تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

13 فایده رابطه جنسی برای سلامت

فواید رابطه جنسی برای سلامت
خرید کاندوم

شاید این جمله را شنیده باشید که هرچه بیشتر داشته باشید ، بیشتر می خواهید! در مورد رابطه جنسی نیز این موضع صادق است. داشتن رابطه جنسی بیشتر باعث افزایش میل جنسی و تقاضا برای داشتن رابطه بیشتر می شود. رابطه جنسی فواید زیادی برای سلامت و ایجاد صمیمیت بین زوجین دارد. دفعه بعدی که همسرتان پرسید خوشتان آمد؟ می توانید بگویید بله ، از خیلی جهات! در ادامه با کادولین مگ همراه باشید تا فواید رابطه جنسی را که احتمالا تا به حال نمی دانستید بررسی کنیم.

1. رابطه جنسی کمک می کند بخوابید

یکی ازفواید رابطه جنسی این است که به خواب بهتر شما کمک می کند. پس از ارگاسم، بدن هورمون آرامش که پرولاکتین prolactin نام دارد ترشح می کند. اگر شما قبل از رابطه جنسی احساس خستگی به خصوصی نداشتید داشتن رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم قطعا می تواند به سریع تر خوابیدن شما نسبت به مواقع دیگر کمک کننده باشد.

رابطه جنسی کمک می کند بخوابید

2. با رابطه جنسی کالری می سوزانید 

بله، می توانید به رابطه جنسی به عنوان یک ورزش نگاه کنید (فواید رابطه جنسی و تاثیرش از باشگاه رفتن بیشتر خواهد بود!) بسته به این که چقدر فعالیت فیزیکی داشته باشید، رابطه جنسی می تواند عضلاتتان را تقویت کند، ضربان قلب را بالا ببرد و تمام بدنتان را به کار گیرد. و با توجه به مطالعه سال 2013 که به هر شرکت کننده در این تحقیق هنگام رابطه جنسی، ضربان سنج داده شد، مردان حدود 101 کالری در هر جلسه و زنان 69 کالری می سوزانند. ” بر اساس صحبت های گفته شده، این کالری سوزی مقدار زیادی نیست با این حال در مطالعات رابطه جنسی ( از پیش نوازش تا ارگاسم ) به طور متوسط 25 دقیقه طول می کشد. اگر شما این زمان را طولانی تر کنید می توانید حتی بیشتر از مزایای کالری سوزی آن بهره مند شوید.

3. رابطه جنسی قلبتان را تقویت می کند

از فواید رابطه جنسی این است که هورمون های استروژن و تستوسترون را تنظیم می کند که روی همه سیستم بدن از جمله قلب تاثیر گذارند. مردانی که در طی یک دوره 20 ساله حداقل هفته ای 2 بار رابطه جنسی داشته اند نسبت به افرادی که کمتر از ماهی یک بار رابطه داشته اند، کمتر به دلیل بیماری قلبی از دنیا رفته اند. بعد از 10 سال، در واقع ریسک مرگ ناگهانی آنها کمتر از 50 درصد نسبت به گروهی بوده که رابطه کمتری داشته اند، اگر چه این فاصله در دهه بعدی کاهش نشان می دهد.

رابطه جنسی قلبتان را تقویت می کند

این نوع از یافته ها فقط ارتباط را نشان می دهد نه علت را. افرادی که دارای زندگی جنسی سالم هستند احتمالا شیوه زندگی سالمی هم داشته اند.

4. رابطه جنسی سطح استرس و فشار خونتان را پایین می آورد

در یک مطالعه در سال 2005 در اسکاتلند از داوطلبان خواسته شد فعالیت های جنسی و فعالیت های اضطراب آورشان از قبیل سخنرانی عمومی یا حل مسائل ریاضی با صدای بلند را به مدت 2 هفته ضبط کنند. کسانی که در دوره مطالعه رابطه جنسی داشتند تجربه بالا رفتن فشار خون کمتری را نشان داده و سرعت متعادل شدن فشار خونشان سریع تر بود. ( فقط مقاربت واژنی این تاثیر را گذاشته بود و سایر اشکال فعالیت جنسی یا استمناء این تاثیر را نداشته است. )

این مطالعه دو از فواید رابطه جنسی منظم را نشان می دهد: کنترل بهتر فشار خون و مدیریت بهتر استرس.

