تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

8 راه برای پرورش انظباط فردی

8 راه برای پرورش انظباط فردی
شیگلم

یادگیری رهبری موثر خود و دیگران همه به نظم و انضباط برمی گردد. شادی، موفقیت و تحقق اهداف، از تمرکز و خودکنترلی نشأت می گیرد. شاید وقتی در مواجهه با همه چیز برای خوردن ، چشم انداز کسب درآمد سریع، یا وسوسه تنبل بودن و خوابیدن در مقابل سوار شدن بر پلوتون هستید، باورش سخت باشد، اما مطالعات نشان می دهد که افراد دارای خویشتن داری و انضباط هستند، افرادی شادتر هستند، چرا؟ زیرا با نظم و انضباط و کنترل خود در واقع اهداف بیشتری را که واقعاً به آن اهمیت می دهیم، محقق می کنیم. خود نظم و انضباط پل ارتباطی بین اهداف تعریف شده و اهداف محقق شده است.

افرادی که درجه بالاتری از خودکنترلی دارند زمان کمتری را صرف این می کنند که آیا رفتارها و فعالیت هایی را که با ارزش ها یا اهداف آنها مطابقت ندارد، مورد استفاده قرار دهند. آنها تعیین کننده تر هستند. آنها اجازه نمی دهند انگیزه ها یا احساسات بر انتخاب آنها حکمفرما شود. آنها معماران باورهای خود و اقداماتی هستند که برای دستیابی به نتیجه دلخواه انجام می دهند. در نتیجه، وسوسه ها به راحتی حواسشان را پرت نمی کنند و تمایل دارند از زندگی خود احساس رضایت بیشتری کنند.

8 راه برای پرورش نظم و انظباط فردی

استراتژی های خاصی وجود دارد که می توانید برای یادگیری نظم و انضباط شخصی و به دست آوردن اراده برای زندگی شادتر و با رضایت بیشتر به کار ببرید. اگر به دنبال کنترل عادات و انتخاب های خود هستید، در اینجا هشت مورد از قدرتمندترین کارهایی که می توانید برای تسلط بر نظم و انضباط شخصی انجام دهید-که برای زندگی فراتر از محدوده راحتی شما ضروری است-و شاید حتی بازتعریف “فوق العاده” را ذکر می کنیم.

نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید

همه ما نقاط ضعفی داریم. اعم از تمایل به الکل، دخانیات، غذای ناسالم، وسواس در رسانه های اجتماعی یا بازی ویدیویی، تأثیر مشابهی روی ما دارند. نقاط ضعف فقط به صورت مناطقی ایجاد نمی شود که در آنها خودکنترلی نداریم. همه ما کت و شلوارهای و چیزهایی داریم که به آنها بوی بد می دهیم. مثلا، من به مکالمات دشوار، کاغذبازی های طولانی که شامل اسناد قدیمی است که در وهله اول ذخیره نکرده بودم اهمیت نمی دادم. وقتی که کسی به سمت من شلیک می کرد عصبانی می شدم، یا وقتی که با سیستم های تلفن خودکار تماس می گرفتم. و بنابراین، من به طور فعال (یا هدفمند) از این فعالیت ها اجتناب می کردم. در حال حاضر، من تلاش می کنم تا به طور مستقیم با آنها برخورد کنم-یا آنها را به دیگران واگذار می کنم. (هرگز هنر ظریف واگذار کردن را فراموش نکنید!)

خودآگاهی یک ابزار قدرتمند برای گسترش منطقه امن است، اما نیاز به تمرکز مداوم و تصدیق کاستی های شما، هر چه که باشد، دارد. من از حساسیت بد و آسم رنج می بردم و بینایی وحشتناکی داشتم. این ها برخی از نقاط ضعف مهم در نظر گرفتن تبدیل شدن به نیروی دریایی بود. اما من برای بهبود عملکرد ریه ام سخت تمرین کردم و از پولی که برای جراحی لیزیک چشم پس انداز کرده بودم استفاده کردم.

اغلب افراد یا سعی می کنند وانمود کنند که نقاط ضعف آنها وجود ندارد یا با طرز فکر ثابت خود را تسلیم می کنند، دستان خود را با شکست بالا می اندازند و می گویند: “خوب.” نقاط قوت خود را بشناسید، اما مهمتر از همه، اشکالات خود را بپذیرید. تا زمانی که این کار را نکنید نمی توانید بر آنها غلبه کنید.

