خرید اقساطی بدون ضامن، چک و سفته

دلایل ترک رابطه جنسی توسط زوجین و درمان آن

لوازم شخصی برقی

عشق و ازدواج می تواند مثل اسب و کالسکه باشد ولی داستان رابطه جنسی و ازدواج کاملا متفاوت است. داده هایی که اخیرا توسط دانشمند تحلیلگر استیون داویدویتز Stephens-Davidowitz منتشر شده نشان دهنده جستجوی واژه  ازدواج بدون رابطه جنسی در میان آمریکایی هاست.

6 دلیل اصلی که زوجین رابطه جنسی را کنار می گذارند

نظر سنجی ای که توسط موسسه فرهنگ و خانواده آستین Austin آنجام شد نشان داد که 12 درصد زوجین آمریکایی در 3 ماه گذشته رابطه جنسی نداشته اند. نظر سنجی دیگری نشان داده که 20 درصد آن ها در یک سال گذشته رابطه ای نداشته اند.

این یافته ها برای محققین تعجب آور نبود. به گفته دکتر ایان کرنر Ian Kerner متحصص رابطه جنسی در نیویورک، ازدواج بدن رابطه جنسی اولین مشکل زوجین بالای 40 سال است. علت ین امر می توانند پاسخ بدن به تغییرات خورمونی یا سبک زندگی و تغییرات این سنین باشد.

در حالی که این گذار می تواند طبیعی باشد ولی باعث نگرانی اغلب افراد برای به خطر افتادن ازدواجشان باشد.  در ادامه مقاله می خوانیم که ازدواج بدون رابطه جنسی واقعا چیست و چرا چنین اتفاقی رخ می دهد و زوجین برای بدست آوردن صمیمیت فیزیکی گذشته باید چه کاری انجام دهند.

ازدواج بدن رابطه جنسی اولین مشکل زوجین بالای 40 سال است
ازدواج بدن رابطه جنسی اولین مشکل زوجین بالای 40 سال است

منظور از ازدواج بدون رابطه جنسی چیست؟

به گفته کارشناسان زوج هایی که سالانه 9 بار یا کمتر رابطه جنسی دارند جزو این گروه قرار می گیرند. البته شاید تعداد رابطه جنسی دلخواه زوجین مشابه هم نباشد. یک زوج ممکن است برای هم جذابیت داشته باشند و تمایل به برقراری رابطه جنسی با هم داشته باشند ولی شرایط زندگی مانع از کنار هم بودنشان شود ولی در یک ازدواج بدون رابطه جنسی شکافی عمیق بین زوجین ایجاد شده و احساس می کنند میلیون ها کیلومتر از هم دورند و در طول سال ها دره ای عمیق بینشان ایجاد شد که نمی توانند از آن عبور کنند.

البته هستند افرادی که سالی یک بار رابطه جنسی دارند ولی از آن لذت برده و از کنار هم بودن راضی اند پس زیاد روی اعداد تکیه نکنید.

نقش اختلال میل جنسی در یک ازدواج بدون رابطه جنسی

اختلال میل جنسی به این معنی است که یکی از زوجین تمایلی به برقراری رابطه ندارد که احتمال ناراضی بودن همسر در این مورد بیشتر می شود.

فرض بر این است که مردان نیاز جنسی بیشتری دارند ولی مطالعات نشان داده است که میل جنسی زنان بیشتر است و احتمال اختلال میل جنسی در هر دو جنس یکسان است.

تله مقایسه

چالش دیگری که زوجین با آن رویرو هستند این است که زندگی جنسی دیگران بهتر از ماست و وضعیت خود را با دیگران مقایسه می کنند و معمولا به یاد اوایل دوران ازدواجشان می افتند و خودشان را با آن زمان که همه چیز برای هر دو نفرشان جدید بوده مقایسه می کنند که اصلا مقایسه درستی نیست.

برای خیلی از زوجین اتفاق افتاده که متوجه می شوند شریک زندگیشان به جای این که از رابطه جنسی با آن ها لذت ببرد صرفا به چشم یک وظیفه به آن می نگرند و زوجینی که قبلا در ماه 20 تا 25 بار رابطه داشته اند حال شاید ماهی یک بار هم رابطه نداشته باشند.

