تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

اولین رابطه زناشویی ، شب زفاف

خرید کاندوم

اولین رابطه جنسی ممکن است آنقدر که تصور می کنید لذت بخش نباشد. احتمالا ذهنتان به قدری درگیر چیز های مختلف خواهد شد که توجه تان از رابطه جنسی دور شده و در نتیجه کمی درد احساس خواهید نمود. از اولین برخورد جنسی خود توقع زیادی نداشته باشید بویژه اگر اولین تجربه شریک زندگیتان هم باشد.

تجربه ای که در اولین رابطه جنسی دارید قرار نیست در طول زندگی جنسیتان ادامه داشته باشد. با کسب تجربیات بیشتر در رابطه های بعدی می توانید احساسات بهتری را تجربه کرده و رابطه ای هیجان انگیز، لذت بخش و بیاد ماندنی داشته باشید. آماده تجربه های جدید باشید.

حتی ممکن است در طول اولین رابطه جنسی به ارگاسم نرسید

زنان معمولا در اولین رابطه جنسی خود ارگاسم را تجربه نمی کنند مگر این که واقعا خیلی خوش شانس باشید بنابراین انتظار تجربه اوج لذت جنسی در اولین رابطه کمی زیاده خواهی است.

همیشه قبل از شروع رابطه یک مکان بدون استرس را انتخاب کنید

اگر مدام نگران مطلع شدن دیگران از کاری که انجام می دهید باشید هرگز لذت نخواهید برد. بهترین کار این است که رابطه را در مکانی امن و در آرامش انجام دهید تا اعصاب شما آرام گرفته و رابطه جنسی برایتان لذت بخش تر باشد.

اولین رابطه زناشویی در شب زفاف با داشتن آگاهی های کافی می تواند بدون درد و مشکل سپری شود. زمانی که یک زن برای نخستین بار رابطه جنسی را با همسر خود تجربه می کند به احتمال قریب به یقین به علت از بین رفتن پرده بکارت در شب زفاف درد متوسط یا شدیدی را احساس خواهد کرد به خصوص اگر به علت استرس و یا عدم آمادگی کافی مجرای واژینال وی به اندازه کافی ترشح مخاطی نداشته و به حالت خشک باقی مانده باشد.

پرده بکارت عضوی ماهیچه ای است که در ابتدای واژن قرار دارد و عمدتا در اولین یا دومین رابطه جنسی از بین می رود. در برخی از زنان این پرده شکل حلقوی داشته و ممکن است در اثر رابطه جنسی اصلا آسیبی نبیند و خونریزی رخ ندهد. در زنانی که دارای این نوع پرده بکارت هستند گاه مشاهده می شود که به خاطر بافت ماهیچه ای ضخیم ان ، تا مدتها بعد از نخستین رابطه جنسی همواره درد مقاربت مشاهده می شود.

در زمان اولین رابطه جنسی پرده بکارت کشیده شده باز می شود و حتی ممکن است باعث ایجاد دردی مختصر و کمی خونریزی شود. برخی زنان باید با انگشت بکارت خود را به صورت کامل بردارند. پرده بکارت زمانی که پاره شود دیگر به هیچ عنوان رشد نخواهد کرد یا دوباره به هم جوش نخواهد خورد و ترمیم نمی شود. در برخی موارد پرده شما در حین رابطه جنسی پاره نمی شود مگر این که دخول عمقی انجام شود.

نکته مهمی که حتما باید در نظر داشته باشید این است که حتی با وجود بکارت بدون رابطه دخولی، یا در اولین رابطه و حین از بین رفتن بکارت احتمال بارداری وجود دارد. مایع منی یا مایعی که قبل از انزال از بدن مردان خارج می شود اگر در روی واژن یا داخل واژن بریزد ممکن است منجر به بارداری شود. بنابراین بهتر است برای پیشگیری از بارداری ناخواسته و همچنین عفونت از قرص های هورمونی یا کاندوم استفاده نمایید.

اولین رابطه جنسی

وقتی بکارتتان را از دست می دهید چه اتفاقی می افتد؟

اغلب دختران تا رسیدن به سن 17 سالگی رابطه جنسی را تجربه نمی کنند. بسیاری از آن ها با وجودی که در این سن ازدواج می کنند ولی چون هیچ آگاهی ای در مورد زمانی که بکارتشان را از دست بدهند ندارند از داشتن رابطه اجتناب می کنند.

