تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

چه رنگ مویی برای من مناسب است؟

چه رنگ مویی برای من مناسب است؟
شیگلم

انتخاب رنگ مو مانند بسیاری از انتخاب های دیگر، سخت است. اما چه رنگ مویی برای ما مناسب است؟ چطور می شود فهمید که رنگ موی مناسب برای ما کدام است؟ در جواب این سوال ها باید گفت مولفه های بسیاری روی این انتخاب تاثیر می گذارند. برای پیدا کردن مناسب باید چهره خود را در نظر بگیریم. اما چه معیارهایی را باید در نظر بگیریم؟ بسیاری بعد از رنگ کردن موهایشان از کارشان پشیمان می شوند و حس می کنند که رنگ مو درستی را انتخاب نکرده اند. این به این خاطر است که معیار های لازم را در نظر نگرفته اند. ما این معیار ها را برای شما می گوییم و شما را راهنمایی می کنیم.

چه رنگ مویی برای من مناسب است؟

رنگ موی مناسب رنگ پوست

برای انتخاب رنگ مو مناسب پوستتان نکات زیر را رعایت کنید:
بررسی کنید پوستتان گرم است یا سرد؟

برای اینکه بدانید پوست سرد یا گرمی دارید، به رگ‌های داخل بازو نگاه کنید. افرادی که پوست گرمی دارند رگ هایشان سبز است، اما افرادی که پوست سردی دارند رگ‌های موجود در بازوهایشان به رنگ آبی است.

افراد دارای پوست گرم چشمان تیره قهوه ای، سیاه و مو‌های تیره دارند، اما افراد دارای رنگ پوست سرد چشم‌هایی با رنگ روشن مثل آبی، سبز یا خاکستری و مو‌های روشن دارند.

برخی از افراد نیز دارای پوست‌های سرد یا گرم نیستند و پوست تنشان خنثی است. آن‌ها صورتی یا سایه زرد مشخصی روی پوست خود ندارند و رگ‌های آن‌ها به طور واضح آبی یا سبز نیست. این افراد می‌توانند هر رنگی را انتخاب کنند.

رنگ مو مناسب پوست‌های گرم و سرد

قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای گرم، قهوه‌ای طلایی، طلایی گرم و هایلایت قرمز و سایه بلوند طلایی و رنگ‌هایی که پایه طلایی یا قرمز و نارنجی دارند، برای پوست‌های گرم مناسب است.
افراد دارای این پوست‌ها نباید از رنگ‌هایی همچون آبی، بنفش و خاکستری استفاده نمایند.
قهوه‌ای خاکستری سرد یا بلوند‌های سرد در سایه‌هایی از مینک تا پلاتینی و یخی سفید برای پوست گرم، مناسب است.
رنگ شرابی و بژ، قهوه‌ای شکلاتی و یا رنگ‌های مسی و گیلاسی گزینه خوبی برای پوست‌های سرد می‌باشند.

چه رنگ مویی برای من مناسب است؟

رنگ موی مناسب برای افراد سفید پوست

اگر رنگ پوستتان سفید و دارای تن گرمی است می‌توانید از رنگ‌ مو های روشن‌تر استفاده نمایید.
اگر پوست شما روشن و تن گرم دارد، از بلوند توت فرنگی یا عسلی، رنگ‌های پلاتینی، کتانی رنگ و بلوند شامپاینی استفاده کنید.

رنگ مو مناسب برای افراد دارای پوست تیره

رنگ اسپرسو و سیاه برای افراد دارای پوست‌های تیره با تن سرد مناسب است و افراد دارای پوست تیره و تن گرم بهتر است مو‌های خود را قهوه‌ای یا رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز کنند.

رنگ موی مناسب برای افراد دارای پوست متوسط

اگر رنگ پوستتان نه خیلی روشن و نه تیره است، شما دستتان در انتخاب رنگ مو باز‌تر است و می‌توانید اگر دارای پوست متوسط و تن رنگی گرم هستید، کارامل طلایی یا مسی را انتخاب کنید، اما اگر دارای پوست سرد هستید، تن‌های خاکستری همچون قهوه‌ای گردویی یا بلوند گندمی را امتحان کنید. پوست‌های زیتونی می‌توانند رنگ قهوه‌ای یا سایه‌های خاکی را انتخاب کنند و تن‌های سرد، رنگ دارچینی را امتحان کنند.

چه رنگ مویی برای من مناسب است؟

رنگ مو مناسب با رنگ چشم هایتان

مهمترین عامل در انتخاب رنگ مو شما، رنگ پوست است، اما رنگ چشم هم از دیگر عواملی است که می‌تواند در تصمیم گیری شما تاثیرگذار باشد. اگر رنگ چشمان تان آبی یا قهوه‌ای روشن است و پوستی تیره دارید، از رنگ‌های گرم مانند رنگ موی قهوه‌ای فندقی، تافی یا بلوند عسلی استفاده کنید؛ و برای زیباتر به نظر رسیدن چشم هایتان رنگ مو‌هایی با تن طلایی یا کاراملی را انتخاب کنید.

اگر دارای رنگ چشم روشن مانند آبی یا سبز و رنگ پوست روشن هستید، بلوند یخی و اگر پوستی تیره‌تر دارید، از رنگ‌ مو های گرم تری مانند قهوه‌ای روشن، بلوند تیره‌تر یا عسلی استفاده نمایید.
موهایتان را هایلایت کنید

یک رنگ کلی، هر ۴ تا ۶ هفته یا کمتر از آن، نیاز به ترمیم دارد، در حالیکه یک هایلایت یا رگه، می‌تواند حدود ۲ ماه به ترمیم احتیاج پیدا نکند پس اگر وقت کافی برای رسیدگی به موهایتان ندارید لازم نیست همه مو‌ها را رنگ کنید بلکه بهتر است، رگه‌های مو، تکه‌هایی از مو، قسمت‌های پایین مو را رنگ کنید و روی مو‌ها سایه بیاندازید.

همچنین بخوانید: بهترین رنگ مو کدام است؟ ایرانی بخریم یا خارجی

نکات نهایی و مهم در انتخاب رنگ مو

رنگ‌های موی خاکستری پوست صورتی را خنثی می‌کنند و سایه‌های قرمز پوست‌های صورتی را سرخ و گلگون نشان می‌دهند.
سایه‌های بنفش، سبب متعادل به نظر رسیدن ته رنگ زرد پوست و درخشان شدن آن می‌شوند.
ته رنگ هلویی در رنگ مو به صورت رنگ پریده، حرارت و رنگ می‌دهد.

برای برجسته کردن ویژگی‌های صورتتان رنگ موی مناسب انتخاب نمایید

برای اینکه به صورت خود شکل دهید و استخوان‌ها را برجسته نشان دهید، می‌توانید نزدیک جا‌هایی مانند استخوان‌های گونه، شقیقه و بالای پیشانی را با هایلایت‌های ظریف شکل دهید.

همچنین می‌توانید برای جلب توجه به ویژگی‌های رنگی خنثی روی صورت از جمله کک و مک یا ابرو‌ها از رنگ‌های متضاد (مانند ته رنگ‌های بنفش و سبز) استفاده کنید.