تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

بهترین راهنمای خرید عطر

بهترین راهنمای خرید عطر
شیگلم

عطر زدن به بدن یک عادت باستانی برای زیبایی است. با انتخاب عطر مناسب به زندگی خودتان لذتی هدیه کنید و سبک زندگی و شخصیتتان را با عطر بالا ببرید.

خوشبو کردن بدن به وسیله عطر یک سنت دیرینه است. سبک زندگی و شخصیت افراد با زدن عطر مناسب بالا می رود. ما در این مطلب به شما خواهیم آموخت که چطور عطر مناسب خودتان را انتخاب کنید. با کادولین همراه باشید.

اول از همه باید بدانید که چه رایحه ای دوست دارید.

انتخاب رایحه و عطری مناسب شما، کار چالش برانگیزی است. پیش از اینکه با شانس و اقبال به دنبال عطری بگردید به سبک زندگی خودتان نگاه کنید. ببینید چه نوع فعالیت‌هایی در طول روز انجام می‌دهید و چه نوع شخصیتی دارید. اینکه چه نوع عطری مناسب شخصیت شماست در مطالب قبلی توضیح داده ایم.

همچنین بخوانید : انتخاب عطر بر اساس شخصیت

پیش از خرید، مجموعه ای از نمونه ها گردآوری کنید

در یک مرکز تجاری بزرگ به سراغ مغازه های عطر‌فروشی بروید. با نمایندگان عطرهای برندهای مختلف صحبت کنید. به آنها بگویید که به دنبال عطری مناسب خودتان می‌گردید. بگذارید آنها بدانند که چه نوع عطری معمولا استفاده می‌کنید و به آن علاقه مندید. رایحه های ادویه ای برای لباس های راحت، رایحه گل‌ها برای جاهایی که باید لباس شیک بپوشید و رایحه های طبیعی برای سرِکار و امورات روزمره.

راهنمای خرید عطر

عطرهای مختلف را تست کنید

قبل از اینکه به خرید بروید چند تا پنبه، پلاستیک و یک برچسب با خودتان بردارید. بیشتر نمایندگان برند ها به شما نمونه‌ای کوچک از عطر را می‌دهند یا عطرهاشان را به یک کارت تبلیغاتی می‌زنند. روی کارت‌های تبلیغاتی اسم آن عطر را بنویسید و اینکه از کجا گرفتید. بعد آن کارت را داخل یک پلاستیک بگذارید و پلاستیک را ببندید و به خانه ببرید. اگر همچین امکاناتی وجود نداشت، از تستر عطر روی یک پنبه اسپری کنید.  منتها یادتان باشد یک برچسب رویش بزنید تا معلوم شود چه عطری بوده و از چه فروشگاهی گرفتید. پنبه را هم داخل پلاستیک بگذارید و به خانه ببرید. معمولا آدم وسوسه می‌شود که یک تستر از یک محصول جدید از فروشنده بگیرد، روی مچ امتحان کند و سریع با بینی آن را بو کند. در برابر این وسوسه مقاومت کنید. شما به این روش هیچ وقت درک درستی از رایحه های آن عطر ندارید. به این خاطر که در هنگام تست عطر، رایحه های بسیاری در محیط فروشگاه وجود دارد که نمی توانید رایحه این عطر را مستقلا متوجه شوید و عطر هم فرصت کافی ندارد تا با بدن شما وارد واکنش شود.

عطرتان را در محیط های مختلف امتحان کنید!

یکی از پنبه هایی که به عنوان تستر با خودتان آوردید را از پلاستیک خارج کنید و به مچ هاتان بمالید. به سراغ فعالیت های روزمره تان بروید. حدود ۵ دقیقه طول می کشد تا روغنی که از عطر خارج می شود با چربی پوست شما مخلوط شود. آن بویی که بعد از ۵ دقیقه متوجهش می‌شوید نت های پایه‌ی عطر شماست. به زودی شما یا کسی که با شما در ارتباط است می‌فهمد که این عطری مناسب برای شماست یا نه.

عطر را به روش درستی بزنید!

هر چه کمتر بزنید بهتر! شما می خواهید توجه دیگران را جلب کنید و نمی‌خواهید بو کل اتاق را بگیرد! عطرهای واقعی، معمولا بویی قویتر از ادکلن ها دارند. مچ هایتان و پشت لاله گوشتان معمولا بهترین جاهایی است که می توانید عطر را اسپری کنید. در کل جاهایی که نقطه ی نبضی هستند مثل لاله گوش،پشت زانو،روی مچ پا و مچ دست نقاط خوبی برای زدن عطر است. البته مراقب باشید، بعضی از افراد پوست حساسی نزدیک به گلویشان دارند و ممکن است با زدن عطر به این بخش پوستشان به خارش بیفتد و لکه های قرمز بزرگی درست کند.

روش صحیح عطر زدن

از عطرافشان های جیبی استفاده کنید!

استفاده از عطرافشان های جیبی هم نقاط مثبت و هم نقاط منفی دارد. بسیاری از این عطرافشان های جیبی عطر زیادی را به نقطه ی مشخصی اسپری می‌کنند. برای اینکه از اوردوزِ رایحه روی قسمت خاصی پیش گیری کنید، عطر را با عطرافشان در هوای روبه روی خودتان اسپری کنید و از زیر قطرات مه گونه ی عطر عبور کنید. اگر هم می‌خواهید مستقیم بزنید آن را به تمام بدنتان اسپری کنید و بعد پوستتان را بمالید تا عطر پخش شود.

چند نکته:

  • در شیشه عطرتان را همیشه کاملا بسته نگه دارید. مواد عطر شامل الکل است که به سرعت تبخیر می شود.
  • اگر عطرها بوی تندی برای شما دارند و دوست دارید بوی ملایم‌تری داشته باشید از کرم ها و لوسیون های معطر به جای عطر استفاده کنید. صابون های معطر هم گزینه خوبی برای حمام کردن شما هستند.
  • پس از اینکه حمامتان تمام شد، پیش از خشک کردن خودتان یک دسته رزماری تازه را به بدنتان بمالید. این رایحه طبیعی، بسیار خنک، شاداب کننده و دلپذیر است.
  • عطر را مستقیما روی لباستان اسپری نکنید به این خاطر که عطر روی پارچه ها لک ایجاد می‌کند و به آنها می چسبد. اگر می‌خواهید لباس هایتان را معطر کنید به لباس زیرتان عطر بزنید.