تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

علت خوابیدن مردان بعد از رابطه جنسی چیست؟

خرید کاندوم

در رابطه جنسی در بدن مردان هورمون های استرس زا ترشح می شوند و اگر در خاموشی رابطه جنسی داشته باشند این پیام به مغز می رسد که وقت خواب است و هورمون ملاتونین چرخه خواب را تنظیم می کند. وقتی پرولاکتین، اکسی توسین، ملاتونین همه با هم مداخله می کنند پس وقت خوابیدن است.

خوابیدن مردان بعد از رابطه جنسی

چرا مردان بعد از رابطه جنسی می خوابند؟

اين اتفاق زياد مي افتد که مردان بعد از رابطه جنسي به خواب مي روند در حالي که زنان بيدار هستند. مردان براي اين خواب مديون هورمون پرولاکتين هستند که بعد از مقاربت ترشح شده و موجب خواب آلودگي مي شود. پرولاکتين انتقال دهنده عصبي تحريک کننده بيداري يعني دوپامين را سرکوب مي کند. در حالي که بدن زنان اين هورمون را بسيار کم ترشح مي کند. اما اين تنها پرولاکتين نيست که باعث مي شود چشمهاي مردان باز نماند.

هورمون احساس خوب يا همان اکسي توسين در هنگام رابطه جنسي ترشح مي شود و مي تواند افکار استرس زا را از ذهن دور کند و به همين دليل آنها راحت تر و آسان تر به خواب مي روند و اگر در خاموشي رابطه جنسي داشته باشند اين پيام به مغز مي رسد که وقت خواب است و هورمون ملاتونين چرخه خواب را تنظيم مي کند. وقتي پرولاکتين، اکسي توسين، ملاتونين همه با هم مداخله مي کنند پس وقت خوابيدن است.

مرد ها بعد از رابطه جنسی می خوابند

رابطه جنسی و عکس العمل متفاوت مردان و زنان بعد از آن

ماهیت شیمیایی بدن مردان بعد از رابطه جنسی تغییر می کند ولی در زنان همیشه اینطور نیست. مواد شیمیایی بدن مرد بعد از ارگاسم تغییر می کند. وقتی پرولاکتین ترشح می شود، بدن هشدار خستگی می دهد. در مقابل زنان در هر بار رابطه جنسی به ارگاسم نمی رسند. بنابراین می توانند انرژی لازم برای بحث درباره عشق و زندگی و … را داشته باشند. یک توضیح زیستی دیگر این است که هنگام رابطه جنسی و بعد از ارگاسم عضلاتی که از گلیکوژن انرژی تولید می کنند، تحلیل می روند و همین در مردان احساس خواب آلودگی می دهد از آنجا که مردان توده عضلانی بیشتری نسبت به زنان دارند مردان احساس خستگی بیشتری می کنند.

بعد از رابطه جنسی مردان انژی از دست می دهند و زنان به دست می آورند

رابطه جنسی بر جنبه های روانی نیز تمرکز دارد، ادغام دو بدن که باعث هدایت انرژی و پرانرژی کردن زن و مرد دارد. رابطه جنسی و ارگاسم اوج آگاهی روانی است و اتحاد انرژی را نشان می دهد. اما ارگاسم مرد خارجی است و باعث خارج شدن این انرژی می شود. در مقابل اوج لذت جنسی در زن درونی است و انرژی در بدن باقی می ماند و برای همین سرحال می ماند.

مردان بعد از رابطه جنسی نمی توانند صحبت کنند و زنان دقیقا برعکس هستند

زنان دلشان میخواهد تجربه هایشان را پردازش کنند به همین دلیل تمایل به صحبت کردن بعد از رابطه جنسی دارند. ارتباط گرفتن برای زنان ساده تر و طبیعی تر است. اگر مرد هم صحبت خوبی نباشد به پشت روی تخت دراز کشیده و ارتباطی برقرار نمی کند. در حالی که براساس تحقیقات نوازش بعد از رابطه جنسی به تقویت صمیمیت، دلبستگی و احساس کلی طرفین کمک می کند. بنابراین باید راه هایی برای پیوند بعد از رابطه جنسی پیدا کنید.

راه های بیدار نگهداشتن مردان بعد از رابطه جنسی برای دریافت نوازش

  • رابطه جنسی را قبل از صبحانه، ناهار یا شام قرار دهید. به این ترتیب او کمتر احتمال دارد به خواب برود چون گرسنه است.
  • سعی کنید شب دیر وقت مقاربت نداشته باشید چون این زمان خود به خود خستگی به دنبال دارد.
  • درباره تعیین زمانی برای بیدار ماندن بعد از رابطه جنسی با هم به توافق برسید.

بعد از رابطه جنسی همه چیز به مردان مربوط نمی شود

بعد از رابطه جنسی هم مرد و هم زن احساس آرامش، گرمی و خواب آلودگی می کنند اما همه مردان هم بعد از رابطه جنسی نمی خوابند برخی از آنها از نوازش لذت می برند و از صحبت کردن با یکدیگر لذت می برند و گاهی این زن است که به خواب می رود. اما اگر هم بخوابد نباید شما را به این فکر بی ندازد که رابطه شما آن طور که باید قوی نیست. در حالی که خروپف او می تواند ثابت کند که چقدر خوشحال و راضی است.