اگر در تله مقایسه گرفتار شده اید بهتر است رابطه جنسی خود را از منظر کیفی مد نظر داشته باشید. زوج های زیادی هستند که با وجود داشتن تعداد زیاد رابطه جنسی لذتی از آن نمی برند و نمی توان گفت که ازدواج آن ها بهتر از یک ازدواج بدون رابطه جنسی است. اگر شما و شوهرتان فقط 8 بار در سال عشقبازی می کنید ولی همیسه با هم صمیمی هستند و از هم رضایت دارید بهتر از داشتن رابطه جنسی هر هفته بدون احساس صمیمیت است.

دلایل اصلی ازدواج بدون رابطه جنسی

حتی اگر دچار اختلال میل جنسی نباشید عوامل زیادی هستند که می توانند منجر به تضعیف رابطه جنسی شوند:

بیماری : درد کمر، آرتریت و افسردگی شایع ترین بیماری هایی هستند که رابطه جنسی را به چالش می کشند. خود بیماری یا داروهایی که برای درمان استفاده می کنید می تواند میل جنسی را محدود کند.

اضافه وزن : کنترل وزن بعد از 40 سالگی سخت تر می شود که می تواند منجر به کاهش انرژی برای رابطه جنسی شود یا خودتان را از نظر جسمی جذاب نبینید و میلتان سرکوب شود.

احساس خستگی : خستگی یکی از نشانه های بیماری های مختلف و عارضه جانبی مصرف داروها و زندگی مدرن است. داشتن خواب کافی می تواند به بهبود میل جنسی شما کمک کند.

استرس : بدن هنگامیکه تحت تنش قرار می گیرد پاسخ جنگ و گریز ارسال می کند یعنی در این حالت میل جنسی ضرورتی برای بدن ندارد. استرس مداوم تمرکز روی رابطه جنسی را دشوار می کند و حتی ممکن است به منجر به تغییرات هورمونی و کاهش میل جنسی شود.

روزمرگی : روزمرگی مشکلی بزرگ در یک ازدواج بدون رابطه جنسی است. زوجینی که 10 – 15 سال را کنار هم زندگی کرده اند کارهای جدیدی انجام نمی دهند و به سراغ تجربیات جدید نمی روند.

خشم و نفرت : خصومت، نارضایتی، حسادت و سرزنش می تواند میل جنسی نسبت به همسر را سرکوب کند.  برخی افراد خطای طرف مقابل برایشان به قدری بزرگ است که بابت آن ناراحتی زیادی را متحمل می شوند مثل خیانت و دروغ. یا مثلا بسیار شنیده ای که زنی از شوهرش شاکی است و می گوید جلوی دیگران با من مثل یک خدمتکار رفتار می کند.

رزومرگی
روزمرگی مشکلی بزرگ در یک ازدواج بدون رابطه جنسی است‎

آیا ازدواج شما واقعا بدون رابطه جنسی است؟

هر از گاهی نبودن رابطه جنسی مشکلی نیست ولی اگر به صورت مداوم باشد باعث نگرانی می شود.

مطالعات نشان داده اند افرادی که لمس بامحبت بیشتری دارند رابطه بهتری را تجربه می کنند و احساس رضایت جنسی بیشتری دارند.

تحقیقات نشان داده اند زنانی که احساس می کنند شوهرشان به لذت بردن آن ها اهمیت می دهد، شادترند و احساس رضایت بیشتری از رابطه جنسی دارند.

عدم تمایل به رابطه جنسی می تواند نشان دهنده مشکلات سلامت یا مشکلات صمیمیت باشد.

چگونه رابطه جنسی را به ازدواجمان برگردانیم؟ 

اگر در ازدواجتان مثل دو هم اتاقی زندگی می کنید و صمیمیت بینتان کم شده با همسرتان در مورد احتمال شروع اختلال میل جنسی صحبت کنید

مکالمه در این مورد ساده نیست ولی نباید تحمل این مشکل را به تنهایی به دوش بکشید. مهم است که بدون سرزنش به دنبال علل مشکل خود باشید و در صورت نیاز برای معاینه به پزشک یا مشاور مراجعه نمایید.

