تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

نیاز زنان متاهل را بشناسید

نیاز زنان متاهل
خرید کاندوم

از دیدگاه برخی آقایان صحبت های همسرشان تکراری یا حتی روی اعصاب است! بنابر این وقتی قرار است به حرفهایش گوش دهید سریعا یک پاسخ ارائه می دهید تا صحبت را تمام کنید یا به بهانه های مختلف از ان موقعیت فرار می کنید. در واقع ، شما به یکی از ضروری‌ترین نیازهای همسرتان پاسخ نداده‌اید. داستان امروز و تحلیل روان‌شناسانه‌اش درباره همین موضوع است و خواندنش به همه شوهرها توصیه می‌شود. با کادولین مگ همراه باشید.

تقصیر منه که با تو درددل می‌کنم!

از خرید برگشته بودو تازه وارد خانه شد و در خانه را محکم بست. در حالی که بسیار عصبانی بود و زیر لب چیز هایی می گفت لباس هایش را در آورد و منتظر رسیدن همسرش بود. این دومین باری بود که در ماه اخیر، با زن همسایه کناری سر شارژ ساختمان حرفش شده بود. زن همسایه هر بار جوری چشم نازک می‌کرد و با بی‌محلی جوابش را می‌داد که نگار، یک هفته تمام با یادآوری رفتارهای او حرص‌و‌جوش می‌خورد! ناهار را روی میز چیده بود که نادر از راه رسید و مشغول خوردن شدن.

نیاز های زنان را بشناسید

اولین قاشق غذا را که قورت داد، گفت: «امروز دوباره با زن همسایه بغلی حرفم شد!» نادر گفت: «ای بابا، دوباره حرفت شد! حالا بذار غذامون رو بخوریم، بعد!» نگار جواب داد: «باشه…». بالاخره غذا تمام شد و نادر در حالی که کنترل تلویزیون را به دست گرفته بود، لم داد روی مبل راحتی. نگار که طاقتش تمام شده بود، شروع کرد: «آره داشتم می‌گفتم، امروز دوباره با زن همسایه بغلی بحثم شد، بهش گفتم قرار بود تا شنبه شارژ ساختمان را واریز کنید ولی طبق معمول…» نادر گفت: «عجب» نگار گفت: «چی؟» نادر در حالی که چشم‌هایش را ریز کرده بود و زیرنویس تلویزیون را می‌خواند، جواب داد: «نوشته آلودگی هوا در تهران داره به مرز بحرانی می‌رسه!» نگار گفت: «اصلا گوش میدی دارم چی میگم؟» نادر گفت: «آره، آره، بگو» و او ادامه داد: «گفتم طبق معمول یادتون رفته سر ماه باید شارژ رو بدید، اون وقت می‌دونی چه جوابی بهم داد؟» نادر در حالی که همچنان با چشم‌های ریز شده زیرنویس تلویزیون را می‌خواند، گفت: «اوهوم». نگار گفت: «تو از کجا می‌دونی چه جوابی بهم داد؟» نادر که انگار تازه از خواب بیدار شده بود، گفت: «هان؟ چی داشتی می‌گفتی؟!» نگار که حرصش گرفته بود، گفت: «اصلا به حرف‌های من گوش نمی‌کردی؟» نادر گفت:« چرا بابا فهمیدم دوباره با یکی دیگه دعوات شده، تو هم که همش با همه دعوات میشه!» نگار لب پایینش را با دندان‌هایش گزید و جواب داد: «تقصیر منه که با تو درددل می‌کنم، اصلا نمیشه با تو حرف زد. بشین اخبارت رو نگاه کن!» بعد رفت به آشپزخانه و شروع کرد به شستن ظرف‌ها، در حالی که اشک، آرام از چشم‌هایش فرو می‌ریخت.

همچنین بخوانید : همه چیز درباره فن بیان با همسر

عده قلیلی از آقایان هستند که به درستی تشخیص می‌دهند نه تنها باید به همسران‌شان فرصت و اجازه حرف زدن بدهند، بلکه درک می‌کنند هدف خانم‌ها از صحبت کردن، نق زدن یا تکرار مکررات نیست بلکه آن‌ها بیشتر با هدف تخلیه احساسات منفی و سبک شدن صحبت می‌کنند و بیش از هر چیز به همدلی احساسی همسر خود نیاز دارند تا توصیه‌ها و ارزیابی‌های دقیق و منطقی. پس اگر برای سلامت روحی و حتی جسمی همسر خود ارزش قائل هستید، به حرف‌های او با دقت گوش کنید و همدلی نشان دهید. تعجب نکنید، خانم‌ها در بسیاری از مواقع حرف‌های ناگفته‌شان را به شکل مشکلات روحی و دردهای جسمانی نشان می‌دهند.

گوش دادن به حرف خانم ها

تاثیرات واکنش‌های آقایان به درددل‌های همسرشان

وقتی خانم‌ها راجع به نگرانی‌ها و ناراحتی‌هایشان صحبت می‌کنند، مردها به چند شکل واکنش نشان می‌دهند. در ادامه به تاثیرات این واکنش‌ بر روان همسران شان خواهیم پرداخت.

مثل مجسمه رو‌به‌روی همسرشان می‌نشینند: دسته بعد آقایانی هستند که وقتی همسر‌شان در حال صحبت است، مثل مجسمه می‌نشینند رو به روی او و بدون این‌که کوچک‌ترین عکس‌العملی نشان دهند، به نقطه نامعلومی خیره می‌شوند می‌توان انتظار داشت که همسران چنین افرادی، به دلیل احساس نادیده گرفته شدن، تمایل به پرخاشگری پیدا کنند.

مدام راه‌حل می‌دهند: گروهی از آقایان هم وقتی همسرشان در حال صحبت است، مدام حرف او را قطع می‌کنند، راه‌حل ارائه می‌دهند، ایراد می‌گیرند و … . همسران چنین افرادی نیز به مرور زمان خود به خود به سمت سکوت کردن کشیده می‌شوند.

گوش ندادن به صحبت همسر

از کوره در می‌روند: عده‌ای که از همه بی‌حوصله‌تر هستند، از کوره در می‌روند و با جمله: «دوباره شروع شد؟» بحث را در گلوی همسرشان خفه می‌کنند! و تعجبی هم ندارد اگر همسران چنین افرادی از تجمع احساسات منفی سرکوب شده و حرف‌های ناگفته درونشان، دیر یا زود دچار افسردگی شوند.

صحبت کردن برای تخلیه احساسات منفی

خانم‌ها نیاز حیاتی به صحبت کردن دارند، به ویژه زمانی که ناراحت و دلخور باشند. معمولا از نظر آقایان صحبت‌های خانم‌ها خسته کننده، تکراری، بی فایده یا حتی اعصاب خردکن است اما باید توجه داشته باشید که خانم‌ها به نفس «صحبت کردن» نیاز دارند. ممکن است یک زن بارها و بارها راجع به مسئله‌ای که برایش ناراحت کننده بوده صحبت کند، فقط به این دلیل که احساسات منفی خود را تخلیه کند و کمی به آرامش برسد.