تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

راهنمای خرید سشوار

راهنمای خرید سشوار
شیگلم

سشوار وسیله ای ضروری است که در همه خانه ها مورد نیاز است. مخصوصا در فصول سرد سال استفاده از آن چند برابر می شود. سشوارها انواع مختلفی دارند. بر همین اساس هنگام خرید آنها باید به نکات زیادی توجه کنید. در این مطلب از مجله کادولین راهنمای خرید سشوار را برای شما عزیزان قرار داده‌ایم. اگر قصد خرید سشوار جدید دارید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا ویژگی‌های انواع سشوار آشنا شوید. در ادامه قدم به قدم به شما آموزش دادیم که برای خرید بهترین سشوار خارجی و ایرانی باید چه نکاتی را بررسی کرده و در نظر بگیرید.

انواع سشوارهای حرفه ای و خانگی

احتمالاً شما نیز مشاهده کرده اید که سشوارهایی که توی آرایشگاه‌ها استفاده می‌شود با سشوارهای خانگی متفاوت است. دلیل این تفاوت نیز آن است که سشوارها پیش از تولید به دسته‌های مختلفی از جمله سشوار خانگی، سشوار حرفه‌ای، سشوارهای برس دار و چرخشی تقسیم می‌شوند.

سسشوار خانگی: سشوارهای خانگی همانطور که مشخص است برای استفاده خانگی با قدرت مناسب استفاده محدود تولید می شوند. این سشوارها معمولاً قیمت کمتری داشته و همچنین سری های آنها کمتر است.

سشوار حرفه ای: سشوارهای حرفه ای قدرت بیشتری دارند و غالباً با سری‌های متعددی عرضه می‌شوند. این سشوارها قیمت بیشتری داشته و برای استفاده در آرایشگاه‌ها مناسب هستند.

سشوار برس دار: این نوع سشوار برای حالت دار کردن موها بسیار مناسب است. با روشن کردن آن، حرارت از بین شانه ها عبور کرده و به مو می رسد. از همین رو همزمان با خشک شدن مو می توان آن را شانه کشید.

سشوار چرخشی: سشوارهای چرخشی نیز نوعی دیگر از سشوار برای حالت دار کردن مو هستند. پس از روشن کردن سشوار چرخشی، سری آن شروع به چرخش کرده و می‌توانید همراه با حرارت مناسب، مو را به شکل دلخواه حالت دهید.

راهنمای خرید سشوار خانگی

اکنون که دیگر با تمام ویژگی‌های بهترین سشوار آشنا شدید، بهتر است نگاهی به راهنمای خرید سشوار خانگی بیندازید. در این بخش شما می‌توانید ابتدا نوع و جنس موهایتان را بشناسید و با توجه به آن، بهترین سشوار خانگی را تهیه کنید.

در صورتی که موهای صاف دارید، نیازی به خرید سشوار با وات بالا نیست، چرا که موها با باد ملایم نیز به سادگی خشک می‌شوند. یکی از سشوارهایی که برای موهای صاف مناسب است، خرید سشوار یون‌دار است که این نوع سشوار موها را خشک می‌کند، اما مانع شکننده شدن موها می‌شود و باعث حالت‌دهی و درخشندگی موها می‌گردد.

راهنمای خرید سشوار خانگی

اگر موهای فر دارید، ممکن است بیشتر از موهای دیگر، در معرض خشکی مو قرار بگیرید. بنابراین سشواری که باد داغ تولید می‌کند، ممکن است باعث افزایش خشک شدن موهایتان شود. بنابراین بهتر است خرید سشوار باکیفیتی را در اولویت قرار دهید که موهایتان را به آرامی خشک کند. در این صورت سشواری تهیه کنید که میزان باد و گرمایش قابل تنظیم باشد.

موهای وز نیاز به یک سشواری دارد که باد را پخش نکند تا باعث وز و گره خوردن موها نشود. سشوارهایی که سری‌های متفاوت دارند که مانع پخش باد می‌شوند، برای موهایتان مناسب است. همچنین سشوار یون‌دار باعث درخشان شدن موهایتان می‌گردد.

در صورتی که موهای نازک دارید، می‌توانید سشوار با وات کمتر را انتخاب کنید، چرا که باد داغ باعث شکنندگی موهایتان می‌شود. هرچه میزان باد و گرمای سشوار ملایم‌تر باشد، برای ماندگاری رطوبت و سلامت موهایتان مفیدتر است.

اگر موهای ضخیم و پر دارید، سشوار با وات بالا مناسب موهایتان است. معمولا موهای ضخیم و پر با باد ملایم دیرتر خشک می‌شوند و زمان زیادی برای خشک کردن موها نیاز است. از این جهت بهتر است سراغ سشواری بروید که قدرت زیادی در خشک کردن موها در کم‌ترین زمان دارد.

