تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

رابطه ضربدری چیست؟ + پیامد های خطرناک این نوع روابط

علت علاقه به رابطه ضربدری در برخی زوجین
خرید کاندوم

طبق مطالعات انجام شده در حوزه روابط جنسی مشاهده شده است که برخی زوجین به رابطه ضربدری روی می‌آورند. در رابطه ضربدری، یک زوج تصمیم می‌گیرند افراد دیگری را وارد رابطه جنسی خود کنند. برای اکثر مردم، داشتن تعهد به خصوص در رابطه جنسی به معنی عشق است. اما این مسئله درباره تمام افراد صحت ندارد. ابتدا باید دید که چه چیزی ازدواج را تعریف می‌کند؟ عشق؟ همکاری؟ رابطه جنسی؟ رفتارهای عاشقانه؟ تعهد؟ تولید مثل؟ اگر بخواهیم همین طور پیش برویم، می‌توانیم ویژگی‌های زیادی پیدا کنیم. اما مسئله این است که کدام یک از این ویژگی‌ها اهمیت بیشتری دارد؟

رابطه ضربدری یا سکس گروهی از روم باستان رواج داشته است. در قرن حاضر و با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ارتباطات پیدا کردن زوجی که علاقه به این کار دارند بسیار ساده تر شده است. از طرفی روش های جلوگیری از بارداری و انواع و اقسام لوازم جنسی در دسرس هستند. اما همانطور که می دانید در تمامی ادیان آسمانی این عمل به شدت نهی شده است و گناه دارد. اما چرا باز هم برخی زوجین همچنان علاقه زیادی به این کار دارند؟ در این مطلب بررسی می کنیم.

دلایل علاقه برخی زوجین به رابطه ضربدری

در رابطه ضربدری، یک زوج تصمیم می‌گیرند افراد دیگری را وارد رابطه جنسی خود کنند. این افراد ممکن است خودشان هم یک زوج باشند. اما سوال این است که چرا؟ این دلایل عبارت اند از :

1- وقتی ازدواج افراد رو به پایان می‌رسد.

وقتی بیش از دو دهه از زندگی مشترکتان می‌گذرد، دیگر چیزهای بسیار کمی وجود دارد که درباره همسرتان ندانید. گاهی این زمان می‌تواند کمتر هم باشد. دیگر هیچ رازی بین شما وجود ندارد. چیزهای شگفت انگیز یا جدید کمی در زندگیتان پیدا می‌شود. با مشکلات میانسالی مواجه می‌شوید. آن اشتیاق اولیه از بین می‌رود. بچه‌ها به دنبال زندگی خودشان می‌روند و درگیری‌های شما آغاز می‌شود. به احتمال زیاد اکثر زوج‌ها با این مسئله رو به رو می‌شوند و هر یک راه‌های متفاوتی برای حل آن پیدا می‌کنند. خب برخی هم فکر می‌کنند با تنوع بخشیدن به رابطه جنسیشان می‌توانند آن را حل کنند و به اعمالی مثل رابطه ضربدری روی می‌آوردند.

رابطه ضربدری حاصل سرد شدن رابطه است

2- برخی فکر می‌کنند داشتن رابطه ضربدری به معنی خیانت کردن نیست.

برخی می‌گویند قلب و بدن و انسان، دو چیز کاملا متفاوت و جداگانه است. آن‌ها می‌گویند شما می‌توانید تنها عاشق همسرتان باشید و رابطه جنسی را جدا از عشق بدانید. این چیزی نیست که در فرهنگ ما به ما یاد داده شود، اما بعضی چنین نظری دارند. آن‌ها ادعا می‌کنند همسرشان را دوست دارند اما رابطه‌شان با یک فرد دیگر، فقط جسمی و لحظه‌ای است؛ در نتیجه جای نگرانی ندارد. برای همسر آن‌ها هم همین طور است. آن‌ها احساس گناهی نمی‌کنند چون اعتقاد دارند کسی را به جای همسرشان وارد قلبشان نکرده‌اند.

همچنین بخوانید : علت سرد شدن رابطه زناشویی چیست

3- فنآوری‌های مهار نشده

از زمانی که اینترنت و فناوری‌های مختلف به وجود آمده‌اند، همواره به انسان کمک کرده‌اند تا خود و جهان خود را بهتر بشناسد. از طرفی یکی از تاثیرات آشنایی با جهان اینترنت و سایت‌های مختلف، آشنایی با انواع رابطه‌های جدید است. تبلیغات مختلفی که در اینترنت می‌شود، توجه افراد را جلب می‌کند. ضمن اینکه این فناوری‌ها فانتزی‌های مختلفی در افراد به وجود آورده‌اند و یکی از این فانتزی‌ها رابطه ضربدری است. علاوه‌بر این، فناوری‌ها در ایجاد ارتباط بین افراد مختلف هم تاثیر گذار بوده‌اند و باعث شده‌اند افرادی که سلایق مشترکی دارند، راحت‌تر بتوانند یکدیگر را پیدا کنند.