همچنین بخوانید : ورزش هایی که کیفیت رابطه جنسی را افزایش می دهند

5. رابطه جنسی سیستم ایمنی را تقویت می کند

بر اساس مطالعه دانشگاه ویلکز داشتن هفته ای یک بار رابطه جنسی سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و از بدن در برابر ابتلا به سرماخوردگی محافظت می کند.محققان پرسشنامه ای به دانشجویان درباره زندگی جنسی شان دادند و سپس بزاقشان را برای مشخص نمودن سطح ایمونو گلوبین آ ، یک آنتی بادی که در مبارزه با ویروس ها کمک می کند، تست کردند. آنها متوجه شدند دانشجویانی که هفته ای یک یا دو بار رابطه جنسی داشته اند میزان ایموگلوبین شان 30 درصد از افرادی که رابطه جنسی کمتری داشته اند، بوده است. (همچنین سطح ایموگلوبین آنها بیشتر از کسانی بوده که در هفته سه بار یا بیشتر رابطه داشته اند. این تحقیق پیشنهاد می دهد که زیاده روی در هر کاری مناسب نیست)

رابطه جنسی سیستم ایمنی را تقویت می کند

6. رابطه جنسی از شما در مقابل سرطان محافظت می کند

برخی مطالعات نشان داده است مردانی که انزال بیشتری داشته باشند ممکن است کمتر مبتلا به سرطان پروستات شوند. با این که تفاوت خیلی کوچکی در این زمینه وجود دارد و ارتباط قطعی ای بدست نیامد.

مزایای ممکن برای پیشگیری از سرطان پستان واضح تر است، با این حال : در یک مطالعه فرانسوی مشخص شده زنانی که در ماه حداقل یک بار رابطه جنسی داشته اند کمتر از دیگران به سرطان پستان مبتلا شده اند. و از آن جایی که این بیماری بین مردان نادر است، بر اساس یک مطالعه یونانی مردانی که در ماه کمتر از 6 بار ارگاسم داشتند بیشتر در معرض خطر ابتلا به این سرطان قرار گرفته اند.

7. رابطه جنسی درد را تسکین می دهد

از مهمترین فواید رابطه جنسی تسکین درد است. زنان اغلب به خاطر سردرد یا بهانه های دیگر از رابطه جنسی شانه خالی می کنند. اما براساس مطالعه ای که دانشمندان آلمانی در سال 2013 انجام داده اند، انجام رابطه جنسی با وجود سردرد در حقیقت می تواند حالشان را بهتر کند. وقتی داوطلبان این مطالعه داشتن رابطه جنسی در زمان سردرد را انتخاب کردند، حدود 60 درصد از افرادی که میگرن داشتند و 30 درصد از افرادی که سردرد خوشه ای داشتند اعلام کردند بخشی یا تمام سردرد آن ها تسکین پیدا کرده.

اندورفین آزاد شده در حین ارگاسم همانطور که جریان خون ناحیه تناسلی را افزایش می دهد نقش مهمی در قدرت ضد درد جنسی ایفا می کند. درد گاهی با هجوم جریان خون در یک منطقه همراه است ، مثل سر، و رابطه جنسی می تواند بخشی از این فشار را برداشته و مسیر جریان را تغییر دهد.

8. فعالیت جنسی رابطه شما را تقویت می کند

اکسی توسین Oxytocin که به عنوان هورمون عشق شناخته می شود که هنگام رابطه فیزیکی صمیمی و برخورد پوست به پوست ترشح می شود و به افزایش احساس عاشقانه بین شما و شریکتان کمک می کند.