راهنمای خرید سشوار حرفه‌ای

راهنمای خرید سشوار حرفه‌ای مخصوص افرادی است که می‌خواهند برای آرایشگاه یا سالن، سشوار باکفیت تهیه کنند. سشوار حرفه‌ای به سشواری می‌گویند که قابلیت خشک کردن و حالت‌دهی تمام موها مثل موی فر، صاف و وز را داشته باشد.

راهنمای خرید سشوار حرفه ای

بنابراین بهتر است برای خرید سشوار حرفه‌ای سراغ سشواری با وات بالا بروید که میزان گرما و باد زیاد داشته باشد و در کمتری زمان موها را خشک کند و حالت دهد. اما وات بالا تنها ویژگی سشوار حرفه‌ای نیست، چرا که ممکن است شما با مشتریان متفاوتی با موهای متفاوتی مواجه شوید. بنابراین حتما به تنظیمات سشوار نیز توجه کنید. سشوار حرفه‌ای باید دما و میزان جریان باد قابل تنظیمی داشته باشد که همراه با قطعات و سری‌های متفاوت، به موها فرم دهد.

طول سیم سشوار

اگر دوست دارید حین سشوار کشیدن خود را در آیینه ببینید، حتما یک سشوار با سیم بلند بخرید. این گزینه مناسب برای افرادی است که پریز نزدیک کنار میز آرایشی ندارند و باید به دنبال یک پریز نزدیک باشند، درنتیجه در این مواقع سیم بلند بسیار به کار می آید. نکته مهم که باید در مورد سیم سشوار مد نظر قرار دهید این که نباید هرگز سیم سشوار را دور آن بپیچید زیرا به سیم کشی داخلی آن آسیب می زند. بهتر است سشواری را انتخاب کنید که دارای سیم جمع شونده باشد.

سایز و وزن سشوار

وزن و اندازه سشوار دو ویژگی ضروری یک سشوار است. زیرا باید مدت زیادی در دستان خود قرار دهید و اگر زیاد سنگین باشد، به دست ها آسیب می زند. همینطور افرادی که موهای جعد و فری دارند، حتما باید با سشوارهای سبک تر کار کنند زیرا مدت زمان بیشتری برای خشک کردن مو نیاز دارند و سشوار سنگین مناسب نیست. سایز سشوار هم نکته مهمی است که باید به آن حین خرید توجه کنید. سشوارهای جمع و جور، کاربردهای بییشتری از سایزهای بزرگ دارند. زیرا به راحتی در چمدان یا ساک شما جا می شوند. و می توانید وقتی به استخر می روید در ساک خود بگذارید، آن ها به راحتی در کیف شما قرار می گیرند و با آن می توانید موهای تان را خشک کنید.

توان سشوار

قدرت سشوار براساس وات سنجیده می شود. طبیعتا هرچه عدد وات سشوار بیشتر باشد، به قدرت سشوار افزوده می شود. به طور کلی قدرت سشوارها بین 1000 وات تا 3600 وات متغیر است. سشوارهای معمولی و ارزان تر توانی بین 1000 تا 1800 وات دارند. سشوارهایی که وات بیشتری دارند، برای انواع موها طراحی شده اند. اما این موضوع را مد نظر قرار دهید که هر چه توان دستگاه بیشتر باشد، سشوار میزان سختی و سرعت عمل بیشتری خواهد داشت و گرمای بیشتری تولید می کند. موتورهای ضعیف معمولا گرمای بیشتر و میزان باد ضعیف‌تری دارند. و این گرما برای افرادی که موهای نازک و صافی دارند، مضر است. اما برعکس افرادی که موهای مجعدی دارند باید از یک سشوار با دمای بالا استفاده کنند.

تنظیمات حرارت

تنظیمات حرارت یکی از مهم ترین بخش های یک سشوار است. به طور کلی سشوارها سه نوع تنظیم حرارت، زیاد، متوسط و کم دارند. برخی از مدل‌های سشوار فقط دو گزینه تنظیمات حرارت کم و زیاد دارند، البته هزینه این مدل کمتر است. اما شما حتما سشواری را انتخاب کنید که سه تنظیم حرارتی داشته باشد. زیرا دکمه متوسط بسیار کاربردی است. حرارت متوسط بهترین گزینه برای موهای معمولی به شمار می رود، زیرا گرما به طور متوسط به موهای شما می وزد همچنین موها را درخشان و خوش حالت می‌کند. حرارت در سشوارهای سرامیکی کاملا یکنواخت است و به تمام سطح موها منتشر می کنند و قابلیت تنظیم گرما در سشوارهای یونی نسبت به سرامیکی بیشتر است. این مزیت باعث می شود که گردش خون را در سر تسریع کند.

سرعت سشوار

تنظیمات متعدد، قابلیت های بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهد. برخی از تنظیمات دارای قابلیت‌های اضافی برای خشک کردن مو در مدت زمان کوتاه هستند. اما در عین حال سشوار با سرعت بالا به معنی مصرف وات بیشتر است در نتیجه انرژِی الکتریکی صرف خواهد شد. از طرف دیگر صدای بیشتری تولید می کند. به طور کلی سه تنظیم کم، متوسط و زیاد در سشوارها وجود دارد. که در ادامه به تنظیمات سرعت خواهیم پرداخت.

