تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

10 فایده شگفت انگیز رابطه جنسی و زناشویی

10 فایده شگفت انگیز رابطه جنسی و زناشویی
خرید کاندوم

رابطه جنسی فواید زیادی دارد که هر دو شریک جنسی از آن بهره مند می شوند. از تقویت سیستم ایمنی بدن گرفته تا کاهش فشار خون و بهبود خواب و خیلی از فواید دیگر که احتمالا بهش فکر نکردید. اما واقعیت این است که خیلی از زن و شوهر ها با اینکه سال هاست رابطه جنسی دارند ولی تا به حال به فواید شگفت انگیز آن پی نبرده اند! با کادولین همراه باشید تا 10 فایده رابطه جنسی را شرح دهیم.

1 – برطرف کردن استرس

رابطه جنسی باعث کاهش استرس می شود. نزدیک شدن به شریک زندگی می تواند استرس و اضطراب را در شما کاهش دهد. لمس کردن و در آغوش کشیدن عشق تان می تواند سبب آزاد شدن برخی هورمون ها در بدن شود که هورمون های احساس خوب هستند و باعث انگیختگی جنسی و احساس لذت در مغز می شوند.

برطرف کردن استرس با رابطه جنسی

2 – تقویت سیستم ایمنی

رابطه جنسی سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند. افرادی که رابطه جنسی بیشتری دارند، کمتر بیمار می شوند. افرادی که رابطه جنسی بیشتری را تجربه می کنند بدنی قوی تر برای مقابله با میکروب ها و ویروس ها و دیگر مزاحمان سلامتی شان دارند. محققان دانشگاه Wilkes در پنسیلوانیا دریافتند که دانشجویان مزدوجی که یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی برقرار می کنند، سطوح بالاتری از پادتن ها را برای مقابله با بیماری ها دارند.

همچنین بخوانید : تعداد رابطه جنسی در هفته چقدر باشد ؟

3 – افزایش میل جنسی در شما

اگر به دنبال یک زندگی جنسی پر شور و پر جنب و جوش هستید. از فواید رابطه جنسی افزایش میل جنسی شماست! پس از نظر رابطه جنسی بیشتر فعال شوید. داشتن روابط جنسی حتی برای زنان جریان خون را در آن ها بهبود بخشیده و سبب کشش و میل بیشتر و احساس بهتر حین رابطه می شود.

4 – کاهش فشار خون

تحقیقات نشان می دهد که بین رابطه جنسی و کاهش فشار خون ارتباط مستقیمی وجود دارد. بسیاری از مطالعات انجام شده نشان می دهد که روابط جنسی در کاهش فشار خون سیستولیک اثر ویژه ای دارد.

رابطه جنسی و کاهش فشار خون

5 – بهبود توانایی کنترل مثانه در زنان

از فواید رابطه جنسی تقویت عضلات لگنی است. این روند به خصوص در زنان موثر بوده و حتی در ۳۰ درصد از موارد می تواند در کنترل برخی بی اختیاری ها به آن ها کمک کند.

رابطه جنسی خوب مانند یک تمرین برای تقویت عضلات لگن بوده و می تواند با بهبود توانایی انقباض و انبساط عضلات لگن شما را در رسیدن به اوج لذت جنسی کمک کند.

6 – کاهش درد

قبل از خوردن یک آسپرین شاید بهتر باشد روابط جنسی را امتحان کنید. اوج لذت جنسی می تواند درد را هم در شما ساکت کند. در هنگام ارگاسم هورمونی ترشح می شود که می تواند آستانه درد را در افراد افزایش دهد.

بسیاری از زنان می گویند که بعد از تحریک از کمردردها و پادردهای مزمن شان کم شده و حتی در برخی موارد دیده شده که سردردها هم درمان می شوند.

7 – جایگزین شدن برای ورزش

روابط جنسی نوع بسیار بزرگ و ویژه ای از ورزش است. می توان حتی آن را جایگزین تردمیل کرد. داشتن رابطه جنسی می تواند در هر دقیقه ۵ کالری بسوزاند. به علاوه رابطه جنسی عضلات قلب شما را هم تقویت می کنند. بنابراین داشتن رابطه جنسی منظم در بهبود سلامت جسمی شما اثر خوبی دارد.

8 – کاهش خطر حمله قلبی

زندگی جنسی سالم برای شما قلب سالم به ارمغان می آورد. روابط جنسی علاوه بر اینکه می توانند ضربان قلب را بالا ببرند سطح استروژن و تستوسترون را هم به تعادل می رسانند.

اجتناب از این روابط جنسی می تواند کم کم به افزایش خطر ابتلا به پوکی استخوان و حتی بیماری های قلبی شود.

رابطه جنسی باعث کاهش حمله قلبی می شود

داشتن روابط جنسی در اغلب موارد می تواند کمک کننده باشد. در طول یک مطالعه روی مردانی که روابط جنسی را حداقل دو بار در هفته انجام می دهند نشان داد که احتمال بیماری های قلبی در این افراد نصف دیگران است.

9 – کاهش احتمال سرطان پروستات

مردانی که حداقل ۲۱ انزال در ماه را تجربه می کنند کمتر احتمال دارد که دچار سرطان پروستات شوند. البته هنوز رابطه این قسم نزدیکی با سرطان پروستات مشخص نیست اما به نظر می رسد که روابط جنسی روی تمام عوامل سرطان پروستات تاثیر می گذارد.

10 – بهبود خواب

پس از اوج لذت جنسی هورمون پرولاکتین در بدن آزاد شده که سبب احساس آرامش و خواب آلودگی بیشتر است. این نظریه مربوط به خانم Sheenie Ambardar یک روانشناس در غرب هالیوود است.