8 راه برای پرورش نظم و انظباط فردی

وسوسه ها را پاک کنید

همانطور که ضرب المثل می گوید: “دور از چشم، خارج از ذهن”. ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما این عبارت توصیه های قدرتمندی ارائه می دهد. به سادگی با حذف بزرگترین وسوسه ها از محیط خود، انضباط شخصی خود را تا حد زیادی بهبود می بخشید. وقتی تصمیم گرفتم که هدف والایی را برای تبدیل شدن به یک فروشنده را دنبال کنم، همه چیز در زندگی من باید تغییر کند. اگر می خواهید غذای سالم تری بخورید، غذاهای ناخواسته را در سطل زباله بیندازید. اگر می خواهید بهره وری خود را در محل کار افزایش دهید، مدیریت کارهایتان را بهبود بخشید، اعلان های رسانه های اجتماعی را خاموش کنید و تلفن همراه خود را خاموش کنید. اولویت بندی و اجرا کنید. هرچه حواس پرتی های شما کمتر باشد، تمرکز بیشتری بر رسیدن به اهداف خود خواهید داشت. با کنار گذاشتن تأثیرات بد، خود را برای موفقیت آماده کنید.

همچنین بخوانید: چطور عصبانیت خود را کنترل کنیم؟

اهداف مشخص و برنامه ای با نظم داشته باشید

اگر امیدوار هستید که بتوانید به درجات بالاتری از نظم و انضباط دست یابید، باید همانند هر هدفی، دیدی واضح از آنچه که می خواهید انجام دهید داشته باشید. شما همچنین باید درک کنید که موفقیت برای شما چه معنایی دارد. از این گذشته، اگر نمی دانید کجا می روید، به راحتی می توانید راه خود را گم کنید یا از مسیر خارج شوید. به یاد داشته باشید که اولویت بندی کنید. وقتی با مشتریان شرکتی خود در زمینه برنامه ریزی استراتژیک، اجرا و تحول سازمانی کار می کنیم، به آنها یادآوری می کنیم که داشتن ده اولویت به معنای عدم اولویت است.

یک برنامه مشخص هر مرحله ای را که باید برای رسیدن به اهداف خود بردارید را مشخص می کند. یک مانترا ایجاد کنید تا تمرکز خود را حفظ کنید. افراد موفق از این تکنیک برای ادامه مسیر، ارتباط عاطفی با ماموریت خود و ایجاد یک خط پایان روشن استفاده می کنند.

روزانه تمرین نظم کنید

ما با نظم و انضباط به دنیا نیامده ایم؛ این یک رفتار آموخته شده است و درست مانند هر مهارت دیگری که می خواهید به آن مسلط شوید، نیاز به تمرین و تکرار روزانه دارد. باید عادت شود. اما تلاش و تمرکزی که نظم و انضباط شخصی به آن نیاز دارد می تواند خسته کننده باشد. با گذشت زمان، کنترل و کنترل اراده شما دشوارتر می شود. هرچه وسوسه یا تصمیم بزرگتر باشد، مقابله با سایر وظایفی که نیاز به کنترل خود دارند نیز چالش برانگیزتر است.

بنابراین، بر ایجاد نظم و انضباط خود از طریق تلاش روزمره در یک منطقه معین مرتبط با هدف کار کنید. این به مرحله سوم برمی گردد. برای تمرین کوشش روزانه، باید برنامه ای داشته باشید. آن را در تقویم خود، لیست کارهای خود قرار دهید، آن را در پشت پلک های خود خالکوبی کنید – هر آنچه برای شما مناسب است. با تمرین، هر کسی می تواند هر روز مرزهای منطقه راحتی خود را جابجا کند.

ایجاد عادت های جدید همراه با نظم

به دست آوردن نظم و انضباط شخصی و کار برای القای یک عادت جدید در ابتدا می تواند دلهره آور باشد. به خصوص اگر روی کل کار موردنظر تمرکز کنید. برای جلوگیری از ترس، آن را ساده نگه دارید. هدف خود را به مراحل کوچک و قابل انجام تقسیم کنید. به جای تلاش برای تغییر همه چیز در یک لحظه، بر انجام مداوم یک کار تمرکز کنید و با درنظر گرفتن این هدف بر نظم و انضباط خود مسلط شوید.

اگر می خواهید تناسب اندام داشته باشید اما به طور منظم (یا همیشه) ورزش نمی کنید، روزانه ده یا پانزده دقیقه ورزش کنید. اگر سعی می کنید عادت بهتری برای خواب داشته باشید، هر شب سی دقیقه زودتر بخوابید. اگر می خواهید غذای سالم تری بخورید، عادت های خرید مواد غذایی خود را تغییر دهید و وعده های غذایی را زودتر آماده کنید. قدم های کوچک بردارید. در نهایت، وقتی ذهنیت و رفتار شما تغییر می کند، می توانید اهداف بیشتری را به لیست خود اضافه کنید.