مهم ترین نکته برای زنان این است که بدانند فقط زمانی بکارتشان را از دست میدهند که پرده نازکی hymen که درون واژن قرار گرفته در طول رابطه دخولی از بین برود یا به اصطلاح پاره شود.

احساس گناه نداشته باشید

بسیاری از دختران جوان به خاطر از دست دادن بکارت احساس گناه می کنند ولی باید بدانید که این مساله یک روند کاملا طبیعی از تغییرات رو به جلو زندگی شماست و به جای احساس گناه سعی کنید از این که وارد مرحله جدیدی از زندگی شده اید و می توانید حس های خدادای جدیدی را تجربه کنید، لذت ببرید و نیازی نیست که از داشتن این رابطه خجالت بکشید.

برای هر اتفاق عجیب و غریبی آماده باشید

وقتی زن و شوهر هر دو بی تجربه هستند احتمال این که اتفاق عجیبی حین رابطه بیوفتد، وجود دارد. هیچ چیزی نباید شما را سرخورده کند. اگر اتفاق عجیبی حین رابطه پیش آمد مثل خارج شدن گاز یا شنیدن حرفی از شوهرتان که خوشتان نیاید، جدی نگرفته و از آن بگذرید باید بدانید این اتفاقات کاملا طبیعی بوده و همه زوجین آن ها را تجربه می کنند.

با ناراحتی بعد از دست دادن بکارت کنار بیایید

در حالی که راه کار های زیادی برای کمتر شدن درد اولین رابطه وجود دارد ولی ممکن است بعد از آن دچار ناراحتی شوید. خبر خوب این است که برای مقابله با درد و خونریزی بعد از اولین مقاربت می توانید از مسکن های بدون نسخه استفاده کنید. اگر سنتان کمتر از 19 سال است از مصرف آسپرین اجتناب کنید. در صورتی که خونریزی داشتید بهتر است تا چند روز از پد بهداشتی استفاده کنید. فقط در صورتی که بعد از رابطه درد شدیدی داشتید باید به پزشک مراجعه کنید.

چگونه می توان درد اولین رابطه جنسی را کاهش داد؟

بسیاری از زنان در مورد این که هنگام پاره شدن بکارت واقعا چه اتفای می افتد و قرار است در حین رابطه جنسی بعد از آن چقدر درد بکشند نگرانی داشته و سوالات زیادی برایشان بوجود می آید. در اولین رابطه جنسی ممکن است کمی درد احساس کنید ولی اگر زمان کافی برای پیش نوازی صرف کنید و به اندازه کافی روان کننده از واژنتان ترشح شود و عمل دخول به آرامی و با حوصله انجام شود حینن دخول درد کمتری احساس خواهید کرد و شاید هم دردی حس نکنید.

اگر برای رابطه ترس داشته باشید باعث می شود درد بیشتری حس کنید بنابراین لازم است آرامش خود را حفظ کرده و ترس تان از اتفاقی که قرار است بیوفتد را کناری بگذارید تا دردی حین رابطه احساس نکنید. اگر استرس داشته باشید به اندازه کافی روان کننده در واژن ترسح نشده که خود منجر به دخول دردناک خواهد شد.

یکی از علل رایج دردهای واژینال خشکی واژن است. به طور معمول در آستانه رابطه جنسی و تحریک شدن زن، مجرای واژن ترشحات مخاطی را ایجاد کرده تا برقراری رابطه جنسی تسهیل شود اما در اثر استرس و حالات عصبی ممکن است ایجاد این ترشحات، با خلل مواجه گردد.

اگر برخی از زنان در هنگام رابطه جنسی احساس دردهای عمیق شکمی کنند، این مساله می تواند ناشی از علل پزشکی مانند مشکلات رحمی و .. باشد. مطابق با نظر متخصصان زنان و زایمان این دردها می تواند ناشی از کیستهای تخمدان، مشکلات مجاری ادراری، بیماریهای عفونی لگنی، آندیومتریوزیس و … باشد.

علل ایجاد درد در آلت مردانه

هر چند که این مشکل چندان رایج نیست اما مردانی هستند که در نخستین رابطه جنسی خود در شب زفاف احساس درد شدید می کنند. یکی از علل رایج این مساله بیماری های دستگاه تناسلی مردانه و یا آسیب و اختلال در بافتی است که روی آلت مردانه را می پوشاند. همچنین در مردانی که ختنه نشده اند(البته در بین ما مسلمانان تقریبا دیده نمی شود) اگر پوست ختنه گاه خیلی سفت و محکم باشد می تواند در هنگام مقاربت مشکل ایجاد کند. سایر علل درد در مردان در حین رابطه جنسی می تواند ناشی از آسیب آلت خارجی مردانه، درماتیتهای پوستی و یا پسوریازیس(دا الصدف) باشد.

علل دردهای هیجانی در نخستین رابطه جنسی در شب زفاف

وجود درد شدید در نخستین رابطه جنسی می تواند ناشی از علل هیجانی از قبیل احساس ترس و گناه و … باشد که مانع از حفظ آرامش آنها در حین رابطه جنسی می گردد. اگر به علت این احساسات عدم آرامش برای زنان غیر قابل کنترل شود دچار خشکی واژن شده و رابطه جنسی مطلوب برقرار نمی گردد.

درمان دردهای مقاربتی

زنانی که در هنگام رابطه جنسی دچار درد و مشکل می شوند لازم است که از مواد و محلولهای لیز کننده مجرای واژن (که البته توسط متخصص تجویز می شود) استفاده کنند. همچنین زنانی که احساس دردهای شدید شکمی و یا لگنی می کنند باید توسط متخصص زنان و زایمان مورد ارزیابی و بررسی و آزمایش قرار گیرند و در نهایت زنان و مردانی که بنابر علل هیجانی و یا عاطفی دچار دردهای مقاربتی می گردند لازمست که نزد مشاور، روان شناس یا سکس تراپیست مراجعه داشته باشند. همچنین مردانی که در حین رابطه جنسی احساس درد دارند باید نزد متخصصینی مانند اورولوژیست و … مراجعه داشته باشند.

اولین رابطه زناشویی و مسائل مرتبط با آن

وقتی صحبت اولین رابطه جنسی می‌شود، اولین مقوله ای که فکر اکثر افراد را مشغول می‌کند بکارت است. در حالی که پیش از هر چیز دیگر ابتدا باید به مساله رابطه جنسی کم خطر پرداخت، چون هم از نظر سلامتی اهمیت بیشتری دارد و هم اینکه صحبت کردن راجع به آن سخت‌تر است.

کاندوم

مهمترین جنبه رابطه جنسی کم خطر استفاده درست از کاندوم‌ مردانه یا کاندوم زنانه زنانه است. برخی افراد به اشتباه تصور می‌کنند که چنانچه از قرص‌ها یا روش‌های دیگر ضدبارداری استفاده کنند، دیگر نیازی به کاندوم نیست. با اینکه قرص‌های ضدحاملگی در پیشگیری از باردار شدن موثر هستند ولی از بیماری‌های مقاربتی از جمله ایدز پیشگیری نمی‌کنند. کاندوم نه تنها می تواند از حاملگی پیشگیری کند (اگر درست استفاده شود) بلکه یکی از موثرترین ابزارهایی است که می تواند جلوی انتقال بیماری‌هایی مانند ایدز، سیفلیس، سوزاک، و تا حدی تبخال جنسی و زگیل‌های تناسلی را بگیرد.

برخی خانم‌ها یا آقايان خجالت می‌کشند مبحث کاندوم را پیش بکشند چون در درجه اول ممکن است تا بحال کاندوم ندیده باشند یا از آن استفاده نکرده باشند و در وهله دوم مطرح کردن آن را شایسته ندانند. این مساله براحتی قابل حل است: یک بسته کاندوم بخرید و در خلوت آن را باز کنید، روی میوه‌هایی مانند خیار یا موز تمرین کنید تا اساسا یاد بگیرید که از آن چگونه باید استفاده شود. اگر از خرید کاندوم خجالت می کشید می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی کادولین ، اقدام به خرید کاندوم نمایید و به صورت محرمانه تحویل بگیرید. مرحله بعد این است که بتوانید راجع به آن به راحتی حرف بزنید و خواسته خود را با اعتماد به نفس بگویید. برای این امر هیچ چیز بهتر از پیش بینی کردن بهانه‌های مختلف و تمرین جواب‌هایتان نیست. در اینجا چند مورد رایج را مطرح می کنم:

خود را برای این سوال‌ها آماده کنید

1- ممکن است طرف مقابل بگوید “من با کاندوم اصولا راحت نیستم.” جواب شما می تواند این باشد که “شاید باید نوع یا اندازه دیگری را امتحان کنی.” در ضمن استفاده از کاندوم کمی تمرین و عادت کردن می خواهد. به مرور زمان آن قدر راحت می شود که طرف آن را جزئی از مراحل طبیعی رابطه جنسی می داند.

2- یا بگوید: “کاندوم باعث می‌شود من از حس و حال رابطه جنسی بیرون بیایم.” پاسخ شما می تواند این باشد که “اگر از کاندوم استفاده نکنیم، من هم از این حس و حال بیرون می‌آیم.”

3-گاهی طرف مقابل می گوید “اگر واقعا همدیگر را دوست داشته باشیم باید به همدیگر اطمینان داشته باشیم.” یکی از پاسخ‌های خوب این است که “اتفاقا چون همدیگر را خیلی دوست داریم می‌خواهیم مراقب همدیگر باشیم تا دچار مشکل یا بیماری نشویم.”

4- اگر از شما بپرسد “مگر نگران هستی که از من بیماری بگیری؟ من اطمینان می‌دهم که هیچ بیماری ای ندارم.” پاسخ ممكن این است که “من به تو اطمینان دارم ولی خیلی وقت‌ها آدم‌ها بیماری دارند ولی خودشان هم خبر ندارند. بنابراین بهتر است ریسک نکنیم.”

5- گاهی طرف مقابل ممکن است بگوید “با کاندوم من لذت نمی‌برم”. پاسخ‌تان می تواند این باشد که “من هم بدون کاندوم احساس امنیت خاطر ندارم”.

6- و درنهایت ممکن است بگوید “من اصلا بلد نیستم از کاندوم استفاده کنم” می‌توانید جواب دهید که “جای نگرانی نیست. می توانیم با هم تمرین کنیم.”

مثال حاملگي‌هايي كه يك نفر و يا هر دو طرف، نمي‌خواستند كم نيست. زوج‌هاي تازه‌اي كه با بيماري‌هاي مقاربتي هم مراجعه مي كنند كم نيستند. بنابراين واقعا استفاده از كاندوم نشانه احترام و اعتماد است نه بی‌احترامی و بی‌اعتمادی.

چه زمانی و با چه کسی؟

مساله دوم، گرفتن تصمیم درست در مورد اولین رابطه جنسی است. این تصمیم دو بعد اساسی دارد: یکی زمان اولین رابطه جنسی است و دیگری شخصی که می‌خواهید این رابطه را با او تجربه کنید. سن فرد برای برقراری اولین رابطه جنسی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد: از جمله مرد یا زن بودن، سن ازدواج، فرهنگ جامعه، ارزش‌های فردی و خانوادگی، اعتقادات مذهبي، فشار دوستان هم سن و سال و در نهایت انتخاب شخصی تان.

نکته مهم در برقراری رابطه جنسی پیش از ازدواج یا پیش از رسیدن به سن قانونی این است که از خودتان کاملا مراقبت کنید تا دچار بیماری‌های مقاربتی نشوید، به طرف مقابل‌تان آسیب روحی یا جسمی نزنید، به طور ناخواسته حامله نشوید (یا در مورد آقایان، طرف مقابل را به طور ناخواسته باردار نکنید) و درنهایت مسوولیت عواقب آن را بپذیرید. به عنوان مثال در جامعه‌ ما که بکارت هنوز جنبه ارزشی دارد، داشتن رابطه پیش از ازدواج ممکن است عواقب ناخوشایندی مثل احساس گناه، احساس سرخوردگي و يا پس از ازدواج تحقير از طرف همسر، مسائل عرفي و قانوني داشته باشد.

