تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

معرفی 10 کتاب پرفروش در زمینه موفقیت و ثروت

معرفی 10 کتاب پرفروش در زمینه موفقیت و ثروت
شیگلم

شاید برای شما و خیلی از افراد سوال باشد که بهترین کتاب موفقیت کدام است، ما در این مطلب قصد داریم 10 کتاب پرفروش در زمینه موفقیت و ثروت را به شما معرفی کنیم. بسیاری از افراد موفق در پاسخ به اینکه ایده کسب و کار و یا انگیزه ای که موجب موفقیت و ثروتمندن شدن آن ها شده است از کجا آمده می گویند با مطالعه کتاب های موفقیت و ثروت در کسب و کار خود موفق شده اند و برخی افراد تجربیات خودشان را در قالب کتاب به چاب رسانده اند.

مزایای مطالعه کتاب‌های موفقیت و ثروت

اگر دقت کرده باشید، در سال‌های اخیر تعداد کتاب‌هایی که در زمینه‌ موفقیت و ثروت، انگیزش، کسب‌و‌کار و غیره تألیف شده‌اند، رشد زیادی داشته است. دلیل این اتفاق، گرایش جوامع مختلف به موضوعاتی از این دست است؛ اما استفاده از این کتاب‌ها چه مزایایی می‌تواند داشته باشد؟

اگر یک کتاب موفقیت و ثروت را بخوانید، متوجه می‌شوید علاوه بر راهکارهایی که برای پیشرفت در زندگی به شما ارائه می‌کند، از نظر انگیزشی نیز تأثیر بسیار زیادی روی ذهنتان دارد.

این دو در کنار هم باعث می‌شوند قدرت ذهنی بیشتری برای شروع کارهایتان داشته باشید. به همین علت شما برای خواندن کتاب‌های دیگر در این زمینه مشتاق‌تر می‌شوید و روز به روز اطلاعات بیشتری درباره موفقیت و ثروت به دست می‌آورید.

همین عامل سرعت موفقیت و ثروت شما را چند برابر می‌کند. این کتاب‌ها، اکثراً از نتایج تجربه‌ افراد موفق در زندگی جمع‌آوری شده‌اند و منابعی بسیار غنی‌ای دارند.

همچنین بخوانید:بهترین و پرفروش ترین کتاب های جهان

لیست 10 کتاب موفقیت و ثروت

در ادامه 10 کتاب موفقیت و ثروت نام برده شده است. لیست کتاب های موفقیت و ثروت در زندگی و کسب کار را با توضیحات و موضوع فصل های کتاب برای شما آماده کردایم که می تونید با توجه به نیازتان انتخاب کنید. فقط توجه داشته باشید این لیست مربوط به کتابهای موفقیت است.

کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جاکرد

در این کتاب داستان دو موش که با هم دوست هستند، به نگارش درآمده است. این دو موش هر دو انباری از پنیر دارند که می‌توانند از آن استفاده کنند؛ اما رویه هر کدام متفاوت است.

یکی از این موش‌ها تصمیم می‌گیرد قبل از این که انبار پنیرش تمام شود، پنیر دیگری پیدا کند و در دالان‌های تو در تو به دنبال اهداف خود می‌رود.

در این کتاب توضیح داده شده است که قبل از به هم ریختن شرایط زندگی و کسب و کار، بهتر است روش دیگری هم پیدا کنید که به یک باره غافلگیر شرایط نشوید. این روش باعث می‌شود تا با آرامش خاطر بیشتری زندگی کنید و احساس ترس و دلهره‌تان در مواقعی که مشکلات به شما هجوم می‌آورند، به مراتب کمتر باشد.

کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد است بهترین کتاب موفقیت

کتاب محدودیت صفر (Zero Limits)

کتاب‌های مختلفی در زمینه‌ موفقیت و قانون جذب به بازار عرضه شده‌اند؛ ولی محدودیت صفر در واقع کتابی است که ماورای کتاب‌هایی از این دست است.که یکی از بهترین کتاب ها درباره موفقیت است، که ما به شما معرفی می کنیم.

