خرید اقساطی بدون ضامن، چک و سفته

پیشگری از طلاق در روز های قرنطینه

طلاق در دوران قرنطینه
لوازم شخصی برقی

این روزها در پی قرنطینه خبر ممنوعیت طلاق را شنیده اید. اما چه راهکاری برای پیشگیری از طلاق وجود دارد ؟ چگونه می توان مانع از طلاق در این روزهای تعطیلی شد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را در اختیارتان قرار دهیم.

با شیوع ویروس کوید 19 در سراسر جهان و در پی آن اعمال قرنطینه در اکثر مناطق دنیا ، مردم ایران نیز با محدودیت های رفت و آمد روبرو شده اند. در این روز ها بیشتر خانواده ها مجبور هستند در خانه و در کنار هم باشند. این موضوع سبب به وجود آمدن اختلافات در برخی خانواده ها شده و مشکلات بعضی دیگر را تشدید کرده است. با این وجود حتما خبر ممنوعیت طلاق در این دوران را شندیده اید! پس بهتر است مانع ایجاد طلاق و اختلاف های جدی بشویم. با کادولین همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

سامانه تصمیم

سامانه تصمیم جهت نوبت دهی اینترنتی درخواست طلاق توافقی، طلاق یکطرفه به درخواست زوج و یا زوجه توسط سازمان بهزیستی کشور راه اندازی شده است.

که لازم است تا افراد پس از اخذ نوبت، به مراکز مداخله به منظور کاهش طلاق مستقر در اورژانس اجتماعی، مراکز مشاوره تحت نظارت سازمان بهزیستی و کلینیک‌های مددکاری اجتماعی مراجعه نمایند و بصورت حضوری از خدمات روانشناختی و مددکاری اجتماعی برخوردار شوند که این امر منجر به تردد و ازدحام می‌شود؛

بنابراین با توجه به شرایط فعلی جامعه و از آنجایی که یکی از راه‌ های انتقال ویروس «کرونا»، حضور در فضای بسته و با فاصله نزدیک از افراد دیگر است بهترین تصمیم عدم ثبت نام و پذیرش زوجین متقاضی طلاق تا مساعد شدن شرایط است.

وی افزود: زوجین متقاضی طلاق توافقی قبل از مراجعه به دادگاه باید در این سامانه ثبت نام کنند، مشاوره بگیرند و سپس به دادگاه مراجعه کنند. مظفری گفت: زوجینی که تقاضای طلاق داشته و رأی و حکم دادگاه را برای انجام طلاق توافقی خود دارند، می‌توانند به دفاتر ثبت طلاق مراجعه و طلاق خود را ثبت کنند.

چگونه تا پایان قرنطینه مانع از طلاق شویم ؟

این روزها گزارش هایی از چین منتشر شده است که نشان می دهد در مناطقی که کرونا شیوع داشته است، بعد از پایان قرنطینه، درخواست همسران برای طلاق افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

هر چند بخشی از این افزایش به واسطه نبود امکان جدایی در روزهای قرنطینه بوده است، اما بخش دیگری از ماجرا می تواند به واسطه تجربه دشوار قرنطینه خانگی باشد. تجربه ای که می تواند عوارضی جدی بر رابطه همسران داشته باشد.

اما اگر بخواهیم در این روز های در خانه ماندن از این عوارض پیشگیری کنیم، باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم ؟

1. برای پیشگیری از طلاق تا پایان قرنطینه توقعات بی جا ممنوع

درست است که این روزها اغلب ما زمان بیشتری را با همسرمان صرف می کنیم، اما این به معنای آن نیست که همسرمان در قبال ما، احساسات، نیازها و درخواست های ما خیلی بیشتر از قبل مسئولیت دارد.

البته که این روزها به همه همسران توصیه می شود که هوای یکدیگر را داشته باشند و حمایت عاطفی در این روزها را فراموش نکنند، اما یادتان باشد همسر شما قرار نیست تمامی نیازهای عاطفی شما را برآورده سازد.

توقع بی جا

بخشی از نیازهای عاطفی شما این روزها به واسطه نبود رفت و آمد با دوستان یا اقوام، پاسخی دریافت نخواهند کرد و هر چقدر هم همسرتان تلاش کند، نمی تواند به تمامی نیازهای عاطفی شما، پاسخ مناسبی دهد.

پس در عوض دلخوری و عصبانیت، تلاش کنید راه های دیگری را برای حل این موضوع و پیشگیری از طلاق تا پایان قرنطینه پیدا کنید. تماس منظم تلفنی با افرادی که دوست شان دارید، می تواند تا حدی فشار را از روی دوش همسرتان کم کند.

تهیه فهرستی از فعالیت های آرامش بخش و مورد علاقه خود را هم فراموش نکنید. انجام کارهای مورد علاقه تا حد امکان، می تواند توقع شما از همراهی همسر را هم تا حدی تعدیل کند.

2. برای پیشگیری از طلاق در روزهای قرنطینه کمی بخشنده تر باشید

این روز ها به واسطه فشاری که هر کدام از ما احساس می کنیم، بیشتر احتمال دارد هیجانات ناخوشایند مانند عصبانیت و غم سراغ ما بیاید. هر چند بروز عصبانیت به شکلی که باعث آسیب به دیگران شود، در هر حالی اشتباه است، اما این روزها اگر همسرتان جایی واکنشی تند نشان داد.

سعی کنید کمی بخشنده تر از روز های قبل باشید و با یادآوری این که همه ما تحت فشار زیادی هستیم، مانع از تداوم دلخوری شوید.

3. برای پیشگیری از طلاق در روزهای قرنطینه در بیان احساسات دست و دلباز باشید

اگر موضوعی بین شما و همسرتان باعث کدورت شده است، سعی کنید برای بیان آن راهی مناسب پیدا کنید. به عنوان مثال شاید به این نتیجه برسید که گفت و گو در این باره به دلیل کاهش آستانه تحمل هر دو نفر شما، روش مناسبی برای این روزها نیست؛ اما در عوض نوشتن یک نامه در این زمینه کمک کننده است.

بخشنده باشیم

البته تصور نکنید که این فقط هیجانات ناخوشایند شماست که برای بیان شان نیاز به روش های جدید در این روزها دارید. برای هیجانات خوشایند خود هم بهتر است این روز ها از روش های متنوع استفاده کنید.

به عنوان مثال یک روز برای همسرتان کارتی درست کنید تا از او تشکر کنید، برای او پیام صوتی متفاوتی بفرستید یا حتی ویدئویی کوتاه درست کنید. توجه به هیجانات خوشایند و صرف وقت برای آن ها، هم به بهبود روحیه شما کمک می کند و هم رابطه شما را تقویت خواهد کرد.

4. برای پیشگیری از طلاق در روزهای قرنطینه زمان خاصی را تنها سپری کنید

اگر قرار باشد شما و همسرتان زمان زیادی را در خانه صرف کنید و اصرار داشته باشید که تمام این زمان را به فعالیت های دو نفره اختصاص دهید، مطمئن باشید که بعد از مدتی سر و کله دلخوری پیدا خواهد شد.

تنهایی

برای جلوگیری از این موضوع، در کنار فعالیت های دو نفره مانند تماشای فیلم مورد علاقه، حتما زمان هایی را به فعالیت های دلخواه شخصی خود اختصاص دهید و برای همسرتان هم چنین موقعیتی را فراهم کنید.

5. در روزهای قرنطینه تقسیم مسئولیت در خانواده، فرسایش روانی را کم می کند

افرادی که این روزها سر کار نرفته و ناچار به ماندن در خانه شده اند، تا حدی بیشتر از قبل می توانند استراحت کنند؛ اما این وضعیت در مورد بیشتر مادران نه تنها صدق نمی کند که با تعطیل شدن مدارس، کارهای خانه افزایش زیادی پیدا کرده است.

ادامه یافتن این وضعیت و انجام کار های بیشتر از حد معمول، می تواند باعث فرسایش روانی شود، برای جلوگیری از این مسئله، لازم است این روزها پدران بیشتر از قبل در کار های مربوط به فرزندان مشارکت داشته باشند.