تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

4 نمونه از بهترین های ادکلن فراری

شیگلم

هنگامی‌که انزو فراری (Enzo Ferrari) در سال ۱۸۹۸ در شهر مدونا (Modena) ایتالیا متولد شد، افراد بسیار کمی و یا حتی هیچ‌کسی، وجود داشتند که بتوانند پیش‌بینی کنند، در یک‌زمانی در آینده، نام فراری بتواند با واژه‌هایی همچون، ثروت، لوکس بودن، دست‌ساز بودن و منحصربه‌فرد بودن، عجین شود.اما اکنون‌که بیش از یک قرن از آن سال‌های باشکوه تولد چنین فردی می‌گذرد، برند فراری نه‌ تنها توانسته جای خود را در دل عاشقان صنعت خودرو باز کند بلکه به دیگر حوزه‌هایی همچون رایحه‌های خوشبو نیز، وارد شود و برای خود نام و نشانی دست‌وپا کند.

اکنون ممکن است شما نیز از عاشقان این برند رؤیایی ایتالیایی باشید اما به خاطر شرایط یا گران بودن خودروهای این شرکت، نتوانید سوار یک خودروی نیم میلیون دلاری توربوشارژ فراری شوید. خبر خوب این است که آپشن های زیادی هنوز هم وجود دارند. برای دهه‌های متمادی، فراری توانسته خود را تبدیل به یک برند محبوب در دیگر حوزه‌هایی همچون عینک، لپ تاپ، لباس، دوچرخه و حتی لوازم تحریر کند؛ اما انگار هیچ یک از بازوهای خوش‌نام و نشان فراری، تاکنون نتوانسته اند به قدرتمندی رایحه‌های خوشبوی این شرکت، ظاهر شوند.

ادکلن فراری

در سال ۱۹۹۹، فراری، اولین ادکلن خود را بانام فراری بلک (Ferrari Black) عرضه کرد. رایحه‌ای با نت‌های شرقی از ادویه‌ها و آکوردهای شیرین که یک ادکلن متمایز تلقی می‌شد. از آن زمان تاکنون، این شرکت چندین ادوپرفیوم ادکلن دیگر را در سبد محصولات خود قرار داده است. رویکرد فراری برای تولید عطرهایش نیز درست مانند فلسفه آن برای تولید خودرهایی خاص و متمایز با دیگر شرکت ها است. در واقع فراری به جای آن‌که به فکر تولید انبوه باشد، می‌خواهد در هر حوزه‌ای که وارد می‌شود، محصولاتی به غایت خاص، نسخه محدود، لوکس و البته باکیفیت فوق‌العاده بالا را داشته باشد. این ویژگی‌ها بدون شک در مورد عطرهای این شرکت نیز به درستی، صدق می‌کنند.

چهار نمونه از بهترین ادکلن های فراری

حال با کادولین همراه باشید تا به شما عزیزان،۴ نمونه از بهترین ادکلن های فراری را معرفی نماییم که هر یک ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را داشته و به سبک خود، می‌توانند دوست دارتان باشند.

1-ادکلن فراری اسکودریا بلک (Scuderia Black)

ادکلن فراری اسکودریا بلک (Scuderia Black)

شاید برایتان جالب باشید بدانید که نام این رایحه، الهام گرفته‌شده از روی اولین قوانین و رویکردهای فراری برای تولید خودروهایش بوده است. واژه اسکودریا کلمه ایتالیایی است که در انگلیسی به معنای Stable یا ثابت قدم، است؛ زیرا در زمانی که فراری خودروهای پرسرعت و جذاب خود را روانه مسابقات می‌کرد، به واسطه خلاقیت و تعهدی که داشت، مرزهای محدودیتی را جابجا کرده و ریسک‌های زیادی را به جان می خرید. ادوتویلت فراری اسکودریا، درست مانند همان فراری بلک، نت‌های آغازینی از لیموترش، آلو، ترنج و سیب را به خود می‌بینند؛ اما قلب آن با گرمای لذت‌بخش ادویه هِل و دارچین، یاسمن و رُز مزین شده و در نهایی ترین هرم از نت‌های اصلی یا همان نت‌های پایه نیز، آکوردهای چوبی و مُشک و عنبر، نقش خود را با استادی هرچه تمام تر بازی می‌کنند.

2-ادکلن فراری بلک
ادکلن فراری بلک

رایحه فراری بلک با نت‌های گشایشی درخشانی همچون آلو، لیموترش و سیب، کار خود را برای خاص بودن شروع می‌کند. سپس یک نشانه غیرقابل انکار از ترنج (میوه نمادین به‌عنوان ماده اولیه اصلی فراری در ایتالیا)، به این اثر اضافه می‌شود؛ اما در زیر این نت‌های گشایشی که برای بار نخست، خود را به نمایش می‌گذارند، طعم و مزه از آکوردهای چوبی و مُشک مانندی همچون سدر و وانیل، خودنمایی می‌کنند. تعادل استادانه بین مرکبات و آکوردهای چوب، می‌تواند به آرامی اعتمادبه‌نفس بالای این رایحه را نمایان کنند. رایحه‌ای که به صورت مداوم، مسئولیت سوخت‌رسانی به روح و روان را برعهده می‌گیرد و تبدیل به یک دوست جدانشدنی خواهد شد.

3-ادکلن فراری اکستریم (Extreme)
ادکلن فراری اکستریم (Extreme)

درست مانند نامش (اکستریم به معنای بی نهایت است)، رایحه مورد نظر فراری، ویژگی‌هایی همچون تازه بودن، ادویه‌ای بودن و قدرتمند بودن را درون خود به ارث برده و می‌تواند توجه هرکسی را به خود جلب کند. رایحه اکستریم فراری، یک رایحه مختص آقایان بوده که می‌تواند بیش از پیش، جذابیت‌های خود را به نمایش بگذارد. در نت‌های گشایشی این رایحه، ترنج و ادویه هِل بوده که با نت‌های میانی متنوع و غنی همچون سدر، بادام‌هندی و گل شمعدانی، همراهی می‌شوند. نت‌های پایه ای همچون بلوط و مُشک نیز در ترکیب با دو نت اصلی دیگر، چنان نقش بازی می‌کنند که تا همیشه، طعم و مزه این رایحه را در ذهن فرد، به یادگار می‌گذارند.

4-ادکلن فراری اومو (Uomo)
ادکلن فراری اومو (Uomo)

یکی از بهترین ادکلن های فراری ، فراری اومو می باشد. یک عطر با ویژگی‌های پیچیده، باکیفیت و خاص . رایحه‌ای که بیشتر مناسب آقایان بوده و حس اعتمادبه‌نفس و قدرت خود را می‌تواند به فرد، منتقل کند. در نت‌های بالایی این رایحه فراری، لیموهای سیسیلی، جونیپر (Juniper) و ترنج نقش بازی کرده و اومو در قلب خود، آکوردهایی غنی از بادام‌هندی و چرم را مشاهده می‌کند. نت‌های پایه نیز با ترکیبی به‌یادماندنی از دانه های تونکا، پاچولی (نعناع هندی) و گل لادن، در پایین ترین هرم نت‌های اصلی قرارگرفته‌اند.

منبع : fragrancex.com