این کتاب را می توان جزو بهترین کتاب‌های موفقیت دانست. نویسنده آن، جو ویتالی، از نویسندگان مشهوری است که در فیلم راز نیز ایفای نقش کرده است.

این نویسنده کتاب‌های زیادی مانند هر دقیقه یک مشتری، عامل جذب، حضور در وضعیت صفر و غیره را نگاشته است. البته کتاب محدودیت صفر با همکاری دکتر ایهالیا کالاهولن نوشته و توسط انتشارات کتیبه پارسی به بازار عرضه شده است.

کتاب محدودیت صفر

خلاصه کتاب محدودیت صفر

کتاب محدودیت صفر کتابی است که رازهایی از ساکنآن‌هاوایی و سنت‌های قدیمی آن‌ها را برملا می‌کند. این کتاب عنوان می‌کند که خاطرات و مسائل زندگی در ضمیر ناخودآگاه انسان ماندگار می‌شوند و بدین صورت بازپخش آن‌ها دائماً باعث می‌شود تا مشکلات تکراری سر راه انسان قرار گیرد.

با پاک کردن این خاطرات که به معنای پاک‌سازی درون است، الوهیت درون هر کسی، بهترین راه را در زندگی به وی نشان می‌دهد و همین امر سبب می‌شود تا بتوانند از بازپخش خاطرات و بروز مشکلات مجدد جلوگیری کنند. کتاب حضور در صفر، تکمیل کننده‌ای از این کتاب پربار است که توصیه می‌شود پس از خواندن محدودیت صفر، حتماً خواندن آن را هم از یاد نبرید.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول

رابرت كیوساكی داستان دو پدر را در این كتاب نقل می‌كند كه هریک با القاء نگرش خود به فرزندان باعث موفقیت يا عدم موفقیت آنان می‌شوند. در واقع نویسنده تلاش می‌کند نقش باورها و تربیت والدین در شكل گیری توانمندی‌های ما را متذكر شود.

او اعتقاد دارد در مدارس به ما گفته می‌شود درس بخوانيد اما در مورد پول و ثروت حرفي نمی‌گویند. نتيجه این می‌شود كه ما در بزرگسالی برای پول كار می‌كنیم نه اینكه فرصت پیدا كنیم كه پول برای ما كار كند.

این كتاب در سال 2001 یكی از 10 كتاب برتر سال جهان شد و در سال‌های گذشته نيز در ایران با استقبال خوبی مواجه شده است. او به پدران و مادران ياد می‌دهد چگونه دل به تربیت ذهن فرزندان در مدارس نبندند و آنها را برای ورود به جامعه آماده كنند.

او می‌گوید بیشتر افراد همانند موش‌هایی هستند كه در گردونه در حال چرخش گیر كرده‌اند و فقط در حال دویدن هستند اما هيچگاه به مقصد نمی‌رسند.

او مهارت‌های حسابداری و هوش مالی و ریسك كردن و دوری از تنبلی و غرور را از عوامل موفقیت خود می‌داند. او بشدت مخالف وام و قرض گرفتن پول است زیرا این عوامل بازهم باعث می‌شود ما برای پول كار كنیم و نتوانیم به رویاهای خود بپردازيم.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول

کتاب سارا اثر استرهیکس (Sara Book)

همیشه آموزش در قالب داستان، کارایی بیشتری داشته است. کتاب سارا نیز به صورت رمان نوشته شده است. این کتاب نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای کودکان و نوجوانان نیز سبک نوشتاری مناسبی دارد.

استر هیکس و همسرش جری، جزو اولین آموزش‌دهندگان قانون جذب هستند. استر هیکس با موجودی خیالی به نام آبراهام در ارتباط است که حاصل الهامات اوست.