8 راه برای پرورش نظم و انظباط فردی

تصور خود را در مورد قدرت اراده تغییر دهید

اگر فکر می کنید که قدرت اراده محدودی دارید، احتمالاً از این محدودیت ها فراتر نخواهید رفت. همانطور که قبلاً اشاره کردم، مطالعات نشان می دهد که قدرت اراده می تواند در طول زمان کاهش یابد. اما تغییر این تصور چگونه است؟ نامزد SEAL که معتقد است احتمالاً از طریق آموزش موفق نخواهد شد. چرا تصور می کنیم که اراده ما برای پیروزی فقط می تواند ما را تا اینجا پیش ببرد؟

وقتی ذهنیت قدرت اراده نامحدود را در نظر می گیریم، به رشد خود ادامه می دهیم، بیشتر به دست می آوریم و استحکام ذهنی را توسعه می دهیم. این همان فلسفه تعیین اهداف “گسترده” است. به طور خلاصه، تصورات درونی ما در مورد اراده و کنترل خود می تواند تعیین کند که ما چقدر منظم هستیم. اگر بتوانید این موانع ناخودآگاه را بردارید و واقعاً باور داشته باشید که می توانید این کار را انجام دهید، در این صورت به خود انگیزه بیشتری برای تحقق بخشیدن به این اهداف می دهید.

یک برنامه پشتیبان تهیه کنید

در تیم های SEAL، ما همیشه برنامه های احتمالی داریم. روانشناسان از تکنیکی برای تقویت اراده به نام “قصد پیاده سازی” استفاده می کنند. آن وقت است که برای مقابله با شرایط احتمالی دشواری که احتمالاً با آن روبرو خواهید شد، به خود برنامه می دهید. برای روشن تر شدن، من به برنامه پشتیبان تحت حمایت اشاره نمی کنم که احتمالاً در برنامه A شکست خواهید خورد.

فرض کنید شما آرزوی تبدیل شدن به یک متخصص ذوزنقه را دارید، اما به خود بگویید: “خوب، من احتمالاً در این زمینه برتری نخواهم داشت. بنابراین به احتمال زیاد من به گلف مینیاتوری پایبند خواهم بود.” این یک طرح پشتیبان ناقص است که در حد متوسط ​​قرار گرفته است. ما در مورد موارد احتمالی برای اصلاح عمدی دوره صحبت می کنیم، نه برنامه ریزی برای شکست. بنابراین جسور باشید و با نظم به راه خود ادامه دهید. پیش رفتن به برنامه و با نظم، به شما کمک می کند تا ذهنیت و کنترل خود را برای موقعیت لازم داشته باشید. همچنین با عدم تصمیم گیری ناگهانی بر اساس وضعیت احساسی خود، در مصرف انرژی صرفه جویی خواهید کرد.

مربیانی مورد اعتماد پیدا کنید

توسعه تخصص به مربیانی نیاز دارد که قادر به ارائه بازخورد سازنده و حتی دردناک باشند. کارشناسان واقعی دانش آموزان بسیار با انگیزه ای هستند که به دنبال چنین بازخوردی هستند. آنها همچنین در درک اینکه چه زمانی و اگر توصیه های مربی یا مربی برای آنها کارساز نیست مهارت دارند.

مجری های نخبه ای که من آنها را می شناسم و با آنها کار کرده ام، همیشه می دانند که آنها در حال انجام چه کاری درست هستند و در عین حال بر روی کارهای اشتباه خود تمرکز کرده اند. آنها عمداً مربیانی بدون احساس و با نظم را انتخاب کردند که آنها را به چالش بکشد و به سطوح بالاتری از عملکرد برساند. بهترین مربیان همچنین جنبه هایی از عملکرد شما را مشخص می کنند که باید در سطح بعدی مهارت شما بهبود یابد و در آماده سازی به شما کمک کند.

8 راه برای پرورش نظم و انظباط فردی

خود را ببخشید و به جلو حرکت کنید

حتی با تمام نیت و برنامه های خوب، گاهی اوقات کوتاهی می کنیم. اتفاق می افتد. شما با فراز و نشیب، موفقیت های بزرگ و شکست های ناگوار روبرو خواهید شد. نکته اصلی ادامه راه است. یک دوست بسیار نزدیک SEAL من یک آرزوی مادام العمر داشت که نه تنها در تیم های SEAL خدمت کند، بلکه به واحد ماموریت های درجه یک ما نیز برسد. او دارای هر صلاحیتی است که این واحد ممکن است بخواهد، اما به دلایلی او را در اولین درخواست خود انتخاب نکردند. آیا او از غم غرق شده است؟ نه برای یک ثانیه او بلافاصله طرحی را برای درخواست “مدارس” بیشتر طراحی کرد، حتی بیشتر تمرین کرد و به تیم SEAL دیگری منتقل شد تا شانس بیشتری داشته باشد که دفعه بعد انتخاب شود.

اگر دچار اشتباه شدید، با پرسیدن دلیل، علت اصلی را پیدا کنید و ادامه دهید. اجازه ندهید در گناه، عصبانیت یا سرخوردگی غوطه ور شوید، زیرا این احساسات شما را بیشتر به پایین کشانده و مانع پیشرفت آینده می شود. از اشتباهات خود درس بگیرید و خودتان را ببخشید. سپس سر خود را در بازی برگردانید و با اراده و نظم آن را اجرا کنید. موفق باشید!