تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

روش تشخیص رژلب بدون سرب

روش های تشخیص رژلب بدون سرب
شیگلم

یکی از مهم ترین و پر فروش ترین محصولات آرایشی دنیا، رژ لب است. رژلب تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد اما باید مراقب بود تا به سلامتی آسیب وارد نکند. اگر در روز از رژ لب استفاده می کنید، در هنگام خرید به بدون سرب بودن آن نیز توجه کنید. ماده مضری که در بسیاری از رژلب ها استفاده می شود، سرب نام دارد.

تشخیص رژ لب بدون سرب

از آنجا که رژ لب ها محصولاتی هستند که بیشترین تولیدات آرایشی را به خود اختصاص می دهند، این بازار پر سود می تواند به تولید محصولات کم کیفیت و خطرناک نیز بی انجامد، حتما می دانید که تمام رژها، رژ لب بدون سرب نیستند. بنابراین توصیه می شود تا همواره در انتخاب این محصولات تحقیق و دقت زیادی نمایید زیرا چشم ها و لب ها از نقاط بسیار حساس صورت و بدن ما محسوب می شوند.

تخصیص رژلب بدون سرب

رژ لب ها از مواد محافظتی uv، الکل، لوسیون، روغن، رنگدانه، موم و ویتامین های مورد نیاز تشکیل می شوند. به عبارت دیگر، در رژ لب های مختلف هم از مواد طبیعی و هم شیمیایی استفاده می شود اما نکته مهم میزان استفاده استاندارد از مواد شیمیایی است. یکی از بیشترین سوالاتی که پیرامون رژ لب مطرح می شود، وجود یا عدم وجود سرب در آنهاست به طوری که تا به امروز بحث های زیادی در مورد وجود این فلز سمی در این محصول مطرح شده است. گروهی از خانم ها معتقدند که این یک مسئله شایعه ای بی اساس است اما گروه دیگر بر این باروند که در این محصولات آرایشی سرب وجود دارد و در طولانی مدت می تواند منجر به سرطان شود.

همچنین بخوانید: تشخیص لوازم آرایشی تقلبی

روش تشخیص رژلب بدون سرب بر روی پوست لب

روش تشخیص سرب روی لب

یکی دیگر از روش های رایج تشخیص رژلب سرب دار بر مبنای واکنش پوست لب پس از استفاده از رژ لب است. برخی از خانم ها بر این باورند که اگر پس از استفاده از یک رژ لب، سطح لب دچار خشکی، کشیدگی و حالت پوسته پوسته شد آن رژ لب دارای میزان سرب بالایی است. از سوی دیگر برخی از خانم ها تحت هیچ شرایطی حاضر به استفاده از رژ های ۲۴ ساعته نیستند که البته شاید باور آنها مبنی بر وجود سرب در این رژ لب ها کاملا منطقی به نظر برسد، زیرا میزان ماندگاری رژ لب به مقدار سرب استفاده شده در آن بستگی دارد. به همین دلیل برخی از خانم ها ترجیح می دهند رژ لب شان را تمدید کنند، اما رژ لب بدون سرب استفاده کنند. نکته مهمی که باید در این مقاله به آن اشاره شود، لیپ گلاس ها یا برق لب ها هستند. این محصولات به دلیل حالت شیشه ای و برقی که به لب ها می دهند، دختر های جوان را مجذوب خود می کنند. با اینحال این افراد باید بدانند که استفاده روزانه از این محصول آرایشی در طولانی مدت می تواند موجب بروز حساسیت و مشکلات پوستی در ناحیه لب و تمام صورت شود. همچنین با بلعیدن مواد شیمیایی موجود در این محصولات آرایشی در هنگام خوردن غذا، مشکلات گوارشی در بدن ایجاد می شود.

اما چرا کارخانه های سازنده از چنین موادی استفاده می کنند؟

چرا در خانه ها از سرب استفاده میکنن؟

پاسخ این است که آن ها این کار را انجام نمی دهند! این عناصر در ترکیبات (ناخالصی) وجود دارند، یعنی در سایر مواد مانند موم، روغن ها یا رنگدانه های معدنی مورد استفاده در فرمول موجود هستند. به دلیل ماهیت مقاوم سرب و سایر فلزات سنگین که در محیط طبیعی از جمله در آب وجود دارند، حذف همه آثار آن ها از مواد طبیعی تقریبا غیرممکن می باشد. بنابراین حضور این عناصر طبیعی که در رژ لب و سایر لوازم آرایشی وجود دارد، لزوماً مشکلی ندارد. مسئله مهم چگالی یا غلظت آن است.