تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

چند درصد مردم خودارضایی می کنند؟

خودارضایی در بین جوانان
خرید کاندوم

خودارضایی یک عمل شخصی است و معمولا افراد علاقه ندارند در مورد آن با دیگران صحبت کنن ، اما آنچه مشخص است طبق پژوهشهای صورت گرفته 80 درصد افراد حداقل یک مرتبه و بالای 50 درصد بیش از ده مرتبه خود ارضایی را انجام داده اند. در این مطلب قصد داریم از ابعاد متفاوتی به این مسئله نگاه کنیم. در ادامه با کادولین همراه باشید.

هم زنان خودارضایی دارند و هم مردان

 اما هدف خودارضایی در زنان و مردان می تواند مشترک نباشد ، زنان حتی در حین فعالیتهای روزمره می توانند ارگاسم را تجربه کنند ، مثلا هنگام رانندگی اما مردان اینگونه نیستند. مردان معمولا برای رفع نیاز جنسی به سمت خودارضایی روی می آورند اما همه زنان به علت نیاز جنسی تن به خودارضایی نمی دهند ، برخی زنان بدون آنکه خود متوجه باشند که عمل خودارضایی انجام می دهند برای رفع فشار های عصبی و استرس ناخواسته مرتکب این عمل می شوند.

ارگاسم در زنان

عوارض اعتیاد به خود ارضایی چیست ؟

اگر فرد هر موقع تنها می شود به جز این عمل نتواند به مسائل دیگری فکر کند و تا خود ارضایی نکند احساس آرامش به وی دست ندهد و در فعالیتهای روزمره ایجاد مشکل کند ، در این صورت فرد معتاد به خود ارضایی است و حتما برای وی عوارضی بهمراه دارد.

فردی که خودارضایی می کند حین انجام این عمل  در ذهن خود رابطه جسنی بدون عیب و نقص را تجسم می کند ، متناسب با خواسته ها و انتظارات جنسی خود ، این فرد در ذهن خود هرگز مشکلات جنسی را که ممکن است در رابطه جنسی واقعی بطور طبیعی اتفاق بیفتد نظیر زود انزالی، عدم نعوظ، عدم همراهی شریک جنسی و … را تصور نمی کند و همانطور که گفته شد یک رابطه بدون عیب و نقس را تصویر سازی ذهنی می کند و به هر زمان که بخواهید می تواند ارگاسم شود ، این در حالیست که در واقعیت رابطه جنسی با آن تصویر سازی ذهنی در عمل خودارضایی تفاوت زیادی دارد. در نتیجه فرد از رابطه جنسی واقعی نمی تواند لذت جنسی را تجربه کند چرا که سطح توقعات وی بالا رفته و ناچار است برای ارگاسم شدن بعد از رابطه جنسی یا در حین آن دست به عمل خودارضایی بزند تا ارگاسم شود.

آیا خود ارضایی بر بدن افراد تاثیر دارد ؟

خود ارضایی تاثیری بر اندامهای جنسی یا ،ظاهر افراد و یا همچنین بر بینایی ، ریزش موی سر و از این قبیل مطالبی که در فضای اینترنت در مورد عوارض آن منتشر شده است ندارد ، که اگر اینگونه بود 90 درصد مردم دنیا  یا مشکل بینایی داشتن یا ریزش موی سر یا گودی زیر چشم و یا کم حافظه می شدند.

افراد باهوش بیشتر خودارضایی میکنند

دو عامل مهم تنها بودن و قدرت تخیل که در افراد باهوش بیشتر است باعث می شود تا این افراد بیشتر از افراد معمولی خودارضایی داشته باشند.

خودارضایی و کم شدن اعتماد به نفس

معمولا اکثر افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند ، بعد از انجام آن دچار عذاب وجدان می شوند ، از این رو در روحیه افراد تاثیر منفی دارد ، از طرف دیگر افرادی که نسبت به این عمل اعتیاد دارند و بارها تلاش کردند آنرا ترک کنند و نتوانستند دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند .

خودارضایی و کاهش اعتماد به نفس

آیا خود ارضایی فایده هم دارد

 در پاسخ کوتاه ، بله  خود ارضایی فوایدی هم دارد از جمله شناخت فرد از دنیای جنسی و تمایلات جنسی خود و تخلیه انرژی جنسی اما این رفتار نباید به اعتیاد منجر شود .

اعتیاد به خودارضایی و تنوع طلبی جنسی

افرادی که اعتیاد به خودارضایی دارند بارها و بارها در طول زندگی رابطه جنسی با افراد مختلف را در ذهن خود پرورش داده اند که این تنوع میتواند در تنوع طلبی جنسی افراد و میل به رابطه جنسی با افراد مختلف تاثیر بگذارد.

افراد معتاد به خودارضایی به پورنوگرافی هم اعتیاد پیدا می کنند

معمولا افرادی که به خودارضایی اعتیاد دارند ( هفته ای چند مرتبه این عمل را انجام می دهند ) معمولا به جستجو و تماشای فیلم های پورن نیز اعتیاد دارند ، این افراد فیلم های پورنی را که به فانتزی جنسی و یا همان تخیلات جنسی آنها موقع خودارضایی نزدیکتر باشد را اغلب جستجو می کنند .

اعتیاد به پورنوگرافی

تاثیر اعتیاد به خودارضایی بر خیانت جنسی

اعتیاد به خودارضایی می تواند باعث شود فرد از رابطه جنسی لذت نبرد ، وی ممکن است این مشکل زا از شریک جنسی خود ( همسر ) بداند بنا براین ممکن است به رابطه جنسی با افراد دیگر روی بیاورد.

آیا خود ارضایی حرام است

خود ارضایی در اسلام و در ادیان دیگر حرام است و گناه محسوب می شود.