بسیاری از قوانین جذب از این طریق به استر الهام شده است. استر هیکس کتاب‌هایی مانند بخواهید تا به شما داده شود را هم در کارنامه‌ خود دارد. کتاب سارا توسط ارغوان جولایی به فارسی ترجمه شده و ناشر آن نیز انتشارات جویا است که بهترین کتاب‌های موفقیت را منتشر کرده است.

کتاب سارا اثر استرهیکس

خلاصه کتاب سارا اثر استرهیکس

این مجموعه در سه جلد به زبانی ساده و جذاب نوشته شده است. سارا نام دختر بچه‌ای است که با جغدی به نام سلیمان در ارتباط است. مسائل بین سارا، دنیای اطراف او و سلیمان باعث می‌شود تا آموزش‌های قانون جذب کاملاً ملموس و ساده به سارا ارائه شود. سؤالاتی که سارا در زندگی روزمره‌ خود با آن‌ها مواجه می‌شود، ممکن است سؤال افرادی باشد که جویای نکات این قانون هستند. پاسخ به این سؤالات در کتاب سارا ابهامات مربوط به قانون جذب را از بین می‌برد.

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد (Write It Down Make It Happen)

خداوند در قرآن به قلم و آنچه می‌نویسد قسم یاد کرده است. شاید این قسم، همان تأکیدی باشد که اساتید موفقیت برای نوشتن اهداف و آرزوها دارند.

هنریت کلاوسر نویسنده‌ آمریکایی در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، نوشتن اهداف و آرزوها را یک اصل می‌داند. کلاوسر آثار پرباری دارد که می‌توان “به قلبت را روی کاغذ بیاور” و “با هر دو طرف مغزت بنویس” را جزو کتاب‌های پرفروش او دانست.

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد را جهان قطب شاهی و ندا رشیدی به فارسی ترجمه کرده‌اند و توسط انتشارات کتیبه پارسی، منتشر شده است.

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتت

خلاصه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، نویسنده بیان می‌کند که نوشتن اهداف نشان دهنده‌ این است که شما دقیقا می‌دانید که چه چیزی می‌خواهید. هر چه جزئیات آرزوها و اهدافتان را بیشتر بدانید، رسیدن به آن‌ها نیز راحت‌تر است.

هنگامی که شروع به نوشتن می‌کنید، احساساتتان بر خواسته‌هایتان متمرکز می‌شود. همین امر سبب می‌شود تا قدرت جذبتان به مراتب بالا رود. همچنین برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف، دقیق‌تر خواهد بود. کلاوسر در این کتاب عنوان می‌کند، افراد معروف رؤیاهای خود را نوشته‌اند و شاید سال‌ها بعد که به آن‌ها دست یافتند، به قدرت نوشتن پی برده‌اند.

کتاب قدرت حال اثر اکهارت تال (The Power Of Now)

هنگامی که شروع به خواندن کتاب قدرت حال می‌کنید، انرژی جز به جز آن را به خوبی درک می‌کنید. کتابی که به شما یاد می‌دهد، چگونه گذشته و آینده را رها کنید و از دارایی واقعی خود یعنی زمان حال لذت ببرید.

اکهارت تال در این کتاب، حضور در لحظه‌ حال را بررسی می‌کند. این نویسنده‌ آلمانی- کانادایی، یک معلم معنوی است. آثار تال مانند “زمینی نو” و “سکوت سخن می‌گوید” نیز طرفداران زیادی در سطح دنیا دارند.

 توصیه می‌کنم “قدرت حال” و بهترین کتاب های موفقیت از این دست را بارها و بارها بخوانید؛ زیرا هر بار نکته ای جدید از آن‌ها یاد می گیرید.

کتاب قدرت حال بهترین کتاب موفقیت

خلاصه کتاب قدرت حال

در این کتاب به شما قدرت زمان حال و اثری که حضور در لحظه بر روی زندگی دارد، نشان داده می‌شود. توله در قدرت حال مثال‌هایی می‌زند که نشان می‌دهد، تمام ناتوانی‌های ذهن، باعث می‌شوند تا از پیشرفتتان در زندگی عقب بمانید.