گذشته از سن رابطه جنسی، اینکه با چه کسی و در چه موقعیتی اولین تجربه جنسی خود را برقرار می‌کنید در احساسی که بعدها نسبت به آن خواهید داشت، خیلی تاثیر دارد. به عنوان مثال اینکه آیا رابطه از نوع عاشقانه بوده یا خیر، با میل وارد رابطه شدید یا احساس کردید که مجبور شدید این رابطه را داشته باشید، اینکه از نظر روحی و جسمانی برای این رابطه آمادگی‌های لازم را داشتید یا خیر، اینکه رابطه موقت و گذرا بوده یا ادامه دار، اینکه ارتباط جنسی جزء کوچکی از رابطه بوده یا محور اصلی رابطه بوده و مسائلی از این قبیل. دقت داشته باشید که هیچ کدام از این موارد به خودی خود خوب و بد و تعیین کننده نیستند ولی کم پیش می آید که افراد از روابط اوليه جنسی خاطره خیلی خوش یا منطبق با انتظاراتشان داشته باشند، بخصوص خانم‌ها.

اولین رابطه جنسی در شب عروسی

حال فرض کنید که طرفین یک زوج تصمیم می‌گیرند که اولین رابطه جنسی خود را موکول به شب عروسی کنند. هر چند این امر از نظر فرهنگی ممکن است خیلی مقبول به نظر بیاید ولی تصور کنید چه فشار روانی زیادی روی عروس و داماد وجود دارد که بعد از یک روز به این طولانی رابطه جنسی برقرار کنند. در برخي نقاط هنوز خانواده داماد حتی بيرون در منتظر هستند تا پارچه به خون آغشته را دريافت كنند (مي‌دانيد كه دخول لزوما با خونريزي همراه نيست). چه بسا داماد اصلا نتواند نعوظ کامل داشته باشد و یا به دلیل هیجانات شدید دچار انزال زودرس شود.

از طرف دیگر ممکن است عروس آمادگی‌های روانی و جسمانی لازم را برای برقراری این رابطه نداشته باشد و یا تجربه اول همراه با درد یا انقباضات شدید باشد به نحوی که حتی دخول اولیه ممکن نباشد. همین سناریو ممکن است ادامه پیدا کند و برخی زوج‌ها مدت‌ها بعد از ازدواج نتوانند دخول واژینال داشته باشند. اين مشكلات بخصوص در جوامعي كه آموزش‌هاي جنسي صحيح وجود ندارد بسيار شايع است.

آمادگی جسمی و روانی

نکته اساسی در تمام این شرایط عجله نکردن و فرصت دادن به طرف مقابل است تا برای برقراری این رابطه، آمادگی جسمانی و روانی لازم را پیدا کند. از جمله مواردی که تجربه اول و یا هر تجربه جنسی را بهتر می‌‌کند انجام پیش‌نوازی یا foreplay باکیفیت و به مدت کافیست. سعي كنيد اول بدن هم را بشناسيد. بعضي از زوج‌ها حتی با هم ملاقات فردي نداشته‌اند بنابراين مي‌توان تصور كرد كه بودن بدون لباس در حضور هم چقدر سخت خواهد بود. توضیح راجع به پیش‌نوازی خارج از حوصله این مقاله کوتاه است اما به طور مختصر بوسه، نوازش و ماساژ کل بدن طرف مقابل می‌تواند به طرز قابل توجهی کیفیت رابطه جنسی را که پس از آن اتفاق می‌افتد بهتر کند. هم براي آقا و هم براي خانم. علاوه بر آن، استفاده از ژل‌های لغزنده‌کننده در هر شرایطی می توانند مفید باشند حتی اگر بدن خانم مقدار کافی ترشحات لغزنده‌کننده تولید کرده باشد. بیشتر کاندوم‌ها نیز آغشته به این مواد هستند که به همین دلیل استفاده از آنها برای خانم‌ها در ابتدا بخصوص ممکن است خوشایندتر از تماس مستقیم پوستی-مخاطی باشد.

به طور خلاصه، زمان و شرایط تجربه اول جنسی در شکل دادن نگرش کلی فرد نسبت به روابط جنسی در آینده اهمیت بسیاری دارد و از این رو مهم است که در زمانبندی و انتخاب اولین شریک جنسی دقت کافی به خرج داده و همزمان با مراقبت‌های لازم (مانند استفاده حتمی از کاندوم) به تاثیرات درازمدت آن نیز بیندیشید.