تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

زیبا تر شدن زندگی زناشویی با این 12 راز

خرید کاندوم

ازدواج کردن قسمت مهمی از زندگی بزرگسالی انسان را تشکیل می دهد. باید بدانیم که انتخاب و ازدواج کردن قسمت اولیه کار اما مهمترین قسمت حفظ و نگهداری از زندگی زناشویی و در اصل ادامه مسیر زندگی است. در اینجا با شما ۱۲ نکته که با کمک دوستان مشاور جمع آوری کرده ایم، در میان می گذاریم.

۱ ) هرگز هنر بیرون رفتن را فراموش نکنید

گذراندن یک بعد از ظهر عاشقانه در فواصل منظم می‌تواند ضامن یک ارتباط بلند مدت و زیبا باشد. نیازی نیست حتماً آن را تفننی کنید؛ تنها کافیست زمانی را به خود و همسرتان اختصاص دهید و به خاطر بیاورید که چگونه و چرا عاشق هم شدید.

عشق love

۲ ) زمان‌های منظمی را، حتی به مدت ۱۵ دقیقه، به بررسی ارتباط، نقاط مثبت و قدردانی از صفات خوب همدیگر اختصاص دهید.

در یک زندگی زناشویی موفق نیاز است که فرصت قدردانی را بهم دیگر بدهیم، لازم به ذکر است دراینجا صبحت در مورد بچه ها، برنامه ها، و… اجازه داده نمی‌شود.

۳ ) عشق ورزیدن به زندگی مشترک را با مراقبت از خود شروع کنید

بسیاری از بیماران من می‌گویند که دلیل از هم پاشیدن زندگیشان افسردگی و بی علاقگی به همسرشان بود. اگر مدام روی خودتان کار کنید، زندگیتان با طراوت و جادوانه خواهد بود. همین امروز با اضافه کردن یک سوگند جدید به سوگند نامه‌ی ازدواج، دوباره باهم ازدواج کنید: سوگند یاد می‌کنم که مراقب خودم باشم تا بتوانم عاشقانه و با اعتماد کامل تا پایان عمردر کنار همسرم بمانم.

۴ ) بدانید که همسرتان آینه‌ شماست

پس، هر آنچه شما را ناراحت می‌کند با او در میان بگذارید و از او کمک بگیرید تا هرآنچه را که برای رشد و تکامل نیاز دارید، مستقیماً به شما بگوید. ارتباط از این طریق شکوفا می‌شود.

۵ ) زمانی را به تفریح هر روزه‌ خود اختصاص دهید

در بحبوبه‌ زندگی روزمره، زندگی مشترک، به راحتی در انتهای لیست اولویتهای ما قرار می‌گیرد. دستان همدیگر را بگیرید و کمی با هم راه بروید،با هم غذا بپزید، با هم ورزش کنید، و یا روزانه چند جک را جمع کنید و برای هم تعریف کنید. نیازی نیست در این راه هزینه‌ بالایی صرف کنید؛ اما اگر متعهد باشید و تلاش کنید هر قدر توانستید همدیگر را بخندانید، ارتباط شما شیرین‌تر شده و برای همیشه پایدار خواهد ماند.

عشق تفریح love

۶ ) یک زندگی زناشویی محکم، شراکتی توام با اعتماد است

در همه چیز، از جمله خرید و تصمیمات مالی، و مطرح کردن مسائلی که نیاز به تصمیم گیری مشترک دارد، به همسرتان اعتماد کنید. اگر نتوانید به او اعتماد کنید، هر دوی شما دچار مشکل هستید.

۷ ) همیشه به یاد داشته باشید که زندگی طولانی است

در یک لحظه، آنچه بسیار با اهمیت به نظر می رشد، با گذشت زمان اهمیت خود را از دست می‌دهد. قبل از اینکه فریاد بزنید، اهانتی بکنید و یا کلماتی نامهربانانه بر زبان بیاورید، به خاطر داشته باشید که “این نیز خواهد گذشت”. در حقیقت، مطالعات اخیر نشان داده است که حتی ناامیدترین زوجها نیز بعد از گذشت پنج سال، در زندگی خود احساس خوشبختی کرده اند. بنابراین، اجازه ندهید یک حادثه‌ ناخوشایند، مشاجره یا لحظه‌ای چالش برانگیز در زندگی، نشاط ابدی زندگی را از شما بگیرد.

احساس خوشبختی

۸ ) یک زن نیازمند آنست که همسرش برای او وقت بگذارد و تمام توجهش را به او معطوف کند و مستقیماً به چشمانش نگاه کند

وقتی خانمی از این موهبت بهره مند باشد، به آسانی می‌تواند عشق خود نسبت به همسرش را احساس کند و بهتر پذیرای نیازهای او باشد. اینگونه است که صمیمیت در هر دو طرف پدیدار می‌شود.

۹ ) از واژه‌های شخصیتی برای قدردانی از همسرتان بخاطر صفاتی چون صبوری، مشوق بودن، مهربانی و حامی بودن استفاده کنید.

فرصتهایی منظم را برای خندیدن، تفریح و تجارب مثبت ایجاد کنید. به راههایی بیاندیشید که بتوانید با هم از عشق سخن بگویید و آنها را عملی کنید. چیزهای کوچک را از نظر دور نکنید و به آنها فکر کنید و حتی کارهای خانه را که طرف مقابل دوست ندارد انجام دهد، شما انجام دهید. انجام آگاهانه‌ کاری که به قلب همسرتان آرامش می‌بخشد، در دراز مدت برای هر دوی شما نشاط آور خواهد بود و شادابی را به زندگی شما هدیه خواهد داد.

۱۰ ) همسر خود را درست آنگونه که امروز هست، بپذیرید.

همیشه بیاد داشته باشید، سعی نکنید او را تغییر دهید و این از رازهای اصلی زندگی زناشویی است..

۱۱ ) وقتی همسرتان چیزی در مورد شما می‌گوید که باب طبعتان نیست، آنچه را که می‌گوید به او انعکاس دهید. (روش آینه)

در زندگی زناشویی روش آینه به شما کمک می‌کند تا از حالت دفاعی بیرون بیایید و فرصتی را به دیگری ‌دهید تا به آنچه گفته است، بهتر بیاندیشد.

۱۲ ) بهترین راه برای تقویت زندگی مشترک، حمایت و کمک کردن به همدیگر از راه خوب بودن تا جای ممکن است.

یک زندگی موفق و مستحکم زندگی‌ای است که در آن هر دو طرف درک می‌کنند که طرف مقابل لازمست برخی از فعالیتهای مورد علاقه اش را در بیرون از خانه دنبال کند تا احساس خوشحالی و موفقیت کند. یک ازدواج موفق ازدواجی است که در آن برای هر دو طرف شاد بودن، بیش از حق به جانب بودن اهمیت دارد.

منبع مطلب : بانوی شهر