از طرف کاربران شان تلقی می شود. البته باید گفت منطقی نیز به نظر می رسد. هزینه تهیه و نگهداری یک سرور به قدری می باشد که بسیار عجیب است. شرکتی بتواند ادعا کند با اشتراک مثلا ماهانه 90 هزار تومان، به شما هاستی با فضای میزبانی NVME و با میزان ذخیره سازی نامحدود اختصاص دهد. از قدیم گفته اند دروغ را آن قدر بزرگ بگو تا باور کنند. البته از حق نگذریم، شرکت های خوش نامی نیز هستند. که مدت بسیاری از فعالیت شان در این حوزه می گذرد و واقعا سخت افزار قابل قبولی را در اختیار مشتریان شان قرار می دهند.

اما باید قاطعانه به شما بگوییم که تعداد این شرکت های هاستینگ انگشت شمار هستند. پس هر تبلیغی را باور نکنید.

پهنای باند (Bandwidth)

فاکتور سوم، در انتخاب بهترین هاست قطعا پهنای باند هاست می باشد. به مقدار ترافیک مصرفی هر وب سایت، پهنای باند می گویند. مثلا مقدار بازدیدی که از سایت مورد نظر می شود یا تعداد فایل هایی که از سایت مورد نظر توسط کاربران دانلود می شود. معمولا پهنای باند به صورت ماهانه روی سرویس های میزبانی وب ارائه می شود و بر حسب گیگابایت هم محاسبه می شود.

پردازنده (Cpu)

فاکتور چهارم، که یکی از اساسی ترین فاکتورها در انتخاب بهترین هاست می باشد؛ اغلب در ایران اصلا مورد توجه قرار نمی گیرد. بی مقدمه بریم سر اصل مطلب. وبمستر عزیز شما باید بدانید اگر 10 گیگ رم هم به شما اختصاص یافته شود. تا زمانی که پردازنده خوبی و به اندازه ای نداشته باشید. جواب دلخواه را از هاست تان نخواهید گرفت. یکی از شرکت هایی که ارائه دهنده هاست ابری در ایران می باشد؛ مدعی است که شما می توانید هر هاستی را هر طور که دوست دارید برای خود جمع کنید. برای مثال 10 گیگ رم داشته باشید اما پردازنده 2 هسته با فرکانس پایینی را برای هاست ابری تان انتخاب کنید.

نقش سی پی یو cpu  در کیفیت هاست

این موضوع کاملا اشتباه است. میزان رم و پردازنده باید با یکدیگر تناسب داشته باشد. یک پردازنده قوی می تواند درخواست های مشتریان و یا کاربران شما بر روی سایت تان را، به طور بسیار سریع تری پردازش و پاسخ دهد. پس از اهمیت انتخاب پردازنده قوی تر غافل نشوید. تعداد هسته ها و فرکانس اعلامی از طرف شرکت های هاستینگ می تواند شما را در انتخاب بهترین هاست یاری کند.

وب سرور (Web server)

هرچه از اهمیت وب سرور در تجربه کاربری شما از هاست تان بگوییم، کم گفته ایم. قطعا می دانید که ما چند نوع وب سرور معروف داریم. که بسته به نوع کنترل پنل های عرضه شده متفاوت می باشند. اما وظیفه ای مشابه را ایفا می کنند. از میان این وب سرورهای معروف در دنیا می توانیم به Apache ، NGINX ، LiteSpeed ، GWS ، lighttpd ، IIS اشاره کنیم. این وب سرورها محبوب ترین وب سرورهای برای کنترل پنل های لینوکسی و ویندوزی می باشند.

لایت اسپید یا NGINX کدام سریعتر است؟

قصد ما معرفی وب سرور سریع تر به شما برای انتخاب بهترین هاست می باشد. قطعا NGINX در سرور های لینوکسی، سریع ترین وب سرور دنیا به حساب می آید. اما در ایران همواره سعی می شود؛ LiteSpeed قوی تر نشان داده شود. آیا علت را می دانید؟ لایت اسپید اصولا در سرورهایی استفاده می شود که مدیران سرور دنبال یک وب سرور قابل اعتماد و کم دردسر و آماده با تنظیمات و کانفیگ مناسب هستند. سازگاری لایت اسپید با انواع سایت و اسکریپت و کانفیگ و مدیریت ساده آن از طریق پنل گرافیکی از جمله مزایای این وب سرور است. از سمتی nginx یک وب سرور کاملا دستی است.

nginx از کد های مورد استفاده در htaccess پشتیبانی نمی کند. پس از این رو rule های موجود باید به کدهای قابل فهم برای nginx تبدیل شوند. تا سایت ها به درستی کار کنند. این در حالیست که وب سرور لایت اسپید کاملا خودکار عمل می کند.

در مدیریت یک سرور با nginx مدیر سرور باید تسلط کافی به دستورات لینوکسی و سطر فرمان داشته باشد. از نظر سرعت وب سرور nginx بصورت مستقل (standalone) قویترین و سریع ترین وب سرور در حال حاضر می باشد. که سایت های مشهور زیادی در دنیا مانند instagram از این وب سرور استفاده می کنند. متن باز بودن این وب سرور مزیت بزرگی برای آن محسوب می شود. اما در ایران به دلیل کمبود سواد لازمه در این باره همواه استفاده از لایت اسپید در اولویت قرار دارد.

انواع کنترل پنل

قطعا اگر سایتی با زبان ASP.net دارید مجبور به استفاده از وب سرور IIS و کنترل پنل Plesk هستید. اما اگر سایت شما سایتی وردپرسی و یا سایتی می باشد که با زبان php یا CMS وابسته به این زبان نوشته شده است. قطعا شما میان C panel و Direct admin باید یکی را انتخاب کنید.

چه کنترل پنلی برای سرور انتخاب کنیم

همواره نظرهای زیادی در مورد این دو کنترل پنل وجود دارد. و هر کدام هم طرفداران پر و پا قرصی دارند. اما به طور خلاصه باید بگوییم C panel از نظر گرافیکی و سطح دسترسی بسیار قوی تر می باشد. به طور کلی سرعت کار با دایرکت ادمین بسیار بیشتر است؛ اما سی پنل از تمام تنظیمات و قابلیت های UI ها پشتیبانی می کند، و این باعث می شود در سی پنل دسترسی به تمام قسمت ها آسان تر باشد و استفاده از آن برای تمام کاربران با هر سطح علمی مناسب تر باشد.

قیمت خرید بهترین هاست

قیمت همواره فاکتوری می باشد، که در خرید هرچیزی باید در نظر گرفته شود. خرید بهترین هاست قطعا نیازمند صرف هزینه خیلی زیادی نیست. اما یادتان باشد برای خرید هاست، حتما چند شرکت هاستینگ را با هم مقایسه کنید. قیمت های پلن های مشابه را با هم مقایسه کنید. قطعا متوجه خواهید شد که کدام شرکت با مناسب ترین هزینه، مناسب ترین سرویس متناسب با استفاده شما را در اختیارتان، قرار خواهد داد.

معرفی بهترین هاستینگ های ایرانی

فکر میکنم تا به اینجا، عوامل اصلی در انتخاب بهترین هاست ها در ایران را به شما توضیح دادیم. حال قصد داریم به صورت کاملا عادلانه تجربه خودمان و همکاران مان را از شرکت های هاستینگ ایرانی با شما به اشتراک بگذاریم. ما در ادامه این مقاله از مجله اینترنتی کادولین به معرفی 7 هاستینگ برتر ایرانی خواهی پرداخت. با ما همراه باشید.

پارس پک

از نظر سرعت می‌توان گفت سرویس های ارائه شده توسط پارس پک سرعت بسیار بالایی دارند. البته نمی‌توان شاخصی از سرعت هیچ‌کدام از هاستینگ‌ها ارائه داد. چون میزان استفاده هر سایت از منابع سرور بسیار مهم است. اما به طور کلی نظر ما درباره انتخاب سرویس های این شرکت مثبت است. پشتیبانی فوق العاده سریع این شرکت می تواند نقطه قوت آن در ارائه هاست های ابری و وردپرسی این شرکت محصوب شود. من به شخصه تجربه داشتن سرور اختصاصی بر روی سرور های پارس پک رو داشتم و از نظر پشتیبانی تایید شون می کنم. همچنین با عوض شدن رابط کاربری مشتریان شان همواره جزو یکی از محبوب ترین هاستینگ های ایرانی به حساب می آیند.

میهن وب هاست

میهن وب هاست به جرعت نامی آشنا در صنعت هاستینگ کشور می باشد. این شرکت با پلن های اقتصادی و هاست هایی که خود در ایران میزبانی می کند می تواند گزینه مناسبی برای سایت های تازه تاسیس و یا فروشگاه های اینترنتی تازه تاسیس به حساب بیاید. پشتیبانی میهن وب هاست بسیار قوی است. اما گاها مشاهده می شود، زمان پاسخ گویی به تیکت ها طولانی می شود. اما می توان به نظر ما نمره قبولی را به این شرکت در میان شرکت های میان رده هاستینگ در ایران داد.

