خرید اقساطی بدون ضامن، چک و سفته

7 دلیل باردار نشدن زوج ها

لوازم شخصی برقی

مدت زیادی است که برای فرزند آوری تلاش می کنید ولی موفق نشده اید ؟ پیش از هزچیزی باید بدانید که ، هرگز نباید نا امید شوید . باتوجه به پیشرفت علم ، برای تمامی مشکلات راه حلی وجود دارد ، پس جای نگرانی چندانی وجود ندارد . البته فراموش نکنید که مشکلات همیشه جدی نیستند و حتی شاید در کل مشکلی وجود نداشته باشد . اولین گامی که باید بردارید ، پی بردن به دلایل عدم بارداری است .

هفت مورد از شایع ترین دلایل عدم بارداری

یک – بیش از حد زیاد یا خیلی کم:

رابطه ی جنسی و تولید مثل یکی از بنیادی ترین و مهم ترین نیاز های انسان است .

اگر به دنبال دلایل عدم بارداری هستید ، باید از خود بپرسید: آیا برای افزایش شانس فرزند آوری ، به میزان کافی فعالیت جنسی داریم یا نه ؟ به عبارت دیگر ، آیا آن قدر کم عمل مقاربت را تجربه می کنید که شانس بارداری را از خود میگیرید ؟

یکی از بخش های مهم در فرزند آوری ، داشتن زندگی جنسی سالم و فعالیت مناسب است . امروزه برنامه های بسیار زیادی وجود دارد که می تواند زمان تقریبی تخمک گذاری شما را تخمین بزند . اگر قصد جدی برای فرزند آوری دارید . بهتر است در این بازه های زمانی فعالیت جنسی منظم داشته باشید . تا شانس لقاح افزایش پیدا کند . اگر در این برنامه ریزی مشکل دارید و از پس آن بر نمی آیید ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید .

فراموش نکنید رابطه ی جنسی بیش از حد نیز گزینه ای مناسب نیست . بهترین راه آن است که در یک تا دو روز مانده به زمان دقیق تخمک گذاری ، فعالیت جنسی را بیشتر کرده و پس از یک تا دو روز به روند عادی بازگردید . به یاد داشته باشید ، هدف اصلی شما از مقاربت جنسی ، باید لذت بردن باشد . اگر از رابطه ی جنسی خود لذت ببرید ، شانس بیشتری نیز برای باروری خواهید داشت .

دو- آیا در معرض استرس هستید ؟

میزان طبیعی استرس ، چه پیش از بارداری و چه پس از آن مضر است . استرس بیش از حد ، می تواند مانع بارداری شود و اگر این اتفاق هم پیش نیاید ، کورتیزول یا همان هورمون استرس می توانید بر ساختار فیزیکی و احساسی کودک شما تاثیر بگذارد .

عوامل بسیاری پیچیده ای وجود دارد که می توانند بر توانایی کودک در یادگیری و توانایی ها شناختی او در ارتباط با جهان تاثیر داشته باشد . بنابر این اگر قصد مادر شدن دارید ، باید استرس خود را کنترل کنید .

موارد زیر می تواند شما را در کنترل استرس یاری کند :

استراحت کافی و خواب به موقع داشته باشید .

اگر از مشکل خاصی رنج می برید با یک مشاور صحبت کنید .

در مورد نگرانی های خود با همسرتان صحبت کنید .

اگر در دوستان و یا آشنایانتان فرد بارداری را می شناسید با او مشورت کنید .

خوب غذا بخورید . امگا ۳ ، اسید های چرب مفید ، ویتامین ها و مواد معدنی برای سلامت جسم و ذهن مفید هستند .

به میزان کافی آ»ینو اسید تریپوفان به بدن خود برسانید . این ماده در دانه های مغذی ، پنیر ، ماست ، ماهی و تخم مرغ یافت می شود .

خوردن آب کافی را فراموش نکنید . کمبود آب یکی از علل سردرد  تحریک پذیری است .

ورزش های سبک و نرمش ها می واند تاثیر بسیاری در بهبود خلق و خو داشته باشد .

استرس تاثیر شدیدی بر عملکر بدن می گذارد . این وضعیت ، چرخه قاعدگی و تخمک گذاری بانوان را برهم زده و در آقایان نیز ، منجر به کاهش تولید اسپرم می شود . به این ترتیب می توان آن را یکی از مهمترین دلایل عدم بارداری دانست .

سه- بلا فاصله پس از رابطه جنسی به حمام می روید؟

بسیاری از زنان ، به محض پایان ارتباط جنسی ، به حمام رفته و به شستوشوی خود کی پردازند . فراموش نکنید که جاذبه می تواند اسپرم های کوچک همسر شما را از حرکت به سمت تخمک ، باز دارد . برای اطمئنان از حرکت اسپرم ها به دورن رحم ، پس از پایان رابطه ی جنسی ، ۲۰ دقیقه دورن تخت خود مانده و دراز بکشید . این مورد نیز یکی از دلایل عدم بارداری در زوج های سالم است .

چهار- نوشیدنی الکلی یا سیگار مصرف می کنید ؟

مصرف سیگار و نوشیدنی های الکی به طرز قابل توجهی بر قدرت باروری تاثیر می گذارد . اگر به طور جدی خواهان فرزند آوری هستید ، باید این دو عامل را برای مدتی کنار بگذارید .

پنج- آیا لباس زیر های تنگ می پوشید ؟

لباس زیر مناسب ، لباسی است که به حد کافی راحت باشد . بهتر است از لباس زیر های پنبه ای با سایز مناسب بپوشید . تنگ بودن لباس زیر ، می تواند منجر به کاهش تولید اثپرم در آقایان و همچنین ایجاد مشکلاتی در اندام جنسی بانوان گردد .

شش- بیش از حد ورزش می کنید ؟

اگرچه ، ورزش به عنوان یک عامل مهم برای بهبود سلامتی محسوب می شود ، ورزش بیش از حد نیز می تواند به باوری خانم ها لطمه بزند . به یاد داشته باشید ، اضافه وزن و کمبود وزن هر دو می توانند ، باردار شدن را تحت الشعاع قرار دهند . شاید بد نباشد ، اگر یک لایه ی نازک چربی در زیر پوست خود داشته باشید .

هفت- ورزش نمی کنید ؟

همان قدر که ورزش بیش از حد می تواند به باردار شدن شما لطمه بزند ، تنبلی و ورزش نکردن نیز می تواند تاثیر منفی داشته باشد . راه چاره آن است که در حد اعتدال و به طور نرمال ورزش کنید . راه چراه آن است که نرمش ها و ورزش های سبک را در حد اعتدال دنبال کنید و علاوه بر حفظ سلامتی خود ، شانس باردار شدنتان را افزایش دهید .

فراموش نکنید که اگر زندگی سالم و نرمالی دارید و موارد بالا را رعایت می کنید ، دیر یا زود برای فرزند آوری موفق خواهید شد . اگر با وجود رعایت تمام موارد ، همچنان موفق به بارداری نشدید ، بهتر است با یک پزشک مشورت کنید . مجله اینترنتی ازدواج در روزهای آتی ، مقاله ای در مورد علل پزشکی عدم بارور شدن منتشر خواهد کرد .

آنچه خوانید ترجمه ی متنی انگلیسی از این بود .