4- تبلیغات

تبلیغات سوئی که در به خصوص در اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای وجود دارد، بسیاری را به فکر فرو می‌برد. در این تبلغیات پر زرق و برق، زوج‌های خوشبختی نشان داده می‌شوند که از رابطه ضربدری خود بسیار راضی‌اند. آن‌ها حتی ادعا می‌کنند این روابط مشکلات بین خودشان را هم حل کرده است و دیگران را دعوت می‌کنند که همین کار را انجام دهند. اگر بدانید که برای این تبلیغات چقدر پول می‌گیرند، قطعا متوجه می‌شوید که نیتشان لطف به شما و زندگی مشترکتان نیست!

5- درخواست همسر

برخی نیز به خاطر همسرشان وارد این روابط می‌شوند. این مسئله به خصوص در مورد زنان بیشتر صدق می‌کند. بسیاری از زنان، به درخواست همسرانشان و برای اینکه او راضی باشند، تن به این جور روابط می‌دهند. سایت‌های هم وجود دارند که در آن‌ها به مردان آموزش داده می‌شود چطور همسرانشان را برای همکاری راضی کنند. البته این سایت‌ها معمولا مربوط به شبکه خاصی است و در نتیجه افراد می‌بایست هزینه‌هایی بپردازند.

رابطه ضربدری به درخواست همسر

6- فانتزی‌های زودگذر

بسیاری از افراد تنها به ابتدای کار فکر می‌کنند و عواقب این کار را از یاد می‌برند. آن‌ها تاثیرات مخربی که این روابط در اعتماد بین زوجین ایجاد می‌کند را در نظر نمی‌گیرند. مهم‌تر از این، آن‌ها به این فکر نمی‌کنند که اگر فرزاندانشان متوجه روابط آنان شوند، چه تاثیرات مخربی بر آن‌ها می‌گذارد.

وقتی در یکی از شبکه‌ها از افراد پرسیده شد که از چه سنی به رابطه ضربدری روی آورده‌اند، این نتایج به دست آمد:

  • از بیست سالگی تا سی سالگی 16 درصد
  • از سی و یک سالگی تا چهل سالگی 38 درصد
  • از چهل و یک سالگی تا پنجاه سالگی 36 درصد
  • پنجاه سالگی به بعد 10 درصد

7- رابطه جنسی ناموفق

بعضی از زوجین که رابطه جنسی موفقی ندارند، ممکن است فکر کنند که با این روش می‌توانند اشتیاق از بین رفته بین خودشان را بهبود ببخشند. بهترین راه برای این افراد مراجعه به پزشک و متخصص است.

8- تنوع طلبی

تنوع طلبی اگر مشکلی ریشه‌ای نباشد، معمولا زمانی به وجود می‌آید که عشق در زندگی افراد کم رنگ شود. عوامل دیگری مثل فیلم‌های پورن، فیلم‌های نامتعارف و … هم می‌توانند در ایجاد تنوع طلبی تاثیرگذار باشند. مثل افرادی که هیچ وقت از هیچ غذایی سیر نمی‌شوند، این افراد هم همیشه به دنبال پیدا کردن روش یا فرد جدیدی برای نیاز جنسیشان هستند. البته بیشتر مردان به آن دچار می‌شوند.

پیامدهای رابطه ضربدری چیست؟

در قسمت پایانی می‌بایست به این نکته اشاره کنیم که رابطه ضربدری، معایبی زیادی دارد. اولین مشکلی که ممکن است به وجود بیاید بیماری‌های مقاربتی مثل هپاتیت، ایدز و سفلیس است. علاوه‌بر آن، اگر به طور ناخواسته یکی از زنان باردار شود، قطعا مشکل بزرگی به وجود می‌آید. ضمن اینکه معمولا این روابط باعث نابودی رابطه زناشویی افراد می‌شود. افرادی که وارد رابطه ضربدری می‌شوند، پس از مدتی اعتماد خود را به شریک زندگیشان از دست می‌دهند و احساس حسادتی که در آن‌ها به وجود می‌آید، زندگی زناشویی آن‌ها را نابود می‌کند.

این بی‌اعتمادی و حسادت گاهی تا آنجا پیش می‌رود که موجب از بین رفتن علاقه بین افراد و طلاق می‌شود. حتی مطرح کردن این موضوع، ممکن است باعث ایجاد ناامنی در فرد شود. هیچ کس دوست ندارد فکر کند که نمی‌تواند نیاز جنسی همسرش را برطرف کند. پس اگر خودتان احساس کردید به رابطه ضربدری تمایل دارید، یا همسرتان چنین از شما چنین خواسته‌ای داشت، به مشاوره و متخصص مراجعه کنید.