این ناتوانی‌ها از خاطرات گذشته یا ترس از آینده می‌آیند. پس بودن در زمان حال، شما را به منبع نامحدود متصل می‌کند. هنگامی که کاملاً در زمان حال باشید، قدرتی فوق‌العاده و آرامشی عمیق خواهید داشت.

کتاب قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی (Eat That Frog)

انتخاب نام این کتاب، باعث شده است تا یک بار شنیدن نامش آن را برای همیشه در ذهنتان نگه دارد؛ اما “قورباغه‌ات را قورت بده” یک نماد برای انجام دادن کارهای سخت ما است و منزجر کننده باشد.

برایان تریسی، استاد معروف موفقیت و مدیریت در دنیا، این کتاب را تألیف کرده است. وی کتاب‌هایی مانند “قدرت بیان”، “مدیریت زمان”، “روانشناسی فروش” و غیره را در لیست کتاب‌های پرفروش خود دارد.

“قورباغه‌ات را قورت بده” به زبان‌های متعددی ترجمه شده است. این کتاب توسط مترجم‌های مختلفی از جمله مجتبی نظر بیگی به فارسی برگردانده شده است. انتشارات لیدا نیز کتاب را منتشر کرده است.

کتاب قورباغه ات را قورت بده

خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده

اگر اهل برنامه‌ریزی باشید، می‌دانید که در هر روز تقریباً چه کارهایی را باید انجام دهید. برایان تریسی در کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، به این نکته اشاره می‌کند که در بین کارهای روزمره‌تان، کاری را انتخاب کنید که انجام دادن آن برایتان سخت‌تر است.

این نوع کارها معمولاً ذهن را بیشتر درگیر می‌کنند و مانند باری بر دوش ما هستند. پس انجام دادن سریع‌تر آن‌ها سبب می‌شود تا آرامش ذهنی بیشتری داشته باشیم. از این رو برای رسیدگی به بقیه کارها، بهتر عمل می‌کنیم و ذهنی آزادتر داریم.

کتاب بخوانید تا به شما داده شود (Ask And It Is Given)

یکی از بهترین کتاب‌هایی که در زمینه‌ی موفقیت و قانون جذب می‌توانید پیدا کنید، کتاب “بخواهید تا به شما داده شود”، اثر استر و جری هیکس، است.

استر و همسرش جری، با همکاری هم این کتاب را به نگارش درآورده‌اند. این زوج در زمینه‌ی قانون جذب کار می‌کنند و به علت تجربیات زیاد و عمیقی که در این زمینه دارند توانستند در مدت زمان کوتاهی، انتشار بهترین کتاب‌های این زمینه، مانند سارا، تعالیم آبراهام، بازی برنده‌ها و غیره را در کارنامه‌ی خود بگنجانند.

این کتاب توسط شهکام جولایی به فارسی ترجمه و توسط انتشارات جویا منتشر شده است. با توجه به این که کتاب بخواهید تا به شما داده شود دارای محتوا و معنای ساده و پر مفهومی است، برای تمام گروه‌های سنی مناسب است.

کتاب بخواهید تا داده شود

خلاصه کتاب بخواهید تا به شما داده شوده

کتاب بخواهید تا به شما داده شود، یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت است که نکته‌های بسیار جالبی از قانون جذب و ارتعاش را در خود جای داده است. ۲۲ نکته‌ کارآمد و پربار در این کتاب گردآوری شده است تا مخاطب به کمک آن‌ها بتواند به خواسته‌های مادی و معنوی خود دست یابد.

با سر کار آمدن قانون جذب، سؤالات زیادی در ذهن مخاطبان این کتاب‌ها به وجود آمد که استر و جری هیکس در این کتاب پربار، بسیاری از آن‌ها را پاسخ داده‌اند. همچنین می‌توان گفت این کتاب بهترین منبع برای کسانی است که دوست دارند قانون جذب را بهتر فراگیرند.

