خرید اقساطی بدون ضامن، چک و سفته

5 کتاب به توصیه ایلان ماسک

5 کتاب به توصیه ایلان ماسک
لوازم شخصی برقی

همه ما اهمیت مطالعه و کتاب را می دانیم. اما چه کتاب هایی را باید برای مطالعه انتخاب کنیم؟ چه کتاب هایی برای ما مناسب است؟ با توجه به سلیقه های مختلف در میان آدم ها هر ساله کتاب های مختلفی نوشته می شوند. همین باعث می شود انتخاب بین این همه کتاب سخت شود. برای انتخاب باید از الگوهای خود و افرادی که سلیقه آنها با شما تناسب دارند کمک بگیرید. ایلان ماسک، یکی از الگو های بزرگ دنیا چند کتاب برای مطالعه پیشنهاد می کند. ما این موارد را به شما معرفی می کنیم تا راحت تر تصمیم بگیرید.

5 کتاب به توصیه ایلان ماسک

هوش برتر: راه ها، خطرات و استراتژی ها اثر نیک بوستروم(2014)

این کتاب به خوبی به موضوع هوش مصنوعی پرداخته و تمامی چالش ها و اقدامات لازم در این رابطه را شرح داده است. درواقع این کتاب جهان آینده را متعلق به هوش-های مصنوعی دانسته و تلاش کرده است تا راه های رسیدن به جهانی جدید را معرفی کند. در آخر سوال بسیار مهمی که این کتاب مطرح می کند این است که با توجه به این واقعیت که هوش های مصنوعی قادر به انجام کارهایی خواهند بود که از حیطه توانایی انسان خارج است، چگونه می توان بر روی آنها کنترل های لازم را داشت؟ درواقع مطالعه این کتاب باعث شد تا ایلان ماسک توییت جنجالی خود را با مضمون خطرناک بودن سرعت رشد هوش های مصنوعی در توییتر بارگذاری کند.

بنجامین فرانکلین: یک زندگی آمریکایی اثر والتر ایزاکسون(2003)

بدون تردید یکی از اسطوره های زندگی ایلان ماسک را باید بنجامین فرانکلین(اصلی-ترین فرد در ایجاد ایالت متحده آمریکا) دانست. از وی به عنوان فردی یاد می شود که در تمامی حوزه ها دانش کافی را داشته و اقدامات بسیار مهمی را نیز انجام داده است. همین امر نیز باعث شده است تا آقای ماسک از وی به عنوان نمونه یک کارآفرین واقعی نام ببرد. با این حال او دلیل اصلی انتخاب خود را زندگی بسیار سخت بنجامین فرانکلین عنوان کرده و عقیده دارد که تنها افراد بزرگ می توانند خود را از یک موقعیت سخت، به بالاترین مرتبه های ممکن برسانند. به همین خاطر بسیار مهم است که به خوبی با زندگی و عقاید چنین فردی آشنا شوید. شباهت های بسیار جالبی نیز میان ایلان ماسک و بنجامین فرانکلین وجود دارد. برای مثال هر دو آنها در آفریقای جنوبی بزرگ شده اند که باعث شده است تا وی بیشتر بتواند با این شخصیت ارتباط برقرار کند.

راهنمای سفر رایگان به کهکشان اثر داگلاس آدامز(1979)

نقطه شروع علاقه مند شدن ایلان ماسک به فضا را باید در این کتاب جست وجو کرد. وی در این رابطه عنوان کرده است که زندگی در آفریقای جنوبی، به علت امکانات کم، باعث می شد تا کتاب تنها منبع او برای آشنایی با جهان پیرامون باشد. اثر جاودانه داگلاس آدامز را باید برترین رمان طنزآمیز و پست مدرنیستی ادبیات معاصر جهان دانست. اگرچه این کتاب، نخستین قسمت از یک مجموعه چهارجلدی محسوب می-شود، با این حال مشهورترین و مطرح ترین آنها است. درواقع اگرچه کتاب قبلی تنها تخیلی محسوب می شد، با این حال این اثر را باید یک کتاب علمی تخیلی دانست که با درونمایه طنز خود به خوبی بسیاری از مفاهیم در رابطه با فضا و کهکشان را به مخاطب القا می کند.

5 کتاب به توصیه ایلان ماسک

کتاب ارباب حلقه ها اثر جی.آر.آر. تالکین(1954)

آقای ماسک اعلام کرده است که در دوران نوجوانی، علاقه شدیدی به رمان های تخیلی داشته و این دسته از کتاب ها او را به سمت تفکر خلاق سوق می داد. در این دسته از کتاب ها، بدون شک ارباب حلقه ها برای او در جایگاه به مراتب بالاتری قرار داشته است. در این کتاب با نبرد قهرمانان با انواع شیاطین مواجه می شوید که داستانی بسیار جذاب و پرکشش را دارد. در این رابطه وی عنوان کرده است که قهرمانان این داستان را به عنوان الگوی خود قرار داده است. علت این امر نیز به این خاطر است که آنها همواره مسئولیت نجات جهان را برعهده داشته و در مسیر خوبی ها گام برمی دارند. اگرچه در رابطه با این رمان، فیلم های متعددی ساخته شده است، با این حال آمازون نیز در اندیشه ساخت سریالی در این رابطه است که ایلان ماسک علاقه خود به مشاهده این سریال را در چندین مصاحبه خود اعلام کرده است. به همین خاطر توصیه می شود که خصوصا در دوران جوانی، کتاب هایی را مورد توجه قرار دهید که قوه تخیل شما را به کار می اندازد.

کتاب زندگی 3.0 اثر مکس تگمارک(2017)

این کتاب نگاهی مثبت گرایانه به مقوله هوش مصنوعی داشته و در تلاش است تا هماهنگ بودن آن با اهداف بشر در آینده را به اثبات برساند. درواقع نویسنده این اثر بر این باور است که ترس فعلی از این تکنولوژی، بسیار طبیعی بوده و افراد در ابتدای مشاهده هواپیما نیز چنین احساساتی را داشته اند. درواقع این ترس ها تنها باعث خواهد شد تا از یک تکنولوژی بسیار خوب، حداقل برای چندین سال دور بمانیم. نویسنده این کتاب خود یک فیزیکدان و اخترشناس برجسته بوده و در اثر خود به صورت کاملا عملی تمامی تردیدها را کنار می گذارد.

همچین بخوانید: معرفی 5 کتاب به توصیه بیل گیتس