پس اگر می خواهید عشق بیشتری تجربه کنید ، رابطه جنسی بیشتری داشته باشید.

9. رابطه جنسی می تواند عمرتان را طولانی کند

از فواید رابطه جنسی افزایش طول عمر است. مطالعات زیادی رابطه بین زندگی جنسی شلوغ تر و عمر طولانی تر را نشان داده اند که مهم ترین آن ها مطالعه دانشگاه دوک است که بین سال های 1955 تا 1980 انجام شد. محققین دریافتند مردانی که به طور مکرر مقاربت داشته اند عمرشان طولانی تر بوده ؛ در حالی که برای زنان، لذت بردن از مقاربت مهمترین عامل افزایش طول عمر در این مطالعه بوده است.

همچنین بخوانید : تاثیر رابطه جنسی بر پوست و مو

10. رابطه جنسی باعث می شود جوان تر به نظر برسید

یکی دیگر از فواید رابطه جنسی این است که جوان تر به نظر می رسید. تحقیقات ارائه شده در نشست سالانه انجمن روان شناسی بریتانیا 2013 نشان داد افراد مورد مطالعه که رابطه جنسی مکرر ( حداقل 3 بار در هفته برای افرادی که در دهه 40 و 50 زندگی خود بوده اند ) بین 4 تا 7 سال جوان تر از افرادی که رابطه کمتری داشته اند، به نظر می رسیدند.چرا؟ دکتر دیوید ویک David Weeks به اندورفین endorphins ترشح شده و احساس خوبی که حین رابطه صمیمی ایجاد می شود مشکوک است. به علاوه اثرات مفید رابطه جنسی روی خواب و سطح استرس. همچنین رابطه جنسی جریان خون را تقویت کرده و هورمون ها را تنظیم می کند که هر دوی این موارد می تواند تاثیرات مثبت روی ظاهر پوست داشته باشد.

11. رابطه جنسی کلید رسیدن به شادی پایدار است

حفظ صمیمیت فیزیکی با افزایش سن افراد به خصوص بیماری های مزمنی که در راه است کار مشکلی است. ولی زوجین می توانند از فواید رابطه جنسی شان بهره مند شوند. بر اساس مطالعه ای که در سال 2014 در دانشگاه جان هاپکینز روی بزرگسالان 58 تا 85 سال انجام شد : محققان دریافتند زوجهایی که به طور منظم فعالیت جنسی داشته اند – حتی به اندازه یک بار در ماه – رضایت زناشویی بیشتر و رابطه شادتری نسبت به آنهایی که در طول یک سال یا بیشتر رابطه ای نداشته اند، ابراز نمودند.

رابطه جنسی کلید رسیدن به شادی پایدار است

12. رابطه جنسی شما را باهوش تر و دقیق تر می کند

یک تحقیق در سال 2010 دانشگاه پرینستون نشان داد موش های صحرایی که رابطه جنسی مکرر داشته اند رشد نورون های بیشتری در هیپوکامپوس hippocampus نشان داده اند، یک ناحیه کلیدی در مغز برای یادگیری و حافظه. به گفته لهمیر” ما می دانیم که حین رابطه جنسی مواد شیمیایی ای آزاد می شود که مرکز پاداش مغز را فعال می کند، پس منطقی است که باعث رشد و توصیه بافت عصبی افراد شود. از فواید رابطه جنسی به روش خودش این است که می تواند به طور بالقوه شما را باهوش تر کند.

13. داشتن رابطه جنسی باعث می شود بیشتر خواهان آن شوید

حتی اگر در ابتدا میل زیادی نداشته باشید، شروع کردنش می تواند به شما کمک کند که حسش را داشته باشید، و باعث ایجاد تمایل دراز مدت در شما شود. و با وجود داشتن این همه فواید رابطه جنسی برای سلامتی ، چرا بیشترش را نخواهید؟