در این کتاب احساسات و ارتعاش حاصل از تفکرات فرد کاملاً بررسی می‌شود تا مراحل جذب خواسته‌ها دقیق‌تر انجام گیرد. با مطالعه‌ی این کتاب می‌توان در هر زمینه‌ای از جمله سلامت، ثروت، آرامش و غیره جذب‌های فوق‌العاده‌ای خواهید داشت.

کتاب قله ها و دره ها

اگر به دنبال کتابی هستید که در چالش‌ها و فراز و نشیب‌های زندگی به کمکتان بیاید، قله‌ها و دره‌ها انتخابی بی‌نظیر خواهد بود.

چگونه می‌توان فراز و نشیب‌های زندگی را پشت سر گذاشت و از آن‌ها بهره فراوان گرفت؟ جواب این سؤال را در قله‌ها و دره‌ها می‌توان یافت.

 قله‌ها و دره‌ها، اثر اسپنسر جانسون، توسط انتشارات قطره منتشر شده است. ندا شاد نظر این کتاب را به فارسی ترجمه کرده است و چندین مرحله چاپ مجدد شده است. اسپنسر جانسون کتاب‌هایی مانند بیرون از هزارتو، کتاب بله یا خیر، اولین فروشنده بزرگ دنیا و غیره را در کارنامه‌ خود دارد.

کتاب قلعه ها و درها بهترین کتاب موفقیت

خلاصه کتاب قله ها و دره ها

این کتاب به صورت داستانی نوشته شده است و زندگی مردی را تحلیل کرده است که قصد دارد از خستگی زندگی در دره رها شود. هر چند در این داستان، رسیدن به قله و حل مشکلات در دره به عنوان نماد مطرح شده‌اند؛ ولی در اصل قله، رسیدن به موفقیت و دره مشکلات را نشان می‌دهد.

نویسنده در این کتاب توانسته به خوبی این دو موضوع را شرح دهد. داستان کتاب از این قرار است: پیرمرد با تجربه‌ای که در قله زندگی می‌کند، به عنوان راهنمای مردی جوان، رهنمودهایی را برای وی عنوان می‌کند و باعث می‌شود تا رسیدن به قله و داشتن یک دیدگاه مثبت و کارساز در دره، زندگی مرد را سر و سامان دهد.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

این کتاب یکی از بهترین کتاب های موفقیت و به صورت داستانی نوشته شده است و زندگی مردی را تحلیل کرده است که قصد دارد از خستگی زندگی در دره رها شود. هر چند در این داستان، رسیدن به قله و حل مشکلات در دره به عنوان نماد مطرح شده‌اند؛ ولی در اصل قله، رسیدن به موفقیت و دره مشکلات را نشان می‌دهد.

نویسنده در این کتاب توانسته به خوبی این دو موضوع را شرح دهد. داستان کتاب از این قرار است: پیرمرد با تجربه‌ای که در قله زندگی می‌کند، به عنوان راهنمای مردی جوان، رهنمودهایی را برای وی عنوان می‌کند و باعث می‌شود تا رسیدن به قله و داشتن یک دیدگاه مثبت و کارساز در دره، زندگی مرد را سر و سامان دهد.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

در این کتاب، تحقیقات ۲۰ ساله‌ نویسنده در مورد زندگی ثروتمندان جمع‌آوری شده است و توانسته ۱۶ قانون موفقیت را کشف کند. در این کتاب ۱۳ قدم برای رسیدن به رؤیاها بررسی شده که شامل مواردی مانند، اشتیاق، ایمان، پیشنهاد، تخصص، تصویر‌سازی، برنامه‌ریزی، تصمیم، پشتکار، قدرت ذهن برتر، راز میل جنسی، ضمیر ناخودآگاه، مغز و حس ششم است. این کتاب توانسته است تغییرات زیادی در زندگی افراد جویای موفقیت ایجاد کند.

سخن آخر:

راستی، یادتان نرود؛ هر کدام از کتاب های معرفی شده را اگر دوست داشتید حتما بخرید و آنرا کامل مطالعه کنید و نظرتان را با ما در میان بگذارید.