تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

تلویزیون ال جی بخریم یا سامسونگ؟

تلویزیون ال جی بخریم یا سامسونگ؟
شیگلم

انتخاب خرید لوازمی مانند تلویزیون همواره با سختی و سردرگمی همراه است. هر ساله کمپانی ها و برند های معروف دنیا، برای رضایت و جلب مشتری تلاش می کنند و به رقابت می پردازند. در این بازار داغ رقابت، شما به عنوان یک مشتری، با سنجیدن تمام جوانب باید انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید. ال جی و سامسونگ، دو غول بزرگ در این عرصه، همواره باعث سردرگمی مشتریانی می شوند که بهترین را می خواهند. اما کدام یک بهتر است؟ چه معیار هایی را برای انتخاب یک تلویزیون مناسب باید در نظر بگیریم؟ در این مقاله به مقایسه ال جی و سامسونگ می پردازیم و شما را در خرید بهترین و مناسب ترین تلویزیون راهنمایی می کنیم.

تلویزیون ال جی بخریم یا سامسونگ؟

ال جی یا سامسونگ؟

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ، کار سختی خواهد بود؛ چرا که با دو کمپانی ای رو به رو هستیم که از گذشته‌های دور رقیب جدی همدیگر بوده‌اند. بارها جدال‌ها و تنش‌هایی در بین این دو شرکت به وجود آمده‌است. اگر کمی از وقتتان را به نمایندگی‌ها برای خرید تلویزیون اختصاص دهید، متوجه خواهید شد دو برند در بین ایرانیان بسیار پرطرفدار هستند و شاید بتوان گفت ابر قدرت‌های تلویزیون با انواع قیمت‌ها هستند!

بهترین تلویزیون‌های ال جی

اگر خواهان انتخاب برند ال جی هستید، باید بدانید بهترین‌های آن، انواع OLED هستند. در این نوع از تلویزیون‌ها، از پنل اولد ال جی استفاده می‌شود. تلویزیون‌های OLED نقش بسیار پر رنگی را در بازار ایفا می‌کنند؛ به همین سبب سامسونگ هم برای رقابت با تکنولوژی خاص خود با عنوان QLED وارد بازار شد. اما متاسفانه سامسونگ نتوانست بین قیمت و کیفیت نسبت به مدل‌های ال جی تعادل ایجاد کند.

تلویزیون ال جی بخریم یا سامسونگ؟

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ

سه وجه بسیار مهمی که از طریق آن باید آنها را مورد بررسی قرار دهیم، کارایی و آپشن، تکنولوژی‌های به کار رفته و کیفیت تصویر هستند. پیش از بررسی و مقایسه، دقت داشته باشید مواردی که در جدول‌ها به کار رفته‌اند، تنها تفاوت‌های جدی این دو برند را نشان می‌دهند و آن چه ذکر نشده‌است، تا حدودی در هر دو برند مشابه است.

همچنین بخوانید: بهترین گوشی هایی که در سال 1400 می توان خرید

مقایسه کیفیت تصویر:

برای مقایسه این دو تلویزیون از لحاظ کیفیت تصویر و آن چیزی که برای شما در نهایت به نمایش در می‌آید، باید گفت سامسونگ در این زمینه عملکرد بهتری داشته‌است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که تلویزیون‌های سامسونگ در نشان دادن عمیق تر و با کیفیت تر رنگ مشکی، موفق تر عمل کرده‌اند. این بدان معنا است که کیفیت تصویر تلویزیون‌های سامسونگ هم بهتر است.

در مقابل تلویزیون‌های ال جی برای زنده نشان دادن رنگ‌ها متمرکز شده‌است. با این وجود نمی‌توان گفت ال جی از سامسونگ ضعیف تر عمل کرده‌است یا عقب مانده‌است!

قیمت

به‌صورت کلی قیمت تلویزیون‌های سامسونگ و ال‌جی در یک محدوده بوده و نسبت به تلویزیون‌های سونی ارزان‌تر می‌باشند، توجه داشته باشید که تلویزیون‌های ارزان‌تری نیز نسبت به این دو برند وجود دارد، اما از کیفیت کمتری برخوردار می‌باشند.

تلویزیون ال جی بخریم یا سامسونگ؟

نتیجه گیری

در انتها، این شما هستید که با شناخت نقاط ضعف هر کدام باید دست به انتخاب بزنید. پیشنهاد می‌کنیم، ابتدا نیازتان را شناسایی کنید و متناسب با امکاناتی که هر تلویزیون در اختیارتان می‌گذارد، دست به خرید بزنید. نکات زیر ممکن است بهتان کمک کند.

همانطور که در روند مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ دیدید، محصولات این دو برند از نظر بسیاری از فاکتورها، شبیه هم هستند و نمی توان تفاوت و تمایز چندان فاحشی بین آنها قائل شد. پس تکلیف چیست؟ بالاخره تلویزیون سامسونگ بخریم یا ال جی؟ پاسخ این سوال، به بودجه و سلیقه شما بستگی دارد. باید ببینید که چقدر می توانید هزینه کنید و از تلویزیون خود چه انتظاراتی دارید.

پیشنهاد ما این است که روی برند خاصی تعصب نداشته باشید و پس از مقایسه تلویزیون سامسونگ و ال جی و بررسی دقیق مشخصات فنی و قابلیت های هریک از این محصولات، بهترین و به صرفه ترین تلویزیون را انتخاب و خریداری نمایید. در بخش پرسش های متداول، کارشناسان مجرب نمایندگی سامسونگ به سوالات شما در مورد مشکلات دستگاه های سامسونگ و دیگر پرسشها پاسخ می دهند.

  •  اگر گیمر هستید و خواهان ورود به دنیای مجازی از طریق تلویزیون هستید، اولویت برای شما ابتدا باید برند ال جی باشد!
  • اگر از جست و جو‌های صوتی استفاده می‌کنید، ال جی را انتخاب کنید. کنترل‌های فوق العاده است.
  • مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ را بین مدل‌های هم رده انجام دهید. به عنوان مثال نباید یک تلویزیون رده 7 ال جی را با رده 9 سامسونگ مقایسه کنید.