تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

5 اشتباهی که عمر گوشی هوشمندتان را کم می کند

5 اشتباهی که طول عمر گوشی را کم می کند
شیگلم

در این مقاله قصد داریم با دلایلی که باعث کاهش عمر مفید گوشی می شود، آشنا شویم. اشتباهات ما در استفاده از تلفن همراه، به کاهش عمر آن منجر می شود. یکی از مشکلاتی که معمولاً گوشی‌های هوشمند با آن مواجه هستند، عمر کوتاه باتری است. درواقع کاربران زیادی در دنیای موبایل وجود دارند که نسبت به کم بودن دوام یا عمر باتری گوشی خود شکایت می‌کنند. اما در اینجا ما به شما روش هایی برای بیشتر شدن عمر گوشی پیشنهاد می کنیم.

مواردی که طول عمر گوشی را زیاد میکند

5 اشتباهی که عمر گوشی را کم می کند

بستن برنامه ای بدون استفاده از گوشی

زمانی که از برنامه یا یک بازی خارج می شوید مطمئن شوید که آن برنامه بسته شده است و در پس زمینه تلفن همراه در حال اجرا نیست. اجرای برنامه ها در پس زمینه همچنین باعث کاهش عمر باتری گوشی همراه شما می شود. برنامه های غیر ضروری را حذف کنید و هرچند وقت یکبار برنامه های در حال اجرا را چک کنید تا گوشی شما، هم فضای بیشتری داشته باشد و هم عمر بیشتر.

برنامه های که دشمن باطری است

برنامه هایی مثل: فیسبوک، اسنپ چت، نتفلیکس و آمازون را از گوشی خود حذف کنید. در کشور ما استفاده از فیسبوک فراگیر نیست و ممکن شما اصلا از آن استفاده نکنید اما این برنامه همیشه در پس زمینه گوشی همراهتان در حال اجرا است. به نقل از روزنامه گاردین: حذف برنامه فیس بوک تا 20 درصد از کاهش عمر باتری گوشی موبایل جلوگیری می کند. این برنامه علاوه بر آسیب زدن به باتری، باعث کند شدن گوشی نیز می شود.

همچنین بخوانید: راه های تمیز کردن کیبورد

گوشی را زیر بالش خود نگذارید

اگر گوشی همراه را زیر بالش خود قرار دهید از عمر آن کاسته می شود. این کاهش عمر به خاطر ساختار تلفن همراه است. به علاوه خوابیدن نزدیک گوشی خطر آفرین است. یکی از پیامد های این کار این است که باعث بروز سردرد می شود. تلفن های همراه نوری از خود به نام نور آبی منتشر می کنند. این نور هورمون ملاتونین را که عامل خواب است تضعیف می کند و باعث بی خوابی می شود. تحقیقات نشان داده است باید قبل از خواب، حداقل دو ساعت از نور آبی فاصله گرفت.به علاوه اگر تلفن همراه زیر بالش شما در حال شارژ باشد امکان منفجر شدن آن بسیار زیاد است. هیچ وقت تلفن همراه را در مکان های تحت فشار یا خیلی گرم قرار ندهیدزیرا احتمال آتش سوزی وجود دارد.

گوشی در حال شارژ

این عادت که هنگام خواب گوشی را به شارژ می زنیم عادت مخربی است. اول: پروسه شارژ میزان حرارت گوشی را بالا می برد و گرمای ایجاد شده برای تمام قسمت های گوشی همراه مضر است. دوم: وقتی گوشی به حداکثر میزان شارژ رسیده و همچنان به شارژر وصل است، پروسه شارژ را قطع نمی کند بلکه با ترفندهایی تغذیه خود را نگه می دارد و باتری در حالتی بدون توقف قرار می گیرد. معمولا گوشی ها چیزی بین یک تا سه ساعت به شارژ احتیاج دارند. اگر هنگام خواب آن را به شارژ بزنید و بعد از این مدت شارژ را قطع نکنید برای هفت تا ده ساعت در شارژ خواهد ماند که بیشتر از استاندارد است و می تواند مخرب باشد و عمر گوشی و باتری را کم کند. دستگاه های همراه قدیمی با شارژ شدن بیش از حد داغ می شد در نتیجه منفجر می شد یا آتش می گرفت. اما دستگاه های امروزی این مشکلات را ایجاد نمی کند. در واقع این نشان دهنده این است که ظرفیت گوشی و باتری ها از گذشته افزایش یافته است. در واقع در گوشی های امروزی آسیب آنی و شدید نیست، بلکه خفیف و به مرور زمان اتفاق می افتد.

نور صفحه زیاد نکنید

امروزه تمام تلفن های همراه نمایشگر بزرگی دارند، صفحه نمایش بیشترین میزان مصرف باتری را دارد و عمر باتری گوشی را کم می کند. میزان نور صفحه را بیش از حد بالا نبرید، بسته به هر مکان و میزان نور محیط میزان نور نمایشگر تلفن همراه تان را تنظیم کنید تا در مصرف باتری تان صرفه جویی کنید و کمی از فشار وارد بر آن بکاهید.

جمع بندی

اگر از تلفن همراه خود مراقبت کنیم و موارد بالا را رعایت کنیم ، تا چندین سال نیازی به پرداخت هزینه اضافی نداریم، و طول عمر باطری خود را زیاد می کنیم و نیازی به یک گوشی جدید نخواهیم داشت. بسیاری از شما ایده ها و تجربیات خوبی در مورد نگهداری تلفن همراه و مسائل مربوط به آن دارید. خوشحال می شویم این تجربیات را در قسمت ارسال نظرات با ما به اشتراک بگذارید.