تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

کاهش میل جنسی : میگو ، نوشابه های رژیمی و…

خرید کاندوم

هورمون ها در کاهش میل جنسی و یا افزایش آن تاثیر دارند، هورمون تستوسترون در آقایان و استروژن در خانم ها، ایجاد کننده میل جنسی می باشد. کم شدن یا زیاد شدن این هورمون ها به همان نسبت در میل جنسی تاثیر می گذارد.

کاهش میل جنسی

موادی که سبب کاهش میل جنسی می شوند
بعضی از خوراکی ها باعث تغییر در مقدار هورمون های ایجاد کننده میل جنسی، می شوند. در اینجا به معرفی تعدادی از مواد غذایی می پردازیم که باعث کاهش این هورمون ها و در نتیجه کاهش میل جنسی در انسان می گردند.

غذاهای فرآوری شده
فرآوری مواد مغذی، مباعث کاهش میل جنسی می شود. برای مثال وقتی گندم کامل به آرد سفید فرآوری می شود حدود سه چهارم از روی خود را از دست می دهد که یک ماده معدنی مهم در رفتار جنسی مردان است. خوردن غلات تصفیه شده می تواند به مقاومت انسولین منجر شده و منجر به دیابت شود. دیابت نیز به نوبه خود می تواند تنگی عروق و افزایش خطرات بیماریهای قلبی و اختلال نعوظ را به همراه داشته باشد.

نوشابه رژیمی
نوشیدن نوشابه های رژیمی ایده وحشتناکی است. این نوشابه ها، شیرین کننده های مصنوعی به ویژه آسپارتام دارند که به طور مستقیم بر سطح سروتونین تاثیر می گذارد. سروتونین نیز یک هورمون حیاتی در پرورش حس خوب و شادی است. سروتونین پایین، باعث کاهش میل جنسی در مردان و زنان می شود.

ذرت بوداده، کاهش میل جنسی
خوردن یک شام و سپس تماشای یک فیلم، می تواند پیش درآمد یک رابطه جنسی باشد، اما اگر بخواهید فیلم را با پاپ کورن بو داده ببینید، دیگر تمایلی به رابطه جنسی نخواهید داشت. پاکت این ذرت ها اسیدی دارد که می تواند در کشتن میل جنسی، موثر عمل کرده و حتی منجر به مشکلات پروستات شود.

همچنین یخوانید : افزایش میل جنسی با روشی جدید

میگو
براساس مطالعات، هر انسان روزانه، به طور متوسط در معرض ۱۰ تا ۱۳ آفت کش قرار می گیرد. ۹ تا از ۱۰ آفت کشی که مورد استفاده قرار می گیرند اختلال غدد درون ریز را ایجاد می کند. یکی از مهمترین آنها هگزیل ریسورسینول است که در میگو برای جلوگیری از تغییر رنگ اعمال می شود. سایر غذاهای دریایی با میزان آفت کش بالا، تیلاپیلا و ماهی قزل آلای پرورشی است.

سویا
اگر شب می خواهید سفارش غذا دهید، بهتر است دقت کنید که سویا نداشته باشد، چون سطح بالای سویا در بدن یک زن، می تواند هورمونهای جنسی او را کاهش داده و عملکرد تخمدان را مختل کند و در نتیجه سبب کاهش میل جنسی شود.

پنیر
بسیاری از پنیرها از شیر گاو تهیه می شوند و حاوی هورمونهای مصنوعی هستند، مصرف این پنیر ها می تواند با تولید طبیعی هورمون هایی در بدن، از جمله استروژن و تستوسترون تداخل ایجاد کرده و باعث کاهش میل جنسی شود.

شکر
فکر نکنید چون چای تان را شیرین نمی کنید دیگر مشکلی وجود ندارد. هرخوراکی شیرینی می تواند سطح هورمون انسولین را بالا برده و باعث ذخیره چربی شکمی و از دست دادن توده عضلانی شده و سطح تستوسترون را تغییر دهد. در مردان چربی شکمی باعث افزایش سطح استروژن و در نتیجه کاهش میل جنسی و اختلال نعوظ می شود.

گوشت بسته بندی
پلاستیکی که برای بسته بندی گوشت و پنیر استفاده می شود، معمولا از جنس پلی وینیل کلراید است که وارد غذاهای چرب شده و تغییرات هورمونی را ایجاد می کند. بهتر است از قصاب بخواهید گوشت را در کاغذ قهوه ای برایتان بپیچد.

منبع: hidoctor.ir