هاست دی ال

یکی از شرکت های بسیار قوی در زمینه هاستینگ در ایران، هاست دی ال می باشد. این شرکت با سیاست خاص خود مشتریان وفادار بسیاری را جذب خود کرد. افراد زیادی این روزها آرزو داشتن فضای میزبانی روی هاست دی ال را دارند اما این شرکت در حال حاضر ظرفیت هاست اشتراکی ندارد. و برای احترام به حقوق مصرف کنندگان و مشتریانش بیش از میزان منطقی اشتراک به فروش نمی رساند. پشتیبانان هاست دی ال، برنامه نویسان قوی هستند. که به جد علم برنامه نویسی و پشتیبانی از سرور را می دانند. ما هاست دی ال را تایید می کنیم.

نت افراز

از نظر سرعت، نت افراز در رده هاستینگ‌های مناسب قرار می‌گیرد. با توجه به این‌که نت افراز حجم بالایی در اختیار کاربر قرار می‌دهد، از نظر مالی خرید هاست از این شرکت با صرفه هست. ضمنا از نظر پشتیبانی هم این شرکت، یکی از بهترین شرکت های هاستینگ‌ ایرانی محسوب می شود. در صورتی که یک وب‌سایت وردپرسی با بازدید متوسط و حجم بالای فایل دارید، نت افراز پیشنهاد خوبیست. قیمت‌های نت افراز با وجود فضای بسیار زیادی که در اختیار شما قرار می‌گیرد بسیار کم است.

سرور پارس

برخلاف تجربه بسیار بدی که از هاست های لینوکسی سرور پارس دارم. باید به جد بگویم هاست های ویندوز سرور پارس یکی از پایدارترین و بهترنی سرورهای ویندوزی به حساب می آیند. این سرور ها با آپ تایم بالا و منابع قابل توجهی که در اختیار شما قرار می دهند. می توانند شما را در ارائه هر چه سریعتر سایت تان یاری کنند. اگر قصد خرید هاست ویندوز را دارید، حتما سرویس های ویندوز سرور پارس را امتحان کنید. مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد.

سون هاست

این شرکت با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در حوزه میزبانی وب یکی از بهترین و با کیفیت ترین شرکت های هاستینگ ایرانی است. سون هاست بهترین هاست ها را از نظر من به مشتریان خود ارائه می کند. این شرکت از ابتدا سخت افزاری که قرار است در اختیار شما قرار گیرد؛ را به شما اطلاع می دهد. پس اگر از هاست های سون هاست می نالید؛ معلوم است خودتان هاست مناسبی انتخاب نکرده اید. پشتیبانی خوب و به موقع نیز از مزایا سون هاست می باشد. اگر فروشگاه اینترنتی وردپرسی دارید حتما سون هاست را امتحان کنید.

ایران سرور

ایران سرور یکی از قدیمی ترین شرکت های ارائه دهنده هاست و سرور اختصاصی در مشهد با بیش از 18 سال سابقه فعالیت است. شنیده ها از این شرکت هاستینگ بسیار زیاد است. افراد زیادی از این هاستینگ رازی هستند و در مقابل هم افراد زیادی از این هاستینگ نا رازی هستند. شاید نتوانیم قضاوت درستی از این شرکت بکنیم اما به طور کلی باید بگوییم تجربه ما از استفاده از سرویس های ایران سرور مثبت بوده و ما به طور کلی این شرکت هاستینگ را تایید می کنیم. سرورهای مجازی و هاست های وردپرس این شرکت از منابع قابل توجهی برخوردار است. که مشتریان پرمصرف را رازی خواهد کرد. اگر قصد خرید سرور مجازی را دارید، سرورهای مجازی ایران ، ایران سرور را به شما پیشنهاد می کنیم.

هاست پیشنهادی کادولین

با در نظر گرفتن تمام موارد بالا و تجربه تیم پشتیبانی کادولین از هاستینگ‌های ایرانی و خارجی، در حال حاضر پیشنهاد ما استفاده از خدمات ایران سرور در صورت تمایل به استفاده از کنترل پنل دایرکت ادمین می‌باشد. همچنین چنانچه قصد استفاده از کنترل پنل سی پنل را دارید؛ پیشنهاد ما فضای میزبانی سون هاست می باشد.

در ادامه خواهشمندیم برای اطلاع افراد از بهترین شرکت های هاستینگ نظر خودتان را در پایان این مقاله با ما به اشتراک بگذارید. به ما بگویید شما از چه شرکت های هاستینگی استفاده کرده اید؟ کیفیت کدام یک به نظر شما بیشتر است؟ چرا آن شرکت را به دیگران معرفی می کنید؟