تا 70% تخفیف + خرید اقساطی

۵ روش تمیز کردن برس ریمل

تمیز کردن برس ریمل
شیگلم

برس ریمل یکی از پر استفاده ترین لوازم آرایش محسوب می شود که حفظ تمیزی و بهداشت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. برس ریمل به دلیل تماس مستقیم با چشم، باید به طور منظم پس از هر بار استفاده تمیز شود چرا که هر گونه آلودگی می تواند باعث بیماری و عفونت چشم شود.

امروز در این مطلب از مجله کادولین می‌خواهیم 5 روش ساده برای تمیز نگه داشتن و مراقبت از برس ریمل را به شما آموزش بدهیم.

1- برس‌های پلاستیکی را با الکل ضدعفونی کنید

برای اطمینان از تمیز بودن برس، هفته‌ای یک بار آن را با الکل ضدعفونی کنید. می‌توانید الکل را مستقیم روی برس اسپری کنید و سپس یک حوله‌ی کاغذی را به دور آن پیچیده و برس را روی حوله‌ی کاغذی بکشید تا باقیمانده‌ی ریمل پاک شود. همچنین می‌توانید برس را در شیشه‌ی الکل بچرخانید و سپس به همان روش با کمک حوله‌ی کاغذی پاک کنید.

برس‌های پلاستیکی را با الکل ضدعفونی کنید
توصیه‌ی متخصصین برای ضدعفونی کردن برس هر ۷ تا ۱۰ روز است.

البته قبل از اینکه به سراغ الکل بروید باید از جنس برس خود مطمئن شوید. اگر از موی طبیعی ساخته شده بود اصلا به آن الکل نزنید چون به موها آسیب رسانده و آن‌ها را از بین می‌برد. جنس پرزهای برس معمولا روی بسته‌بندی ریمل نوشته می‌شود.

2- پس از استفاده، ریمل اضافی را پاک کنید

اگر تا به حال برس ریمل خود را تمیز نکرده‌اید حتما قبل از استفاده، برس را با کمک دستمال پاک کنید. برای این کار باید یک دستمال یا حوله‌ی کاغذی را به دور برس لوله کنید و سپس آن را چند بار روی دستمال بکشید تا تکه‌های خشک شده‌ای که از قدیم باقی مانده‌اند، جدا شوند.

 پس از استفاده، ریمل اضافی را پاک کنید

بعد از استفاده از برس هم حتما آن را به همین روش تمیز کنید. اگر برس را بیرون از مخزن ریمل نگه می‌دارید، بسیار مهم است که در محیطی تمیز و دور از گردوغبار نگه داشته شده و قبل از استفاده هم تمیز شود.

3- آن را در آب گرم خیس کنید

با این روش برس ریمل شما به بهترین شکل تمیز می‌شود. اگر با روش‌های دیگر نتوانستید آن را به خوبی تمیز کنید و هنوز آثار ریمل بر روی آن باقی است کمی آب جوش را در استکان یا لیوانی بریزید و برس را ۵ دقیقه در آن قرار دهید تا خیس بخورد.

اگر لازم بود برس را چند بار در ظرف آب داغ بچرخانید تا توده‌های باقیمانده از آن جدا شود. سپس آن را زیر شیر آب خنک بشویید تا کاملا تمیز شود. اگر نیاز بود می‌توانید با انگشتان خود برس را ماساژ دهید تا توده‌ها از آن جدا شوند. این نکته را فراموش نکنید که پس از شست‌وشو، حتما آن را با الکل ضدعفونی کنید.

4- برس‌های با موی طبیعی را با شامپو بشویید

برس را مرطوب کنید و سپس کمی شامپو را با کمک انگشتان روی آن بکشید. حالا برس را کف دست خود بکشید تا شامپو کف کرده و آن را تمیز کند. بعد از چند دقیقه با کمک جریان آب شامپوها و باقیمانده‌ی ریمل را به راحتی از روی آن پاک کنید. شامپوهای مخصوصی برای شست‌وشوی لوازم آرایشی وجود دارند اما قیمت آن‌ها معمولا بالا است. شما می‌توانید از شامپوی بچه برای شست‌وشو استفاده کنید. فراموش نکنید که هرگز نباید به سراغ صابون بروید چون موهای برس را خشک و شکننده می‌کند.

5- برس را خوب خشک کنید

بعد از شست‌وشو و قبل از استفاده حتما برس را در مسیر جریان هوا قرار دهید تا خشک شود. برای این کار می‌توانید یک حوله‌ی تمیز را پهن کرده و برس را روی آن قرار دهید. بهتر است سر برس از سطح حوله فاصله داشته باشد تا تمام قسمت‌های آن به صورت یکنواخت خشک شود.

برس را خوب خشک کنید

ممکن است برای خشک شدن کامل به اندازه‌ی یک شب تا صبح زمان لازم داشته باشید. بعد از شست‌وشو حتما با کمک یک حوله رطوبت اضافه را بگیرید و برس را کمی تکان دهید تا آب اضافی خارج شود. این کارها روند خشک شدن را سریع‌تر می‌کند. اگر برس را بیرون از مخزن نگه می‌دارید آن را در کنار دیگر برس‌های آرایشی که شسته نشده‌اند قرار ندهید.