سرعت کم

سرعت کم مناسب برای افرادی است که موهای شکننده و نازکی دارند. شاید به نظر برسد که خشک کردن موهای طولانی تر خواهد شد اما شما کنترل بیشتری بر موهای‌تان دارید.

سرعت متوسط

برعکس سرعت متوسط بهترین گزینه برای افرادی است که موهای ضخیمی دارند. تنظیم سرعت کم تا متوسط برای موهای مجعد مناسب است، زیرا باعث می شود که فر موها را تغییر ندهد و از ایجاد موخوره در موها پیشگیری کند.

سرعت زیاد

اگر عجله دارید تا موهای‌تان را سریع خشک کنید، باید با یک سشوار با وات بالا کار کنید. افزایش سرعت نسبت به دمای بالا برتری دارد زیرا موها کمتر آسیب می‌بینند. این نکته را مد نظر قرار دهید که هرچه سرعت سشوار زیاد باشد، کنترل کمتری بر سشوار دارید و نمی توانید موها را به خوبی مدل دهید.

داشتن سری‌های مختلف

سشوارها گاهی بدون سری و گاهی نیز با انواع سری به فروش می‌رسد. این سری‌ها معمولاً شامل پخش کننده هوا و متمرکز کننده هوا هستند. این سری‌ها همان‌طور که از نامشان مشخص است دارای ویژگی‌های متفاوتی از هم بوده و هرکدام نیز برای کار خاصی استفاده می‌شوند. بنابراین بهتر است سشواری را بخرید که خود دارای سری باشد تا دیگر نیازی به خرید سری جداگانه نداشته باشید. همچنین خرید سری برای سشوار کمی سخت است. زیرا باید مناسب آن مدل را انتخاب کنید. در ادامه توضیح مختصری درباره سری‌های مختلف سشوار خواهیم داد.

بهترین مارک سشوار
سشوارها با مارک و برندهای مختلفی در بازار وجود دارد. برخی از این برندها نسبت به سایرین کیفیت بیشتری داشته و مخاطبان بیشتری نیز دارند. در ادامه بهترین مارک‌های سشوار را معرفی خواهیم کرد.

بهترین مارک سشوار

بررسی سشوار سایونا
سایونا یک برند معتبر است. بنابراین می‌تواند جزء انتخاب‌های شما قرار بگیرد. این سشوارها دارای دکمه تنظیم دما هستند و تا سال‌ها می‌توانند نیاز شما به این ابزار آرایشی را مرتفع سازند. این سشوارها نیز دارای سری‌های متمرکز کننده هوا و بخش کننده هوا نیز هستند.

سشوار فیلیپس
فیلیپس یکی از برندهای به نام است که به تولید سشوار نیز می‌پردازد. محصولات این برند در صورت اصل بودن کیفیت بالایی دارند و می‌توانند جزء بهترین انتخاب‌های شما پیش از خرید یک سشوار خوب و باکیفیت باشند. همچنین فیلیپس سشوارهای متنوعی از نظر توان مصرفی و کاربری‌های مختلف تولید می‌کند. بنابراین اگر قصد خرید سشوار فیلیپس را دارید می‌توانید از بین مدل‌های مختلف، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

سشوار بابیلیس
شاید برند بابیلیس نام آشنا ترین برند در سشوارها باشد. این شرکت نیز سال‌های زیادی است که ابزارهای آرایشی مو از جمله سشوار و اتو مو تولید می‌کند. این برند نیز مدل‌های مختلفی با توجه به نیاز کاربر تولید کرده و بازه قیمتی متفاوتی را در بر می‌گیرد.

سشوار مک استایلر
برند مک استایلر یکی دیگر از مارک‌های پرطرفدار و البته پرفروش بازار است. این برند نیز به تولید انواع سشوار حرفه‌ای و مناسب سالن‌های آرایشی و همچنین سشوارهای معمولی تر می‌پردازد. بنابراین اگر قصد خرید سشوار دارید این سشوارها نیز می‌توانند در لیست انتخابی شما وجود داشته باشند.

سشوار جانسون
جانسون یکی از برندهای قدیمی سشوار است که مدل‌های قدیمی آن ظاهر بسیار آشنایی برای شما خواهند داشت. زیرا آنها را قدیم تر‌ها بسیار دیده‌اید. این سشوارها با گذشت چند سال نیز هنوز جزء بهترین محصولات محسوب می‌شوند و در دنیا نیز فروش زیادی دارند.

جمع بندی

در این مطلب راهنمای خرید سشوار را خواندید. اگر قصد خرید سشوار جدید را دارید حتماً باید با ویژگی‌های آن‌ها آشنا باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در این مقاله با مهم‌ ترین فاکتورها برای خرید بهترین سشوار ایرانی و خارجی آشنا شدید. اگر بین انتخاب مدل‌های مختلف تردید دارید می‌توانید اطلاعات آنها را در اینترنت جستجو کرده و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید.