تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

5 ترفند ساده برای مرتب کردن کمد لباس

5 ترفند ساده برای مرتب کردن کمد لباس

مرتب کردن کمد لباس یکی از آرامش بخش ترین کارها است. مرتب کردن کمدلباس ها به یکی از دغدغه های اصلی بیشتر خانم های خانه دار تبدیل شده است. همه مردم دوست دارند که کمد لباس‌ هایشان همیشه تمیز و مرتب باشد، در عین حال، همه‌چیز هم دم‌ دست باشد. اگر می خواهید با 5 ترفند ساده مرتب کردن لباس آشنا شوید با ما در ادمه مطلب همراه باشید.

چند نکته برای تمیز کردن کمد

برای آن که بتوانید کمد لباس خود را به بهترین شکل مرتب و آراسته کنید، ابتدا بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

اولین نکته: بهترین و اولین کار برای نظم دهی کمد لباس‌ها طبقه بندی کردن کمد است.

دومین نکته: یکی از راه های مرتب کردن کمد لباس،، تفکیک لباس‌ها بر اساس لباس‌های مخصوص هر فصل، نوع استفاده و میزان استفاده از هر کدام است.

نکته سوم: تا کردن و چیدن لباس‌ها بر اساس شکل، رنگ و اندازه است.

نکته چهارم : یک گام مهم دیگر برای جلوگیری از بهم ریختگی کمد لباس، جدا کردن و دور انداختن لباس‌ها و وسایلی است که مدت‌ها از آن‌ها استفاده نشده است. بدین ترتیب جای بیشتری برای وسایل مورد استفاده به وجود خواهد آمد.

نکته پنجم: دیگر این است که می‌توانید برخی از لباس‌ها مانند لباس‌های زمستانی که فصل آن‌ها گذشته است را در چمدان قرار دهید تا فضای بیشتری برای لباسهای مورد نیازتان باز شود.

چند نکته برای تمیز کردن کمد

ترفند ساده برای مرتب کردن کمد لباس

با داشتن یک کمد لباس مرتب، می‌توانید شیک پوش‌تر از همیشه در جمع ظاهر شوید. همچنین زمان کمتری برای پیدا کردن لباس های مورد نظرتان صرف می کنید .اما متاسفانه با توجه به کوچک شدن فضای خانه ها و کمبود کمد، مرتب کردن کمد لباس به یکی از دغدغه‌های اصلی اکثر خانم‌های خانه‌دار تبدیل شده است.

ترفند های ساده برای تمیز کردن کمد

خدافظی از لباس های کهنه و غیر قابل استفاده

5 ترفند ساده برای تمیز کردن کمد

یکی از مهم‌ترین دلایل بهم ریختگی کمد لباس‌ها، زیاد شدن لباس‌های قدیمی در کشو و قفسه‌های کمد لباس است. پیش از هر کاری ابتدا لباس‌های بلا استفاده و قدیمی که دیگر کاربردی برایتان ندارند را از سایر لباس‌های کمد جدا کنید‌. برای حفاظت از محیط زیست پیشنهاد می‌کنیم از از دور ریختن لباس‌های قدیمی و غیر قابل استفاده خودداری کنید و با ایده‌های جذاب مانند تغییر مدل لباس یا اهدا به افراد نیازمند، نقش موثری در محیط زیست و پیروی از مد پایدار ایفا کنید. پس از جدا کردن لباس‌های قدیمی از سایر لباس‌ها با دقت کمد را تمیز کنید و با خرید لوازم کاربردی مانند رگال کمد دیواری و چوب رختی، آماده استفاده از ترفندهای جذاب مرتب کردن کمد شوید.

طبقه بندی کمد لباس

طبقه بندی کمد لباس به روش ساده

طبقه بندی از جمله روش‌هایی است که از گذشته تا به حال برای مرتب کردن کمد از آن استفاده می‌شود. استفاده از صندوقچه‌های کوچک و بقچه‌های پارچه‌ای به عنوان لوازم طبقه بندی کمد لباس در گذشته بسیار مرسوم بود. این روزها اکثر کمدهای دیواری و کمدهای لباس، طبقه بندی منحصر به‌ فردی برای انواع لباس‌ها در نظر گرفته اند. اگر کمد لباس شما نیز به خوبی طبقه بندی نشده است، پیشنهاد می‌کنیم با ایده‌های خلاقانه و با استفاده از ابزارهای کاربردی مانند شلف‌های مخصوص کمد لباس، طبقه بندی کمد لباس را به خوبی انجام دهید. برای استفاده از تمامی بخش‌های کمد، طبقه بندی را از قسمت بالای کمد لباس‌ها شروع کنید.

 

همچنین بخوانید: خانه هوشمند چیست و چه ویژگی های دارد؟

لباس‌ها بر اساس فصل 

مرتب کردن لباس های کمد

هر فصلی با توجه به دما و تغییرات آب هوا، لباس مخصوص خود را دارد.فصل بهار با طبیعت متنوع و زنده نیارمند کت بارانی، لباس مناسب عید دیدنی ،کفش بهاره و مانتوهای نازک برای روزهای گرم بهاری است. در حالیکه درصد بسیار کمی لباس‌های فصل بهار را می‌توان در فصل زمستان پوشید. در نتیجه با دسته بندی و تفکیک لباس‌های هر فصل در کمد، می‌توان هم به آسانی از کمد استفاده کرد و هم نیاز به تغییر و جابه‌جایی لباس‌ها در کمد را به کمترین حد رساند. اگر کمد شما تنها یک در بزرگ برای باز و بسته شدن دارد با استفاده از چند تکه چوب بزرگ و خرید ریل کمد دیواری می‌توانید یک درب متحرک و کوچک برای جداسازی لباس‌های فصل‌های متفاوت بسازید. این ترفند این امکان را به شما می‌دهد که تصویر روشنی از تعداد لباس‌های فصل‌های مختلف با کاربردهای متنوع داشته باشید و برای تکمیل نواقص لباس‌های خود اقدام کنید.

استفاده از جداکننده‌ها و ابزار کاربردی

استفاده از جدا کننده لباس برای مرتب کردن

در بسیاری از موارد انواع مختلفی از لباس‌ها، پتوها و ملحفه‌ها را در یک کمد قرار می‌دهیم و همین تنوع باعث ایجاد حس شلوغی و کلافگی در ما می‌شود. به همین منظور جداکننده‌ها ابزار بسیار کاربردی هستند که نه تنها به ما در بسته بندی کمد لباس کمک می‌کنند، بلکه این امکان را فراهم می‌سازند که فضای داخل کمد را از لباس یا ملحفه‌ها دلخواه پرکنیم. با استفاده از جداکننده‌های کاربردی نه تنها کمد مرتب‌تری خواهیم داشت، بلکه برای استفاده از یک نوع لباس، بدون نیاز به تغییر یا جابه‌جا کردن لباس‌های دیگر در کمترین زمان لباس موردنظر خود را پیدا خواهید کرد. پس از شستشوی لباس‌ها با کمک جداکننده‌ها می‌توانید لباس‌ها را بر اساس کاربرد و رنگ بندی موردنظر در کمترین زمان مرتب کنید. از جدا کننده‌ها علاوه‌ بر کمد لباس برای کابینت‌ها و طبقه‌ بندی‌های آشپزخانه نیز استفاده می‌شود.

درست تا کردن لباس‌های مختلف

حتما برایتان پیش آمده است که چمدان خود را برای سفر آماده کنید و با کمبود جا برای لباس هایتان مواجه شوید. واقعیت امر این است که درست تا کردن لباس‌ها تاثیر بسیاری در استفاده درست از فضای چمدان و کمد لباس دارد. علاوه‌بر تاثیر بسیار مثبتی که در استفاده درست از فضای کمد دارند، این کار باعث می‌شود تا نظم کمد بسیار بیشتر از قبل باشد. پیشنهاد می‌کنیم لباس‌های سبک مانند تیشرت، تاپ و شلوارک را تا حد ممکن جمع وجور تر تا کنید. برای جمع کردن کامل تیشرت و پیراهن، آستین‌ها را به داخل تا کرده و با چند تای کوچک آن‌ها را آماده قرار دادن در کمد یا کشو کنید.

درست تا کردن لباس

تاپ و شلوارک‌ و لباس‌های خانگی را به صورت یک مربع کوچک تا کنید تا کمترین فضا را در کشوها به خود اختصاص دهند. برای تا کردن شلوار، آن را به صورت متقارن از وسط تا بزنید، سپس درز شلوار را در مرکز قرار دهید و در آخر شلوار را از طول به دو نیم تا کنید تا درز آن پنهان شود. در حین تا کردن شلوار از دست خود برای صاف کردن شلوار استفاده کنید. در نهایت شلوارتان باید مانند یک مربع ساخته شده، آماده قرار گرفتن در کمد لباس باشد. پیشنهاد می‌کنیم تا حد امکان شلوار یا کت‌ها را از چوب رختی آویزان کنید تا فضای کمتری را در کمد اشغال کنند.