کاری که دوست دارید انجام دهید

یکی از مزایای زنان نسبت به مردان این است که حتی اگر میلی به رابطه نداشته باشند می توانند به انتخاب خودشان وارد رابطه شوند. اینکار باعث می شود میل جنسیتان افزایش پیدا کند. اگر با خودتان فکر کنید با پیش قدم شدن شما برای رابطه رابطه شما با شوهرتان بهبود پیدا کرده و صمیمیتتان بیشتر می شود مسلما درنگ نخواهید کرد. افزایش تماس جنسی میتواند باعث افزایش میل جنسی شود.

دیدگاه خود را تغییر دهید

گاهی اوقات تغییر در دیدگاه می تواند تفاوت های خوبی ایجاد کند. مثلا اگر شوهرتان می گوید تحریک شده و از شما رابطه جنسی می خواهد ممکن است با خودتان فکر کنید فقط می خواهد خودش را ارضا کند و از این احساس خوشتان نمی آید ولی اگر فکرتان را عوض کنید چه؟ به خودتان بگویید وجود من برایش تحریک کننده است و او واقعا دوستم دارد.

حداقل هفته ای یک بار برای رابطه جنسی برنامه ریزی کنید

شاید به نظر غیر رمانتیک باشد ولی وقتی یک زوج برای رابطه جنسی برنامه ریزی می کنند، آماده می شوند. چون می دانند قرار است اتفاق بیوفتد. کارشان را کنار گذاشته و استرس هایی که دارند را تا شب پشت سر گذاشته و شب هنگام آرام و آماده هستند.

حداقل هفته ای یک بار برای رابطه جنسی برنامه ریزی کنید

بیاموزید چگونه میل جنسی یکدیگر را روشن کنید

روشن کننده های میل جنسی می تواند در طول سالیان تغییر کند بنابراین هر از گاهی می توانید لیستی از علاقمندی های خود که باعث هیجان شما می شود را تهیه کرده و امتحان کنید. لیستی هم از رفتار ناخوشایند تهیه کنید. لیست ها را کنار هم گذاشته و فعالیت هایی که هر دو به آن علاقمند هستید را شناسایی کنید.

فانتزی های خود را به اشتراک بگذارید

حتی تغییرات کوچک می تواند گرما را به رابطه جنسی شما بازگرداند. حتما لازم نیست دنبال ابزار یا موقعیت های خاص باشید چیزهای خیلی کوچک می تواند جرقه ای برای رابطه جنسی باشد مثلا کشیدن پا به همدیگر. از هر چیزی می توانید به عنوان انگیزه ای برای رابطه جنسی استفاده کنید. مثلا دیدن یک رابطه عاشقانه در فیلم می تواند جرقه ای برای داشتن عشقبازی شما در کنار شوهرتان باشد.

تغییر رفتار در رابطه جنسی

رابطه جنسی منحصر به دخول وازینال نمی شوند و دلیلی ندارد که هر رابطه جنسی ای منجر به ارگاسم شود. انتظار رسیدن به ارگاسم در هر رابطه جنسی فشار زیادی به شما وارد می کند. نوازش و هم آغوشی را دست کم نگیرید. حتی رفتارهای صمیمانه مثل لمس کردن یا کتاب خواندن با صدای بلند برای هم، لذت بردن از شام دو نفره زیر نور شمع به شما کمک می کند شعله های میل جنسی شریک زندگیتان را روشن کنید.

تسلیم نشوید

افرادی که مدت زمان زیادی است ازدواج کرده اند فکرمیکنند رابطه جنسی ارتباطی با مغز ندارد و می دانند چه کلیدی را برای روشن شدنش فشار دهند. ولی در واقع بر خلاف این تفکر است. هر چه مدت طولانی تری را با یک ننفر سپری کنید انتظارتان از او بیشتر می شود و نیاز به تلاش بیشتری خواهید داشت. پس تسلیم نشوید.

منبع: seemorgh.com